Na západní frontě klid (1930)

Je neuveritelne, ze tento film je uz 85 let stary a stale ma co rici. Jedine, co bych vytkl je zbytecne dlouha stopaz.

Nedotknutelní (2011)

Jednoznačně patří k tomu nejlepšímu co jsem v poslední době viděl.

Nejdelší den (1962)

Vidět tohle je povinnost. 5 hvězdiček a už od poloviny filmu jsem nechtěl dávat nic jiného. Na to v kolika liniích se děj odehrává je divák stále neuvěřitelně v obraze a ví co se děje. Je zde vidět operace v Normandii ze všech stran – od britského velení, po vojáky na pláži, paragány, francouzský odboj, normální lidi, bránící Němce i německé velení. Je zde velmi dobře vylíčena německá rozpolcenost ohledně toho, kdy a kdy dojde k vylodění. Herci jsou vybraní podle národností, takže je zde kromě angličtiny (jak anglické i americké) slyšet také francouzština nebo němčina. Hrají zde snad všechny ikony tehdejší doby – John Wayne, Sean Connery, Richard Burton, Henry Fonda. Za Němce bych chtěl ozblášť pochválit herce, který hrál jednoho z letců. Byť byl jen v několika záběrech, neuvěřitelně mě rozesmál svojí pořádně nasranou němčinou. Z filmu jsem se také dozvěděl mnoho zajímavých věcí, o kterých jsem neměl tušení, například to, že Američani vyhazovali z letadel loutky Ruperty aby zmátli nepřátele. Pobavila mě také hláška "Prohrajeme válku, protože si vůdce vzal prášky na spaní a nesmíme ho vzbudit". Prostě, ať to beru zleva i zprava, tenhle film je vážně jeden z nejlepších o Normandii a o válce obecně. Dokonce ani neukazuje jednu stranu jako bandu magorů a druhou jako ty správné vojáky. Na rozdíl od nových filmů a Zachraňte vojína Ryana (což je také mimochodem skvělý film) se tento nevyžívá tolik v detailním zobrazení palby, krve a utrpení na pláži, což je podle mě ku prospěchu. Jediné, co mi přišlo na filmu zvláštně zpracované byly záběry, kde bylo očivině nějakým způsobem domontované pozadí a jsou zde podivné stíny okolo postav. Ale pak se člověk podívá na to, že film byl natočen v roce 1962 a všechno promine. Vůbec nechápu jak něco takového mohlo být natočeno už před 53 lety. To přece znamená žádné počítačové efekty, všechno muselo být reálné a všechny postavy ve filmu také. Opravdu velký obdiv...

Nejdivočejší sen (2010)

Conrad Anker je zřejmě posedlý odkazem na G. Malloryho. Téměř za každou větou kdy něco podnikl nebo nějak se rozhodl dodává "stejně jako to udělal G. Mallory" nebo "stejně jako to MOHL udělat G. Mallory".

Nejvyšší nabídka (2013)

Charakterní Geoffrey Rush, velmi zajímavý nápad a mírně nezvyklý konec. Myslel jsem, že to bude o mafii, ale nakonec to bylo o obrazech (což vůbec nevadilo!). A mám rád filmy, které se natáčely v Praze!

Nekecej! (2008) (pořad)

proboha, jak se to sem dostalo...?? jednou to bylo super, 2x dobrý, 3x trapný.. ale jak vidim že už tam je 58. díl tak si ho pustim a je to pořád to samý.. - úchylárna.. A vůbec na streamu maj dost podobně dementních seriálů, pravda, tohle je ještě to nejlepší :D

Nekonečný příběh (1984)

Pamatuju si jenom, že to mělo silný příběh a dost jsem se jako malý bál.

Nemilovaní (2017)

Několikrát jsem při filmu usnul, ale nebylo to vždycky jen kvůli nudnosti filmu, nýbrž únavou. Nemám moc rád filmy, kde se nic nevyřeší a zbytečně diváka hodinu napíná a snaží se vytvářet nějaký příběh. Velmi zajímavá je zde ústřední dvojice. To jsou opravdu rodiče, které bych nikomu nepřál. Nejlepší scéna je ta, když fotřík Boris "uklidí" svého synka do postýlky, protože ho ruší při zprávách, absence jakéhokoliv citu je tu neskutečná.

Nepřítel třídy (2013)

Mám pocit, že skoro všechny filmy o školních třídách zvrhávají v nějakém smyslu v nacionalistické/nacistické tendence. Napadá mě teď Klass (http://www.csfd.cz/film/232359-zkazena-mladez/), Die Welle (http://www.csfd.cz/film/239674-nas-vudce/), možná i Ondskan (http://www.csfd.cz/film/142019-zlo-mezi-nami/)? Nutno říci, že ale tyto filmy umí zapůsobit. V tomto případě je dobře vidět, jak každý z žáků ma jiný charakter a styl řešení problémů. Bylo to tak dobré, že mi to připomínalo i složení naší třídy na škole. Doporučuji jako povinnou školní podívanou.