Imigranti (2009)

Migracna politika USA a prepletenec pribehov aky pozname napr. u A.G.Inarritu. Vo vysledku mame film, ktory stoji tesne medzi 3 a 4 hviezdickami, ale kedze sa nebranim dalsiemu pozretiu, davam nakoniec vyssie hodnotenie.

Rok jedna (2009)

Mohlo to byt skvele! Ale nie je :-( Michael Cera je len akysi doplnok k Jackovi Blackovi a jeho prihravac, ostatne postavy su takmer vylucne smiesne (nezamienat s terminom "vtipne"!). Miestami som sa fajn pobavil, no moje ocakavania boli ovela vyssie.

Road Trip: Pivní pong (2009)

Bezduche, bezmyslienkovite a tupe napodobnovanie prveho dielu, ktoreho kvalitu a uroven som dokazal skutocne ocenit az vdaka tomuto "pokracovaniu".

Holka z města (2009)

Cudujem sa, ze sa v takejto nevtipnej, predvidatelnej, klisovitej a maximalne neoriginalnej komedii vobec objavila...

Terkel má problém (2004)

Terkel má problém najma s chudobnym pribehom, ktorého absenciu nezakryje ani snaha (prevazne nie velmi vydarena) o napodobenie South Parku ci Simpsonovcov. Ja mám problém hlavne s animaciou postav, ich cudesnymi rukami a nohami bez laktov a kolien. Tretia hviezda patri ceskemu dabingu a ceskym textom pesniciek, v povodnom zneni by to bolo najviac za hviezdy dve.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Co sa to stalo? Tento serial spravil velky tresk v mojej serialej TOP 10!

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Iny ako original, no bezpochyby horsi. Chyba mi hlavne aspon minimalny naznak napatia, nikto sa v priebehu filmu nezamysla nad tym, ako sa z metra s peniazmi dostanu a Scott asi zabudol na svoje tempom nabite predosle filmy. Hoci to nedopadlo najhorsie, cakal som vyrazne viac.

Život je boj (2009)

Neoriginalny pribeh o "dobrom chlapcovi, ktory (trochu) zisiel z cesty", no v podstate je stale fajn, o jeho tazkom zivote, novej laske, sem-tam nejakom suboji a Terrenceovi Howardovi, ktoremu chyba nevelky krocik k Simple Jackovi z Tropic Thunder. Este ze Channing Tatum je charizmaticky a film vytiahne aspon do priemeru.

Prokletý klub (2009)

Skladam klobuk pred Michaelom Sheenom a jeho stvarnenim velmi svojskej postavy anglickeho futbalu. Brian Clough si o sebe a svojich schopnostiach myslel prilis vela a ked ho nieco zralo, daval to jasne najavo. Film je dejovo oproti knihe ovela jednoduchsi (Cloughova kariera je "vybavena" jednou vetou podobne ako jeho prve trenerske posobisko, fakt, ze nie vsetci funkcionari v Leedsi boli proti nemu, spolukomentovanie zapasov v televizii atd.), avsak na filme sa tento fakt negativne vobec neprejavuje. Vybera si iba nejake zakladne linie okolo ktorych cely film stavia. Viac ako film o samotnom futbale, ktoreho je vo filme minimum, je o zakulisi futbalu (opat odkazujem na knihu). O sebavedomi Briana Clougha asi najlepsie vypoveda jeho vyrok: "I wouldn't say I was the best manager in the country. But I'm in the top one." Jeden z najlepsim sportovych filmov!

Pokoj vášně (2004)

Jeden velky dom, jedno nove auto, dvaja novi spolubyvajuci, styri totalne nesympaticke postavy, jeden neuskutocneny oralny sex, jedna divoka party a jeden scenarista, ktory z postav urobil tupe babky a nedokazal vymysliet vobec nic (co i len trochu) zaujimave.