Legenda o sovích strážcích (2010)

Legenda o sovich strazcoch je mix najprevarenejsieho pribehu, ktory neprekvapi absolutne nicim a uchvatnej animacie, pri ktorej niekedy snad aj zabudnete dychat. Nuz, je to Snyder a pri nom forma pravidelne a jasne vitazi nad obsahom...

Fotři jsou lotři (2010) odpad!

Tvorcovia zrecyklovali vsetky napady z prveho dielu v diele druhom. Povedali si, ze to na divakov skusia opat, no tento vyzdimany zlatanec je na mile vzdialeny comukolvek priemernemu. Klobuk dole za to, akym sposobom sa im podarilo tento herecky ansabel prehovoril na tuto "vec". Gaylord Focker a Jack Byrnes by sa mali navzdy udobrit alebo by Jack musel dostat o trochu silnejsi infarkt, lebo ak by o nejaky ten rok prislo, nedajboze, pokracovanie, radsej by som si infarkt sposobil sam, nez by som to mal pozriet. PS: Nebolo De Nirovi trapne spominat v malych Fockerovcoch niekolkokrat Krstneho otca a poskakovat okolo Grega ako Jake La Motta a pri odkazoch sa svoje Oscarove ulohy totalne tak dehonestovat sameho seba?

Všemocný (2011)

Zaujimavy napad, celkom zaujimave spracovanie a nezaujimavy a iritujuci vizual. Z nametu sa dalo urcite vyzmykat trochu viac. Vsemocny nenudil, no akoby mu chybala akasi vnutorna iskra, ktora by ma presvedcila o tom, ze sa jedna o nadpriemer. No Bradley Cooper s prehladom utiahne cely film.

Pařba v Bangkoku (2011)

Kopia prveho dielu, ktora vsak - trochu necakane - zdaleka nefunguje tak dobre, ako by mala. Neutichajuce vybuchy smiechu z jednotky u mna nahradil 100-minutovy uskrn, obcasne preruseny "jednotkovym" vybuchom. Zial, u mna obrovske sklamanie.

Jsem číslo čtyři (2011)

Absolutne priemerny priemer, ktory na jednej strane neurazi, no vlastne ani velmi nepotesi. Uplne staci vidiet raz, lebo myslim, ze druhe pozretie by mohlo byt ovela horsie a asi by som umrel nudou.

Pusinky (2007)

Necakal som nic, dostal som vela... Jedno z najprijemnejsich prekvapeni spoza Moravy za posledne roky.

Pohřben zaživa (2010)

Ta Reynoldsova truhla asi bola v nejakej deluxe edicii, ked mala zabezpecenu pravidelnu cirkulaciu vzduchu a samostatny vysielac mobilnej siete... Aspon ze slabsi a pomalsi rozbeh ku koncu maximalne gradoval, comu pomohol aj sam Ryan Reynolds.

Souboj Titánů (2010)

Suboj titanov je typicky letny blockbuster - efektami nabita jednohubka bez akehokolvek hlbsieho vyznamu. Tak ale nie pri kazdom filme sa chcem zamyslat a vrtat sa v nom; potrebujem obcas aj uplne vypnut a pousmievat sa nad nechcene smiesnymi dialogmi.

Na doraz (2010)

Druhy Hangover sa v ziadnom pripade nekona...