Americký chopper (2003) (pořad)

Vynikající polo dokument a polo reality show o stavění klasických amerických motocyklů z produkce Discovery Channel. Nechybí vtip a občasné šarvátky mezi členy týmu (většina členů je jedna rodina), který je seskládán z perfektních typů lidí (otec jako stará škola je nejsympatičtějším a nejlepším členem týmu). Jejich motorky jsou originální stroje, které nikde jinde neuvidíte. Prakticky celý motocykl sestaví vlastníma rukama, součástku po součástce. Je to nádhera je pozorovat při jakékoli činnosti (i stavba houpačky pro dítě jednoho z nich je zážitek). Jde o jednu z reality show, které stojí za to sledovat pokaždé, když běží v tv.

Americký prezident (1995)

Amerického prezidenta jsem viděl dabovaného v TV, ale i přes to se mi zalíbil. Je to romantická komedie, ale ne hloupá romantická komedie, jakých se točí desítky. Herci hrají perfektně, obzvláště Annette Beningová (Americká krása) a skrze ji si film získá vaši lásku a důvěru.

Americký sniper (2014)

Film o člověku, který se stal válečným hrdinou během čtyř turnusů v Iráku a který cítil, že nejdůležitější věcí v životě je být patriotem. Když si připočtu ještě Clinta Eastwooda na režijní sesli, míra očekávání v kvality snímku se v tu chvíli vyrovnávala s mírou očekávání patosu číhajícího na každém rohu. Díky bohu tomu tak není a Americký sniper se kvalitou v klidu může zařadit někde mezi poslední filmy z historie amerických Navy SEALs (Kapitán Phillips, Na život a na smrt). Bohužel není výsledek záživný jako knižní předloha, ale z té si scénárista velký příklad nebral a servíruje tak stejný příběh z trošku jiného pohledu. Musím mu i Clintovi navíc poděkovat, že se nesnaží Chrise Kylea propagovat jako nadčlověka, který si ve všem ví rady a nikdy nechybuje, ale ukazuje ho jako normálního člověka, který náhodou umí výborně střílet a umí si ve válečně vřavě poradit jako málokdo. Sice moc nechápu Bradleyho nominaci na cenu Akademie, ale budiž. Dostal se k silné postavě, vcelku věrohodně přivedl "Legendu" na filmové plátno a dokázal, že umí i něco jiného než blbnout na place a balit roštěnky.

Anakonda (1997)

Tak tedy, Anakonda není velmi dobrý film. Ale i přes to dokáže celkem slušně pobavit. A to snad je u takového typu filmu to hlavní. Zcela zasloužené 3*. Nejlepší byl stejně Danny Trejo.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Příjemný film na motivy povídky Isaaca Asimova. Jen mám trochu problém se zařazením snímku, je to sci-fi? Z části určitě ano, je to drama? Také trošku, je to romantická komedie? Komedie jen chvilkama, romantiky tady také moc není, je to snad rodinný film? I to je možné. Opravdu nevím kam film zařadit, jak už se tady někdo pokouší zavést žánr Tarantinovka, co takhle Columbusovka?

Annapolis (2006)

Konečně! Konečně vynikající film z prostředí amerického Námořnictva. A to vynikající po všech stránkách. Příběh není nijak složitý, film rychle uteče a nemusíte moc přemýšlet. Novic prestižní námořní akademie Annapolis, James Franco. Většinou opovrhován a vychováván stylem 'Nikam to nedotáhneš.. Ty na to nemáš', se dostal na místo, o kterém snil. Divákovi stačí sledovat film, příběh mu vše odvypráví sám. Herecké výkony jsou na výši, co se hereckého obsazení týče. James Franco na to má utáhnout celý film. Občas sice klopýtne, ale zbytek herecké sestavy mu pomůže. Tyrese Gibson je ten správnej bad ass velitel, který to někde v hloubi duše myslí dobře. Jordana Brewster, tak krásná herečka a hraje v tolika málo filmech. Na ni se stačí podívat a hned je člověku příjemněji. Všichni hrají to, na co mají. A vychází to. Příjemným překvapením byl pro mě výkon Francova spolubydlícího - Vicellouse Reona Shannona. Dialogy byly uvěřitelné, někdy dokonce hodně chytré. Nejvíce mě zaujal rozhovor Mississippi. Příběh doprovází skvělá hudba Briana Tylera. Po dlouhé době si zase musím sehnat OST. Tato muzika se k filmu nebývale hodí a dodává mu něco 'navíc'. Romantická vložka nevadí, naopak, je příjemným zpestřením. Co se týče stránky boxu, je škoda, že příběhová linie se točí hlavně okolo něj. Osobně bych přivítal, kdyby se více mluvilo o námořnictvu a o akademii, ale co. Je škoda, že se autoři nedohodli s Námořnictvem. Takhle neuvidíme žádné exkluzivní záběry. Je to škoda, když už takový film vznikl. Co je dobře, že snímku to nijak neubralo na působivosti. Pokud jste military fanda a víte něco o US Navy, film si zamilujete.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Konečně jsem našel pořad, který budu každý týden netrpělivě očekávat. Konečně jsem našel pořad, kvůli kterému se po dlouhé době dívám na televizi. Trošku mě překvapilo, že se s takovým pořadem vytasila Prima, ale proč ne, mé mínění o ní trošičku stouplo. Bravo.

Anuvahood (2011)

Stejně jako u Happy Go Lucky, tak ani tady na mě zběsilý, uječený, hyperaktivní a barevně vykřičený, britský styl humoru neplatil. Zasmál jsem se přesně dvakrát, jinak jsem jen kroutil hlavou, s jakými filmy se dnes dá v zahraničí jít do kin, nebo lépe řečeno, jak velkého trotla jsou lidi ze sebe před celým národem schopni udělat.

Apocalypto (2006)

Film, jaký jsem nikdy předtím (a asi již nikdy neuvidím) neviděl. O starověkých civilizacích se toho moc nenatočí a když už ano, tak tvůrci i filmová studia musí počítat s výslednými červenými čísly (až na výjimky). Mel Gibson však rejpalům opět dokázal, že zajímavá témata v historii hledat dokáže, a dokáže je také působivě převést na filmové plátno. U Statečného srdce to vyšlo na výbornou, u Umučení Krista na chvalitebnou a u Apocalypta na jedna mínus. Sice jde o klasický mix honičkového filmu a cesty za pomstou (hned několikanásobnou), to však vůbec nevadí, neboť tady jde především o formu, která v Gibsonově naturalistickém podání vypadá skvěle. Digitální kamera vše sráží na úroveň televizních přírodopisných dokumentů, to je však také jediná výtka, kterou zmíním. Já se bavil, navíc jsem dostal víc než jsem čekal.

Apokalypsa (1979)

Apokalypsa je opravdu mistrovské dílo, hypnotizující výlet do světa šílenství způsobeného válkou. Coppola natočil film zároveň srdcem a duší. Úžasná akce, hudba a herecké výkony. Nádhera.