Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Dobrodružný

Poslední recenze (135)

plakát

Srbský film (2010) 

Páteční večer pro sebe. Člověk může dělat ledasco. Najednou jsem si vzpomněl na Srpski film a prostě se na něj chtěl podívat. Co k tomu říct? :) Já myslím, že by si měl obrázek udělat každý sám. To, co si rejža dal za úkol - vyvolat pobouření, kontroverzi, diskuzi, zhnusení a další prasárny, se mu povedlo na jedničku. Já bych ocenil, že film má dokonce nějaký ten děj a není to jen sled nechuťáren. Těma ten film pouze prochází. Dlouho buduje "atmosféru" a skutečně jsem si po hodině říkal, co na tom kdo ví za špatnosti a měl chuť to vypnout, protože filmařsky to zase takovej šlágr není. Jenže pak se to trochu víc rozjede a člověk se nestačí divit, kde se všechny ty nápady berou. Skoro by věřil, že to nemůžou být pouhý myšlenky, protože spoustu věcí by fakt nikoho ani nenapadla :) Ale co... všichni dobře víme, že každý zboží má svýho kupce.. každý...

plakát

Když nás vidí (2019) (TV seriál) 

Co na to říct? Filmů, seriálů, dokumentů s podobnou tématikou jsem už pár viděl, takže jsem na to nekoukal jak tele na nový vrata. Nicméně mě vždycky strašně prudí - asi pro účely dramatizace - ta černobílost (rozuměj debilita, žádný rasový podtext v tom nehledej :) Protože jestli to ve skutečnosti probíhalo v tomto duchu, pak mě to jen utvrdilo v tom, že i průměrně inteligentní šimpanz by se dokázal Pythagorovu větu naučit spíš než někteří obyvatelé Harlemu. Je zajímavý, že USA jsou v oblasti neprávem odsouzených široko daleko suverénně nejlepší na světě. Jasně... dostat se tam před porotu za krádež lízatka, tak to klidně může skončit smrtící injekcí, vyšetřovatelé asi nepatří mezi nějaké velké lidumily, státní aparát funguje více než pochybně (není důležitý, jestli to dotyčný udělal, důležitý je hlavně někoho odsoudit), ale.... prostě pro našince tam musí na jazyku zůstat hodně žluklá pachuť, jak je na všech frontách tohle vůbec možný. No a k technické stránce věci míří jedna velká výtka - ty jednotlivé epizody spolu vůbec, ale vůbec nekamarádí. Nepůsobí to na mě nějak promyšleně, vychytaně, spíš jako kočičkopejskovský dort. Pár silných momentů tady ale najdete a vyjma 3. dílu se moc nudit nebudete.

plakát

Nechte ho jít (2020) 

Pámbů zaplať za takovýhle filmy. Pěkný příběh podtržený hereckými výkony je kombinace, která mě vždycky spolehlivě dostane. Tady jako třešnička na dortu ještě skvěle zapamatovatelné scény se skoro až tarantinovským nádechem, na který si někdy v budoucnu určitě ještě vzpomenu, protože neměly nejmenší chybu. Mít v ruce nůž, tak můžete atmosféru krájet na hodně malý kousky. Zase klasicky doporučuju nenačítat ani blbej obsah, kde je všechno podstatný sděleno. Když to porovnám s Tenetem, kterýho jsem viděl předtím a na kterýho mám ještě poslední potřebu si plivnout, tak je to jako nebe a dudy. Tady mají postavy duši, herci mají co hrát, lidi mají emoce. Prostě se mi to moc líbilo, protože to vážně nese tak trochu eastwoodovský rukopis a Clinta (to se o mně ví) toho já moc rád.

Poslední hodnocení (1 717)

Starsky & Hutch (2004)

24.07.2021

Souboj s rodinou (2019)

19.07.2021

Legendy zločinu (2015)

16.07.2021

Válka zítřka (2021)

13.07.2021

Palmer (2021)

12.07.2021

Věřte mi: Únos Lisy McVeyové (2018) (TV film)

08.07.2021

Mare z Easttownu (2021) (TV seriál)

06.07.2021

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2019)

21.06.2021

Rozhněvaný muž (2021)

13.06.2021

Reklama

Reklama

Reklama