Saw: Hra o přežití (2004)

Prvá pilka priniesla prvé mučenie, takmer prvú urezanú nohu a hlavne hru o prežitie, kde nič nieje také ako vyzerá. Bolo to napínavé, horovému žánru inovatívne a malo to pointu.

Saltová (2010)

Mohol to byt comeback Angeliny Jolie a možno aj akčnému žánru. Bohužial opak sa stal pravdou a vzniklo z toho nudné a herecký priemerné strielanie, kde sa jedna agentka snaží pomstiť. 100x prevarená téma s priemernými hereckými výkonmi a s absolútne nezabávným sccenárom robia z toho snímku úplne priemernú hollywoodsku kalbu. Nieje to zlé, ale skrátka som čakal viac. Oveľa viac.

Poslední píseň (2010)

X-krát okopírované scenáre z iných a lepších filmov, robia z tohoto rado by "drama - romantického" diela, takmer nepozeratelnú záležitosť. Keď k tomu ešte pripočítame herecky impotentnú Miley Cyrus a jedného amerického modela máme takmer brak. Keď na toto všetko dokážete zabudnúť dostanete celkom priemernú drámu v ktorej sa jedno dievča vracia po rokoch na prázdniny k otcovi, kde stretne chalan svojich snov. Nič však nieje také ako sa zdá a Ronnie si čoskoro uvedomí že je kamoš nieje za koho ho má. Aj tak sa ale jedná o trápnu americkú záležitosť pri ktorej je Miley v Hanne Montane Movie, herecky Marlondo Brando.

Let's Dance 3D (2010)

Stále je to o tom istom. Naivná rozprávka jak sa chlapec snaží niečo zachrániť (tentokrát budovu) a jediným spôsobom ako to dosiahnúť je poraziť nepriateľa. Do toho stretne dievčas svojich snov a ihneď je z toho láska na tri ďalšie Titanicy. Problém týchto filmov ani tak nieje v naivite, ale v tom, že vždy sa skončia dobre. Ani 3D kabát tomu nepomohol. Je to len komerčná vykopávka, ktorá bez by bez dobrého soundtracku nestála ani za spomenutie.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Po podpriemernej jednotke a otrasnej dvojke, prichádza trojka, ktorá síce znovu dokazuje že tá sága je jedno velké klišé v ktorom sa stále Bella rozhoduje koho viac miluje a celé to pôsobí až príliše easy, ale narozdiel od predchodcu sa konečne postavy začínajú správať reálnejšie (až na pár okamihov) a príbeh je omnoho pútavejší (dokonca som mal chuť to dodívať do konca) a aj hororovejší. Je tam omnoho viac scén a hlavne súboje sú celkom dobre natočené. To však nič nemení na tom, že aj tretí Twilight bude nadpriemerne nadceňovaný, hoci tentoraz musím skonštatovat že konečne sa jedná o nadpriemerný film.

Wrestler (2008)

Ďalší dôkaz že Micky Rourke nepatrí do starého železa. Pravdivý príbeh wrestlera "trosky" ktorý nemá nikoho. Dcéra ho odvrhla a jediný kto ho dokáže pochopiť je kamarátka kurvička. On už však neni to čo býval, ale stále ho baví wrestling. Aj napriek varovaniu doktora je rozhodnutý bojovať ďalej, aj za cenu vlastného života. Príbeh ktorý sa na nič nehrá a hlavne zaujme a nepustí. A za životný výkon Mickeymu minimálne jedného oskara.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Po tolkých kladných komentároch som bol po vzhliadnutí filmu mierne sklamaný. Áno je to výpravné, má to spád a stále sa tam niečo deje. Problém je však ten, že je to akčná rozprávka a nič viac. Okrem toho herecké výkony (až na Gemmu a Bena) priemerné, príbeh klišoidný a tupý a pri niektorích scénach som sa chytal za hlavu (preteky na pštrosoch). Napriek tomu že na poli najlepšie sfilmovanej hry ostáva aj naďalej Silent Hill, Princ z Perzie je celkom nadpriemerný film pre tých, ktorí od neho čakajú prepadák a pravdepodobne preto sa každému páči. Inak to je len lacná verzia Pirátov z Karibiku a ďalších x filmov o zrade, láske a jednom frajerovi ktorý zdolá aj pol královstva.

Tupíři (2010)

Bolo len otázkou času, kedy sa niekto rozhodne natrhnúť Edwardovi prdel. A ja som rád že je to práve fanúšička Jackoba. Konečne niečo čo sa netvári nasilu vtipne a nieje nevkusné a trápne (Epic Movie..), naopak sa jedná o celkom dobre natočenú paródiu, ktorá si urobí prdel zo všetkých upírov a čivav. Bravo, tentoraz som sa bavil.

Kmotr III (1990)

Michael Corleone tretí krát a najlepšie zahraný. Žial zatial čo dvojka ponúkala mladšiu verziu dona Vita, tu chýba úplne. Príbeh úzko súvisí s Michaelom a jeho rodinou. Sem tam sa niečo zomelie ale sila prvej a ešte aj druhej časti je úplne preč. Nebyť tých dobrých hereckých výkonov tak by sa jednalo za bezvýznamné pokračovanie. Najhoršie je však to, že je to nudné až máte pocit, že sa ani nejedná o pokračovanie Krstného otca.

Kmotr II (1974)

Pokračovanie ponúka dve línie. Zatiaľ čo v jednej sledujeme osudy mladého Vita, ako emigranta, ktorý prišiel do Ameriky aby utiekol pred istou smrťou, jeho prvé pády a osudy, druhá línia ponúka pokračovanie života Michaela po smrti otca a odchode z New Yorku. Krstný otec 2 je viac založený na rodinných vzťahoch a prestrelky prešli takmer do pozadia. Ak by sme boli úplne ochudobnený o krstného otca bolo by hodnotenie ešte horšie, naštastie stále sa jedná o dôstojné pokračovania avšak na prvý dieľ ani z ďaleka nemá.