Černá labuť (2010)

Neustaly kontrast a "suboj" bielej a ciernej farby v kazdom centimetri filmoveho pasu, odrazy v zrkadlach a Natalie tancujuca si o Oscara.

Past (2010)

To sa teda cudujem, ako sa take herecke esa ako RObert De Niro a Edward Norton mohli (spolocne s Millou Jovovich) ocitnut v tejto totalne nudnej drame o nicom...

Sting v Berlíně (2010) (koncert)

Hovori sa, ze pokial hudobnik nevie, co dalej a ma tvorivu krizu, spravi koncertnu snuru s orchestrom. Stare klasiky tak dostanu novy sat a zostava uz len na vkuse posluchaca/divaka, ci je ochotny tuto zmenu akceptovat. Sting v roku 2010 vyrazil na svoju vlastnu orchestralnu snuru a vysledkom bol neskutocny koncertny zazitok s bezchybnym vykonom celho orchestra na cele s dirigentom, Stingovou kapelou, uzasnou vokalistkou Jo Lawry a, samozrejme, Stingom samotnym. Stingov tracklist obsahuje notoricky zname i menej hravane songy, no v kazdom jednom momente dokaze zaujat a dokazuje, ze svojou hudbou zije. Live in Berlin mi vzdy pripomenie Stingov koncert z Viedenskej Stadthalle z rovnakej snury, ktory bol pre mna jeden z najlepsich hudobnych zazitkov. Osobne najlepsie kusky: Every little thing she does is magic, When we dance, King of pain, Fragile, Englishman in New York. PS: Pokial si myslite, ze v orchestri su iba suchari, ktori to nevedia rozbalit, pustite si "She's too good for me". Urcite zmenite nazor :-)

Dobrý ročník (2006)

Dobry rocnik je s kazdym pozretim coraz lepsi. Zraje ako vino...

Dostaň ho tam (2010)

Prva polovica, kedy sa Aaron snazi dostat Aldousa do Greeku, no ten iba strieda jeden divoky vecierok za druhym, je zabavna. Druha, v ktorej dochadza ku konecnemu uvedomeniu sa, zial, je aspon o triedu horsia. Suma sumarum - prijemne nekorektny priemer.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Tak toto bola stupidita najvyssieho rangu - absolutne hlupy dej (vsemocni bohovia nevedia, kto im ne/ukradol blesk...), nie uplne vydarene efekty a najma totalne hlupe postavy na cele s genialnym Percym, ktory za (akoze) mrtvou matkou smuti asi tak 15 sekund a v boji s mecom je ucenlivejsi ako Orlando Bloom v Kralovstve nebeskom. Mohla to byt prijemna oddychovka, no Percy Jackson nestal ani za to jedno zhliadnutie.

Gangsteři (2010)

Takers sa tvaria velmi coolovo, elegantne a drsne, no pri blizsom pohlade zistite, ze to je iba lacna napodobenina znackoveho obleku. Je to taka "bestofka" najroznejsich lupicskych filmov vrsiaca jedno klise za druhym a pokusajuca sa vo vacsine akcnych scen spravit viac strihov ako je dier v jeho scenari. Akcia vsak neposobi akcne, rychlo ani strhujuco, ale najma neprehladne. Naproti tomu zaverecna prestrelka v hoteli strihom setrila a vysledok je viac nez dobry. Takers neprinasaju absolutne nic nove, no v ramci akcneho filmu su prijemnou jednohubkou. A ak by sa film vystrihal zbesileho strihu, modreho filtra a nuloveho prekvapenia, mohol byt vysledok este o kusok lepsi.

Lásce na stopě (2001)

Laska vo vire zasahov osudu. Nebudem sa pozastavovat nad kvantom osudnych a osudovych rozhodnuti akoby vycucanych z prstu, lebo na tuto romanticku komediu sa vyborne pozera, vobec nenudi a ako vianocny zalaskovany film funguje na 100%.

Zakázaná zóna (2010)

Velmi nudna hodina a pol, v ktorej sa ustredna dvojica iba presuva z miesta na miesto. Aspon naznak akehosi deja by nezaskodil a vytiahol by tento nezazivny roadmovie snad aspon do priemeru.