Rudý škorpion (1988)

V dobách po sametové revoluci to byla BOMBA! Dneska je to pořád pádní akcí a tvrďáckejma ksichtama nabitá klasika žánru. Žánru, kterej od té slavné doby postupně odumírá. Pokuď máte chuť na pořádnou akci, u který se nebudete nudit, je Red Scorpion ta pravá volba. ;-)

Archiv (2009) (TV film)

Jako přehlídka hereckých výkonů fajn, ale celkem nudné. Jako zamyšlení nad tím, co je v životě opravdu důležité a co podřadné, fajn, ale příliš dlouhé. Jako výplň nedělního večera před pracovním pondělkem fajn, pokud jste s nápady na příjemné trávení posledních chvil volna na dně.

Ti druzí (2001)

Ničím nový, ničím zajímavý, jen průměrný duchařský film. Čekal jsem víc od filmu s 83% na CSFD. :-(

2012 (2009)

Nádherné efekty, ale bohužel příliš podbízivě zužitkované (dvakrát startujou s letadlem, a pokaždý se jim těsně na hranici letuschopný rychlosti propadne letiště pod podvozkem apod.), občas úžasně emericky dojemné scény, ve kterých je tolik citu, že bych brečel popkornový slzy, kdybych si k tomu popcorn koupil. Nu, zkrátka a jednoduše skvělými efekty nadité hollywoodské béčko.

96 hodin (2008)

Svižná akce, chytře stavěný, i když nijak invenční a naprosto předvídatelný děj, žádné křivení ksichtu hlavního tvrďáka, ještě přijatelná míra neprůstřelnosti zachraňujícího taťky, i když ke konci už hraniční... Podtrženo, sečteno - velmi příjemný akční film, u kterého se divák nenudí, neťuká si na čelo a skvěle si užije hoďku a půl uvolňujícího výplachu hlavy stíhané denním stereotypem. V rámci žánru 100% !

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Když pominu nejapnost ústředního motivu, jde o celkem příjemný film se silnou atmosférou, nenáročným příběhem, zkrátka taková pohoda, relax, citovka. Do Gumpa má sice hodně daleko, ale v lecčem ho připomíná. Po filmařské a herecké stránce bez chyby, třeba si film dám někdy s chutí znovu na ČT...

Notting Hill (1999)

Tak kouzelně poskládaná veškerá klišé romantických filmů, že to snad ani nelze brát jako podstatný nedostatek. Takovou šmouhu rádi prominete, a pak už se jen necháte unášet chytlavou atmosférou naprosto předvídatelného děje.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Kdo nevyrůstal na hře Mortal Kombat v tomhle filmu nejspíš uvidí jen průměrný akčňák nabitý svižnou akcí s povedenou hudbou a skvělou výtvarnou stránkou. Ale člověk, kterej původní hře (a jejím zdařilým pokračováním) propad jako já, musí dát minimálně 4*. V době vzniku filmu bych asi dal plný počet. A do té doby můj oblíbený Christopher Lambert mě i teď dost láká k tý jedný navíc...

9 (2005)

Myslím, že z necelých 11 minut už asi víc vytěžit nešlo, ale jde o dost uspěchaných pár minut, které si vyloženě říkají o rozvinutí. Trochu se obávám, že celovečerní film už bude slabší, jistě bude víc prostoru na hluchá místa, ale snad i na chytlavou atmosféru příběhu. Už se těším!

Máj (2008)

Kýčovina nebo píčovina? Pro první hovoří líbivé, místy i opravdu zdařilé záběry, jindy však nehorázné nadužívání barevných filtrů kazí dojem a jen podtrhuje do očí bijící účel takových momentů - posadit diváka na prdel s úžasem "to sou skvělý baráky" - tyto momenty však očividně nemají jiného významu. Tedy člověk by řek - kýčovina. Ale ona to je tak docela dost i píčovina, neboť se opravdu točí okolo té jedné černé díry, která zde pohlcuje okolní svět. Majitelce je nejspíš jedno s kým, hlavně když si užije, postrádá jakékoli emoce, nebo je alespoň mistrně maskuje bobříkem mlčení. A ostatní stránky filmu? Hudba jako by byla převzatá z jiného filmu, předpokládal bych vykradení sci-fi či akčního filmu. Herecké výkony mě sice moc nebolely, ale ani nenadchly, pan Tříska mi pro filmové role prostě nesedí (s výjimkou Na samotě u lesa) a jinak tam nikdo nijak nevyčnívá. Jedna hvězdička je za těch pár opravdu povedených záběrů, opravdu krásnou představitelku Jarmily a hlavně za stopáž pod hodinu a půl, což jsem zde kvitoval s povděkem, i když ke konci jsem i tak už měl chuť Jarmilu trochu popostrčit. No, skvěle děj filmu vystihl v komentáři Tosim. Kdo si tento přečetl, jakoby film viděl.