Kick-Ass (2010)

popkultúrne hody; komiks, videohry, nádherný vzťah Big Daddy&hit-girl (ano, scéna podložená hudbou zo sunshine dojala) ..a dave lizewski má rovnaký počet priatelov na facebooku ako ja:D

Legie (2010)

slušný průser a neakčný k tomu, žhavý kandidát na najhorší scenár roku (i tej maliny je škoda) ..len doug jones (zmrzlinár) tradične poteší

Muž ve stínu (2010)

príbehovo to na tých 5/5 (asi) nebude, ale tá výprava panečku !!!

Neopouštěj mě (2010)

melancholický, meditativní ..empatický až v první řadě (!) nebudu přísný na pár drobných výtek, nejasností a otazníků ..snad mi do těch mraků knížka vnese víc světla

Nezapomeň na mě (2010)

rozervaný emo mladík čo cituje gándhího a na hrudi má vytetované meno svojho mŕtveho brata ma nedojme

Nezastavitelný (2010)

Najprv som chcel povedať: ´esenciálny tony´ ale to by musela byť z UNSTOPPABLE večšia strihová exhibícia (tentokrát sa ridleyho brácha docela krotí:). Nyštmenej adrenalín je to dokonalý, Pine s Washingtonom presný a hlavne vláčky kam se len podívaš (!) jednoducho záležitosť čo by bavila aj sheldona coopera :)

Opravdová kuráž (2010)

čo-to mi sedelo (jemne dead manovský humor) čo-to nesedelo (nevyrovnané tempo, jalový záver, brolina fakt nemusím a ani tá hailee steinfeld nie je ktovieaký zázrak) ale deakinsova kamera a burwellova hudba to na tých 70% vytiahnu (!) nenudil som sa ale čakal som viac

Pan-dane to Tamago-hime (2010)

vajíčko a kynutý knedlíček prchají z otrokářského područí zlé čarodějnice (!) nápaditá a roztomilená miniatúrka :)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

že to (nielen) starogréckym bohom v súčasnej amerike sluší dávno vieme od neila gaimana ale pravdou je, že (v súčasnej amerike) momentálne frčí týnejdž -cool look- fantasy bez mozku a vo to u percyho presne gou:) pozrime sa na to inak: prídem včera z rachoty, do výplaty ďaleko do putiky (tým pádom) ešte ďalej a mermomocí chcem zabiť čas ..tak čo si pustím buňuela !?:)