USA versus John Lennon (2006)

Antikrist Nixon vs. intelektuál Lennon rovná se dobrá zábava. Dokument je samozřejmě jednostranný a čouhá s něho levicový chuťový ocas, ale proč ne. Snímek působí konzistentně a chronologicky. Je tam pár zajímavostí, které nejen fanouškům Johna můžou být ku prospěchu. Je tam i slavný záběr s diskuzního pořadu, který byl použit ve Forrestovi Gumpovi.

Souboj v těžké váze (2009) (pořad)

1.díl - pan Míla - zakomplexovaný (bi)homosexuál, který se postaví neoblíbené paní doktorce :), celkově jsou všechny 4 postavy zajímavé 4 *, 2.díl - starší páry, které objeví své "mládí", dost přeslazené a někdy trapné 2 *, 3.díl - dva ženské páry, každý jiný...no nic moc 2,5 *, 4.díl - Fanda ze Žižkova + maminka od paní Dany mě bavily 3 *, 5.díl - dva páry, každý úplně jiný...no tak tak 3 *, 6.díl - 160 kilová paní byla asi nejzajímavější, celkem slušný díl s dobrou hudbou 3 *, 7.díl - Slovenští účinkující udrželi tuto část na 3 *, 8.díl - je nudnější, kde určitým oživením jsou divadelní scénky, závěr je trapný - podobný byl druhý díl 2 *. Show v podstatě kopíruje předcházející pořád: Jste to, co jíte. Došlo tam jen k mírným modifikacím. Nemůžu si pomoci, ale to neustálé propočítávání % mi připomíná Černé barony...."a přece, tak nějak splnily že? Protože jim to politicky myslelo vy šmejdi!" 48%.

Elitní jednotka (2007)

Pravičácká testosteronová a otravně namachrovaná sračka? Rozhodně ne! Hledat v tomto tématu politické zakotvení je nesmysl. Zkorumpovaní jsou nalevo i napravo. Pokud jsou tedy BOPE (speciální jednotka) pravicový záporáci, tak potom jsou drogoví dealeři levicový hrdinové (shodou okolností ve filmu je překupník, který má na tričku jednoho známého revolucionáře)? Na filmu mě nezaujali nejvíce policisté ani drogový bossové, ale sociální organizace, které mají pomáhat těm nejchudším - to jsou největší antihrdinové.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Nudné. Komunistický režim je tam naznačen, ale děj se věnuje dvou hlavním hrdinkám. Kromě jedné scény se tam prakticky nic neděje. Dlouhé dialogy prokládané lepšími a někdy horšími statickými obrazy uspávají. Naznačené nešvary totality (tuzex, fronty, bída a šeď) jsou lepé vykresleny v jiných filmech. Hodně přeceněný film.

Žesť (2006)

"Soudruzi, to co jste předvedli to byl svinčík, to byl zmatek nad zmatek"! Proč se dívat na tento film?: 1) dobrá kamera 2) skvělá hudba 3) výborná honička žigul vs. BMV...........uuaaaa :) Z filmu jsou cítit staré americké vzory akčních pecek - je to však slátanina, kde režisér neví co chce.

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství (2008)

Věcný a argumentačně vytříbený filmový dokument, který postupně nabíra tempo. Výborné jsou ukázky reklam jak ze současnoti, tak i minulosti. Ty doplňují komentáře a poznámky lidí, kteří se věnují problematice vymívání mozku dětí v USA. Svěřit děti nadnárodním korporacím není opravdu dobrý nápad.

Šedovlasý pán (2007)

Tenhle snímek měl navíc. Sama látka byla tak zajímavá, že i horší režisér a produkce mohou z toho vytřískat dost (už jen třeba díky dopisúm, které Fish psal). Přesně tohle se stalo, snímku chyběla větší komplexnost a tah branku. Škoda nevyužitého potenciálu.

The Obama Deception: The Mask Comes Off (2009)

Dokument se nazaměřuje ani tak samotného Obamu, protože amerického prezidenta vnímá jako loutku. Ukazuje ho v souvislostech ekonomických, sociálních atd. Kritika určitým směrem byla správná, ale kolikrát se to zvrhlo do demagogie. Nejzajímavější je téma FED - opravdu doporučuji už jen kvůli tomu zhlédnout, ale jakmile se film věnuje globálnímu oteplování nebo zahraniční politice, tak je to blbost.

Frostbiten (2006)

Pěkný upírský filmeček s dobrými speciálními efekty. Není to nějáký filosofický nebo superhororový šlágr, ale stojí za to vidět.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Vykrádačka. Dá se na to slušně dívat. Bohužel je to neoriginální a čitelné. Zavěrečná pointa nic moc a hlavně to púsobí divně. Všechny ty vraždy jsou jen takový pěkný obal, ale obsah je slabý.

Časové pásmo bylo změněno