Komando (1985)

stallone je jako herec unikátní prkno . ale arnold šel ještě mnohem dál. nechal se v tomhle dílku ještě vyztužit a olaminovat na supertátubojovníka. jako kluk jsem tohle žral. nicméně nostalgie není zrovna moje parketa.

V zajetí rychlosti (2005)

film o člověku, který si šlapal v životě vlastní cestou a měl i ve svém pozdním věku méně vnitřních překážek a ztuhlých představ než kdejaký třicátník. pár škrábanců a vrásek nedělají z věcí a lidí položky do starého železa.

Potomci lidí (2006)

jeden z nejlepších filmů posledních 10-ti let. svým zpracováním předběhl ostatní thrillery asi jako usain bolt ostatní sprintery. příběh je uvěřitelný, snad až moc. tedy kromě toho, že ženy se stanou neplodné během pár měsíců. ale kdo ví, co nás čeká?

Lepší už to nebude (1997)

viděno už potřetí a stále velká paráda. skvělí všichni tři hlavní představitelé a pes verdell.

U-Turn (1997)

Forma super, obsah slabý.

Takoví normální zabijáci (1994)

tak jsem si tento film dal dnes po druhé asi po 10 letech. a zraje jako víno! ani obsahově, ani zvukově či obrazově bych neřekl, že zestárl. a ten soundtrack, to je lahůdka! celé zpracování mi připomíná noční můru, sen z kterého se probudíte a celý den se vám vrací některé hrozné obrazy a nemůžete se jich zbavit i když moc chcete. takto natočený film nemůže být brát jako oslava násilí. pokud jste si jistí, že nepatříte do partičky k micky a mallory knox.

Šifra mistra Leonarda (2006)

tak po druhém shlédnutí v tv přidávám hvězdu. ale zase jsem to neviděl celé. jsou tam pasáže, kdy máte čas dojít si udělat kafe, odskočit na WC, vyvenčit psa, zkontrolovat co běží na jiném kanálu a tak. přičemž nemáte pocit, že byste o něco úžasného přicházeli.

Samotáři (2000)

i na podruhé po X letech jasných *****. perla české novodobé kinematografie.

Poslední Mohykán (1992)

hudba, výprava a kamera bezkonkurenční. děj fajn. jen mi nějak zcela nebavily dialogy. po prvním shlédnutí okolo roku 2000 za **** a dnes na podruhé je nechám. přeci jen tomu na ***** podívanou chybí lépe zpracovaný příběh a hloubka postav.

Sin City - město hříchu (2005)

Drsný chlapi, sexy ženský, téměř černo bílé zpracování, výborné hlášky, skvělá noir atmosféra. Navíc film drží pěkně pohromadě, i když se na zpracování příběhů podíleli 3 režiséři. "Walk down the right back alley in sin city and you can find anything."