Duna (2021)

Fakt moc pěkné. Na tomhle filmu mi nevadí vůbec nic.

Má je pomsta (1995)

Je to bomba! Lost Highway dva roky před Lynchem. Mainstreamoví diváci to nepřijali, protože je to art. Artoví diváci na to nešli, protože si mysleli, že je to mainstream. Vraťte to do kin, je to klenot!

Sekáč (2014)

Výborné drama jedné noci z krajiny, kde stále zůstává trauma válek z 90. let. Natočeno klidně, nevzrušivě, přesto znepokojivě.

Marťan (2015)

Víte... mě se prostě líbí, že to dobře dopadlo. Jako v Apollu 13. Že to ten tým výborných lidí dokázal vyřešit. Apollo 13 sice popisovalo skutečnou událost, ale Marťan má hodně podobnou atmosféru. A člověk nemusí myslet na to, že je to vzdálená budoucnost. Vypadá to reálně, jako něco co se mohlo stát, co se už stalo.

Nymfomanka, část II. (2013)

S odstupem hodnotím jako celek a musím dát pět hvězd. Jde o skutečné opus magnum, výsostně filmové dílo, náročné pro tvůrce i pro diváka, které ubližuje i baví. Snad najdu někdy odvahu podívat se i na prodlouženou režisérskou verzi.

Nymfomanka, část I. (2013)

Mistři (2004)

Jeden z nejlepších českých porevolučních filmů. Chápu, že to lidi přijímají hůř než Protektora, protože Protektor byl "kdysi" v těžkých dobách. Tohle je teď, když lidi mají možná nejvíc svobody v historii, a stejně se chovají jako svině. Takoví skutečně jsme.

Offside (2006)

To nejlepší ze současného nezávislého filmu a navíc ze země, kde svoboda není samozřejmostí. Práce s neherci, výborné dialogy na hranici trapnosti, natáčení skrytou kamerou na autentických místech a výborný humor, i když ve vzduchu visí kriminál. Mimochodem režisér od voleb v roce 2009 sedí, protože natáčel povolební nepokoje.

Zift (2008)

Výborný film-noir plný nečekaných rozuzlení a veselých historek.