Smrtelné stroje (2018)

Zemřeš jen chvíli...je to vyhlazené - chápu pro jakou je to cílovku. 52%.

Divoká srdce (1989)

Podceněná záležitost. Kvalitní herci, fajn výprava...u Casanovy to působilo celkově uceleněji a výživněji. 65%.

Tisícročná včela (1983)

Jakubisko mi nesedí. Je to můj čistě subjektivní pohled, ale do zasazené epochy se jeho volné a snové režijní postupy úplně nehodí. 55%.

Chladné léto roku 1953 (1988)

Na svou to dobu velmi odvážný počin. Stavba příběhu prostá a chladná...57%.

Alibi na vodě (1965)

Duch doby se tady hodně promítl. Experimentální pojetí dá se říct formy i obsahu je velmi znatelné. Když třeba srovnáte Karla Högera v prvním díle a tady...proměna pojetí jeho postavy je obrovská a Pepíček Bek to samé. Ten dostává daleko více prostoru a valí jeden vtip za druhým. Děj nic extra a uplný závěr podtrhl velký nadhled a zvláštní pocit z uzavření celé trilogie. 64%.

Kde alibi nestačí (1961)

Olda Nový vynikající. Jednotlivé figury atraktivní, jen zápletka sama o sobě průměrná. Mlíko jako kriminálník, co chce nějaký melouch taky super. 69%.

105% alibi (1959)

Příjemné překvapení. Karel Höger jako přísný, věcný a zároveň sympatický vyšetřovatel s Pepíčkem Bekem rozplétají kriminální příběh, který je dobře napsaný. Kvalitní sestava herců, svižný průběh a vzhledem k tomu, že se pohybujeme pořád v končících padesátkách je to určitě nadprůměr. 74%.