Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Ghost Dog dokáže překvapit rychlou akcí, poklidnými chvilkami pozorování holubů, malými radůstkami, nečekanými zvraty a dokonce i dojemností několika scén. Svižně plynoucí a přesto ne bezduchý, naopak - citace starých mudrců nenásilně protkávají dění a nutí k zamyšlení. Po delší době film, který zanechal dojem na dýl než jen tu chvíli během promítání.

Příběhy ze života Alžběty, kněžny Čachtické (2008) odpad!

Tenhle film nejde brát snad ani jako fór, natož pak vážně. Příšerná hodinová hudební smyčka, dialogy a monology by urazily svou stupiditou i svěřence pomocných škol a podobně je tomu i se vším ostatním. Pochválit lze leda exteriéry a dobové interiéry, do kterých ale obarvené (i když pěkně rostlé) modelky s vyholeným přirozením zapadají jako velryby do písečných dun Sahary. Celý "film" působí dojmem nebývale dlouhých sexuálních fantazií dvanáctiletýho puberťáka. Hororově působí jen uvědomění si, že jste tímhle paskvilem zabili hodinu jinak celkem pěknýho života. Ale pokud nevěříte, zkuste si mého suverénního adepta na titul Nejhorší "film" všech dob a přesvědčte se sami.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

První série byla fajn, pak to šlo s Maděrou postupně z kopce. Nejen v seriálu.

Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc (1989)

Po prvním zhlédnutí jsem měl dojem, že jsem právě viděl jediný slabší příběh W&G. Ale když jsem si to pustil s odstupem několika let znovu, nasmál jsem se dosyta. Takže zase zasloužených 5.

Temný úsvit (2006)

Nezapomenutelná atmosféra filmu, skvělé herecké výkony, citlivá režie. Jen ten konec moh bejt míň juchací, ale i tak za 5 rudých pěticípých.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Příjemný western, s vtipnými nepodbízivými momenty a nezapomenutelnými hláškami. Co víc chtít?

Mlha (2007)

Zajímavá představa (možná i správná) o chování lidí v krizových situacích, pár příšerek, dávka tajemna, špetka napětí, trocha překvapení, zkrátka to mohl být další z průměrných pokusů o horor dnešní doby, který neurazí, ani nenadchne. Ale závěr to vyzdvihl suverénně o hvězdu výš.

Fontána (2006)

Začátek: Potěšení pro všechny smysly, ale má to taky příběh? To zas bude nějaká "intelektuální" slátanina, ne? ... Střed: Hurá, má to i příběh. Pomalu se tvořící, ale působivě sílící. ... Závěr: Vizuální, zvukový a hlavně myšlenkový orgasmus! A další! ... A víc nepovím...

Kladivo na čarodějnice (1969)

Opravdu depresivní ukázka bezmoci obyčejných lidí v konfrontaci s lidmi pověřenými k páchání zvěrstev ve jménu "vyšší moci". Syrově zobrazené scény mučení jistě tehdy musely šokovat. Dnes je však divák mnohem otrlejší. Ač černobílý, u mě tento film předstihl o rok staršího britského předchůdce - Witchfinder General. Film Kladivo na čarodějnice je podán víc lidsky, i když pojednává o stejně nelidských činech, prakticky stejně nelidsky brutálně. Film, nad kterým budete ještě chvíli přemýšlet.

Carrie (2002) (TV film)

Nečetl jsem sice knížku, zato jsem však viděl i starší adaptaci. Řekl bych, že každá verze má svá plus i minus. V tomto zpracování jsou působivé efekty, které sice horor nedělají, ale skvěle stupňují. Celkově jsem z filmu měl spíš lepší pocit. Bylo by to tak na 3,5 hvězdy a ve škole nás učili zaokrouhlovat nahoru... :-)