Putování tučňáků (2005)

Pěkný "přírodní" dokument o přežití v krajině smrti. Detailní záběry kamery kombinované s něžnou hudbou vytvářejí až melancholický zážitek.

Terminator Salvation (2009)

Atmosféra není silná stránka snímku. Na to, jak je to drahý film, tak některé kulisy působily dost lacině. Děj je celkem slabý, nějaká ta akce to zachraňuje. Bohužel úplný závěr se nepovedl, působil trapně. 45%.

Bronson (2008)

Začátek je v trainspottingovském stylu, takže výborný start. Postupně se proplétá děj a různé stylizace, které ale vůbec nevadí díky Tomu Hardymu. Postupně se tempo vytrácí. Nesouhlasím, že film je jen o rvačkách. Ty jsou až důsledkem. Zvláštní film u kterého dokáží pochopit vysoké hodnocení - za mě 3,5 * .

Truman Show (1998)

Velký rozdíl je vidět tento film v roce 2009 nebo 1998. V roce 1998 byl tento typ reality show nepředstavitelný. Dnes sice ještě neexistuje uzavřený reality svět, ale domy už ano a lidé se do nich dobrovolně zavírají.....

Strážci - Watchmen (2009)

Prapodivný mix všeho možného. Celou dobu mi tam neseděl Doctor Manhattan, na konci přeci se jen ospravedlnila jeho role v příběhu. Celý film působí trochu nesourodě, silné chvilky střídají ty slabší. Závěr však přináší originální rozuzlení s filosofickou otázkou. Je třeba vyzvednout hlavního záporného hrdinu. Otázka vlastně zní, zda-li je vůbec záporný? :)

Čch' pi (2008)

Výprava je pěkná, ale bohužel jsou tam chyby, které srážejí celkový dojem. Hlavní negativa jsou: 1) délka filmu - nedaří se udržet dynamiku příběhu, nejde ani o bitvy jako spíše o malichernosti ve kterých se zbytečně větví děj 2) dětinské až stupidní herecké pojetí - herci hrají tak, aby skutečně všichni pochopily, což v takovém žánru působí směšně 3) patetické hlášky typu: "jedno stéblo je nic, ale celek má sílu" - ano to je fakt, paralela k současnému stavu v Číně je čistě náhodná... . Pozitivum je vynikající vykreslení taktiky a válečných schopností jednotlivých armád. Držet se těchto předností, šlo by jistě o hlubší kulturní zážitek.

Keurosing (2008)

Existenciální zoufalství lidského života v nejúděsnějším totalitním režimu současnosti. Předobrazem tohoto děsu je vyhladovělé dítě se špinavým pionýrským šátkem. Autentické a beznadějné poselství. Dětské koncentrační tábory nejsou pro slabší povahy. Fenomén dětských sirotků, kterým komunistická strana v KLDR popraví rodiče je skutečně pravdivý.

Noroi (2005)

Kvalitní vícevrstvý příběh, ve kterém faktor strachu nastupuje až později. Základem je postupné odhalování záhady, to člověka udrží 80 minut v pozornosti a za odměnu dostane posledních 20 minut hororového mrazení. Koncept "dokumentu" není originální, ale zde je kvalitně zpracován, což je vždy působivé.

Bílé maso (2008)

Průměrné. Chyběla tomu mrazivější atmosféra. Příběh se prolíná s incidentem starosty, který se tam moc nehodí. Holčička má zase v nás vyvolat větší emoce - to je moc laciné. Čistých 70 %.

Star Trek (2009)

"Bezvýchodná situace neexistuje"......nejsem fanoušek Star Treku, ale byla to opravdová jízda, u které jsem se i zasmál. Nádherná romulanská loď s perfektním vrtákem = 85%. (Kino Krnov)