Scary Movie 4 (2006)

Po vymakanej trojke prichádza fekálna štvorka, humor je ostrejší, trápnejší, fekalnejší, skrátka bordel všetkých bordelov. Po pozretí som neveril že som práve dopozeral najlepšiu paródiu súčastnosti. Celé mi to pripomína SC2, ktorá stavalo na podobných ostrotrapných fóroch, ale tam to aspon fungovalo, zatiaľ čo tu je pohľad na Charlieho Sheena s postaveným pérom, Jigsawa na bicykli, Dr. Phila elektrikára, Brendu aneb oživlú mrtvolu atd. dost traumatický. Film sa naozaj nepodaril a kazí meno svojej značke, Zucker is sxck a dúfam že do ďalšieho dielu sa už nevrhne mohlo by to znamenať ešte večší fekalizmus na aký sme pripravený.

Pach krve (2003)

Nieje to až tak brutálne, nieje to ani hororové, nehrajú tam hollywoodske hviezdy ale aj tak je to kult medzi medzi akčnými hororami posledných rokov. Trochu klišovitý scenár v ktorom sa parta teenagerov (klasika) stratí vo Virgínskych lesoch, kde sa rozhodla usídliť aj parta sado-maso-psychicky-degenerovaných týpkov, ktorí namiesto mlieka pijú štavu z ludských mozgov, na raňajky si podávajú ľudské vnútornosti a namiesto MTV sa zabávajú vraždením turistov. Hoci horor sem-tam krváca kvoli dieram v scenári, svoj účel plní až prekvapivo dobre a moj dojem je mrazivejší ako z ktoréhokoľvek Halloweenu či Screamu. Lov sa može začať...

Max Payne (2008)

Rozmýšľam kde sa stala chyba. V hercoch ? Mark zahral Maxa dobre, iného herca si v jeho roli ani neviem predstaviť, problém je že Mark za celý film tvári rovnako a jeho postavu neberie vobec vážne. Málo akcie ? Za celý film som narazil maximálne na dve akčné scény a jednou z nich je záverečný masaker čo je na MP príliš slabý odvar. Kostrbatý scenár ? Na rozdiel od Hitmana sa mi scenár páčil a neviem prečo ale prítomnosť Mony Sax sa mi tam páčila. Problém je zrejme v tom, že každý od toho čakal nejaký akčný masaker, kde bude Wahlberg behať po zasneženom New Yorku a šrotovať gangy namaďeru, opak je však pravdou a nejak mi to nevadí. Vonkoncom film a hra je rozdiel a o to viac keď sa jedná o hru kde večšinou len strielate a uzdravujete sa. Film sa mi celkom páčil, atmosféra Valkýri tiež, trochu by som nakopol Marka za jeho herecký talent v tomto snímku, naopak Mila hrala až prekvapivo dobre a aby sme neboli ukrátení tak sa vo filme aj objavila ruská kurvixka Olga Kurylenko (kam tu dievčinku ešte všade nepichnú). Do budúcnosti viac akcie a hlavne viac herného Maxa, inak dobrá detektvíka o pomste, droge a jednom nasranom policajtovi.

Hitman (2007)

Keby sa Timothy Olyphant celý film netváril ako chlapček, ktorému na pieskovisku niekto ukradne hračku ešte by som to zniesol. Prekusol by som aj ten klišovitý scenár, plný dejových blbostí, ktorý s originál predlohou má iba Agenta 47ale zabil to Olyphant, Kurylenko a pár trapných hercov hrajúcich sa na svine sveta. Asi si idem zahrat Blood Money, pretože toto nemá úroveň...škoda pozerať.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Statham má rád adrenalín. A to doslova, scény typu "šuk na ulici" je len omrvinkou toho čo vás čaká v Crank. Chev Chelios je skrátka otrávený a ostáva mu niekoľko hodín života, aby si ich predĺžil musí mať adrenalin a tak robí všetko možné preto aby nasral černochov v ghette, usekol ruku mafiánovi, oxukal priateľku na ulici atď. atď. Film určený fanúšikom série GTA ale aj tým, ktorí radi vypínajú mozog po troška tráve alebo si rovno vystrelia mozog. Jednoznačne hit roka a koniec is dead. Chev f4ver!!!

Den poté (2004)

Po takmer prepadáku "Deň nezávislosti" sa Emmerich rozhodol pochovať zem iným, uveriteľnejším sposobom - globálnou katastrofou. Začína to zľahka, tornáda, snehové kalamity, obrovské teplotné rozdieli v mori a lámaním ľadovcov, skrátka dosť realisticky cool. Všetko sa to začne lámať vo chvýli keď sa Emmerich rozhodol prostredníctvom "pravého amerického otca" zachrániť jeho syna a nakopať prdel samotnej prírode. Efekty sú asi najsilnejším bodom tohto rádoby apokaliptyckého snímku, hudba obstojná, herecké výkony dostačujúce a nebyť pár zádrhelom typu. "akcia hladáme aspirín na lodi uprostred New Yorku, v ktorom sú aj vlci utečení zo zoo" a pár amerických hovadín by sa mohlo jednať o film roku, to by ale nemohol takéto hovadiny film obsahovať. Celkovo ale ide oproti DN o parádny akčný snímok, plný napaia, thrilleru a dobrých efektov. Plus pridávam aj za to, že sa Emmerich tentoraz vzdal nejakého duchaplného prednesu amerického prezidenta alebo jeho samotnej záchrany sveta.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Niektorí hovoria že jednotka bola lepšia, niektorí neznášajú oboje a niektorí, ako aj ja, vedia prečo sa im dvojka lúbi viac. Oproti jednotke je tu omnoho viac akcie, viac Lary ako človeka, viac lokácii a hlavne ucelenejší scenár z lepším záporákom. Tomb Raider COL ma úprimne prekvapil, pretože zatiaľ čo jednotka bola skor sebavykrádaním hry, dvojka ponúka niečo nové, čo sa zalúbi nielen fanúšikom ale aj obyčajním divákom. Skrátka Lara sa vracia a tentokrát jej narástli aj gule, pátra po Pandorinej skrinke, po ktorej pátra aj MI6 a spolu s vaznom, Terrym (bývalým) sa snažia ju nájsť skor ako nepriateľ, v opačnom prípade hrozí svetu katastrofa a to Lara nemože dopustiť. To však netuší že jej Terry má iné záujmy so záchranou sveta..

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Fenomén Lary Croft sa dostal aj na filmové plátna a ja ako asi najvernejší Larin fanúšik som ihneď zacítil že niečo nieje v poriadku. Po pozretí som vyvalil oči a mal chuť zažalovať filmový štáb za tento chabý pokus natočiť film a azda najslávnejšej archeologičke sveta. Hoci príbeh disponoval Lariným životom, dozvedeli sme sa viac o otcovi, o jej priateľoch, to čo robí Tomb Raidera Tomb Raiderom sa akosi nedostavilo. Akcia. Áno, boli tam nejaké tie akcie typu Lara vs. robot, Lara vs. muži, Lara vs..ale z toho som našiel maximálne dve lepšie akčné scény a koniec. Záporák bol dosť nevýrazný a rozuzlenie rovnako lacné ako celý scenár. Jediné plus by som dal Angeline, ktorá asi jediná pochopila pointu Lary Croft a zahrala ju ako-tak dostojne. Tento film nemal vzniknúť, pretože tým trpia nielen netombraiderovci, ale aj zarytí fanúšikovia a z toho je mi nahovno.

Spider-Man 3 (2007)

Nie že by bol Spidey 3 až taký shit, ako tú všetci píšu, ale oproti svojím predchodcom je o sakra dost horší. Največší problém je scenár v ktorom sa teraz miešajú až traja zlosynovia, Peterova schyzofrenicka povaha, krásna Stacey a nasraná Marry-Jane túžiaca po Ozbornovej náručí. Skrátka viac zamotané to už ani nemohlo byť, času málo a tak žiadna postava nedostane toľko priestoru ako by sa patrilo, čo pri takom Sandmanovi vie zamrzať. Okrem toho je vedlajší príbeh ešte klišovitejší ako kedykoľvek predtým. Z vesmíru si to práve k Peterovi zamieri mimozemská entita (nasraná) aby v nom vyvolala jeho "namyslenú povahu Spideyho" a Peter čoby Tobey sa rázom mení na emo debilka, čo má rád balenie báb a na všetko ostatné kála ako sa len dá. Niektoré scény typu teta Mae predáva Peterovi jej zásnubný prsteň a rozpráva mu príbeh ako sa spoznala so strýčkom si Raimi mohol odpustiť, koho to má zaujímať. Film končí rovnako ako začne, rozpačito. Jedna postava príde nečakane o život, Peter sa vráti do normálu a viac menej sa vrátime na úroven konca prvého filmu. Škoda, nebyť tak debilného scenára mohlo íst o film roka, žial ide shit mesiaca...

Spider-Man (2002)

Rozhodne najlepšie sfilmovaný komix všetkých čias. Vykreslenie Parkerovho osudu je celkom uveriteľné a jeho premena z obyčajného loosera na superhrdinu je zahraná bravúrne, gratulujem. Vedlajšie postavy sú tiež dobre zahrané a Kirsten Dunst sa pre Mary-Jane priam narodila. Dafoe hrá dobre a do jeho záporáckej charzimy sa naozaj hodí. Ostatné v pohode. Dej trocha kolíše ale pointa filmu je splnená. Raimi sa pekne pohral s psychológiami postáv a nemáme pocit že pozeráme seriál z osemdesiatich rokov. Spder-man je v podstate najlepší snímok svojho druhu, ponúka akciu, lásku, napetie a hlavne dobré herecké výkony.