Columbo - Vražda, kouř a stíny (1989) (epizoda)

Columbo trochu znuděný, trochu otrávený, všechny stopy dostal na podnose. Pro něj zajímavá několikadenní exkurze do světa filmu , nic víc.

Bill Hicks: Revelations (1993) (pořad)

No fucking way!.... Mimochodem, děláte-li do reklamy nebo marketingu - zabijte se (a buďte tak poprvé a naposledy užiteční).

Zpět k pramenům (2005) (seriál)

Tohle dílko je pohoda. Dokument o řekách, jejich pramenech a vlastně o celé té přírodní kráse místa ve středu Evropy. K tomu se přidala povedená znělka, Luděk Munzar a jeho rozplívání se a mnoho leteckých záběrů okolí toků a tůčků. Gratuluji tvůrcům.

Divoká planeta (1973)

Viděti se z druhé strany... Výborná práce našich výtvarníků, k tomu skvělá a rozmanitá hudba. "Takže, milé děti, kát se, až ti teče do bot, může být pozdě. Taagům to tehdy ještě vyšlo. Ale vzpomeňte třeba hned ve druhé kapitole o historii naší galaxie, jak špatně skončili ti nepoučitelní Homo sapiens. Naprosto odstrašující příklad... No, pro dnešek končíme, zítra máme školní výlet na čtvrtou oběžnici sousedního slunce, nezapomeňte si s sebou větší svačinu a gravitační holinky. To platí speciálně pro Nováka, jak mi tam zas budeš někde lítat..."

Šumné Brno (2008) (TV film)

Tenhle Špalíček, pěstí je na oko. Vy hloupí čekali skvostné snad rokoko? Závěrečný díl, zdar jak Brno, při jehož hodnocení nedokážu být zcela objektivní. Nečekejte Petrov ni Špilberk. Tugendhat se mihne. Očekávejte Vávru, jak ho máte rádi.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Ač mne Novotňák ze začátku svým projevem nasíral, po čase to k sobě sedlo a já když potřeboval, tak se zabavil. Lesák a "moderní" vzhled studia je bohužel totální propadák a nikdy to v současné podobě nebude jinak. Za dobu působení zjizveného (hlavněsebe)baviče *** , za Lesáka, kterému chybí do puntíku vše, co by měl moderátor mít, odpad. Výsledně zarovnám dolů, tupost a neschopnost odpovědných osob při "vylepšování" pořadu je tragická.

Kozoroh 1 (1977)

Paráda. Film, který se vůbec netáhl (někteří jen straší). Obsahuje scény pro mě nezapomenutelné, takový rozchod na tři světové strany, kdy vidíte, co na vás široko daleko čeká a s jakou výbavou do toho jdete.. Zakončení mi vyhovuje (no a rád bych viděl co následovalo).

Duch doby: Dodatek (2008)

Určitě zhlédněte, potom sami prostě jen uvažujte. Nenechte to za vás dělat jiné.

Let 93 (2006) (TV film) odpad!

0% Další sci-fi. Pokud by to nebylo vztaženo k oné určité události, hodnotil bych film samotný. Ale v souvislostech nám předkládaných je to pouhá lež, která se však jednoduše stala oficiální verzí. "Když to říkají v televizi, tak je to pravda. Chudáci Američani, doufám, že tam k nim vlítnou a vrátí jim to i s úroky. Maj plný právo se bránit. Já bych se s nima nemazal, začli si, tak teď uvidí. A ten Usáma, to je největší hajzl, ten to všechno organizoval. Snad ho co nejdřív dostanou.. Nějak mi vyschlo. Pane vrchní, ještě jedno." (K otázce 11.září 2001 i samotnému letu 93 nejaktuálněji a nejkomplexněji "September 11: The New Pearl Harbor" (2013))