Zvíře (1977)

Skvělá bláznivá komedie ve které září a exceluje Jean Paul Belmondo ve dvojroli kaskadéra a homosexuálního herce a vše podtrhují vnady a krása Raquel Welch. Zaručená porce zábavy. 89%

Želary (2003)

Excelentní a hodně autenticky vyhlížející drama z období protektorátu , které je obdařeno vynikající atmosférou té doby , podpořeno skvělými hereckými výkony hlavních protagonistů v čele s Aňou Geislerovou a v neposlední řadě výborným scénářem. Výtku mám snad jen k mírně přetažené stopáži , jinak jsem byl velmi spokojen. Film: 89%

Železná lady (2011)

Vynikající Meryl Streep, ale to je tak vše. Hodně mi vadilo prolínání jejích halucinací s reálnými vzpomínkami a nutno říci, že v první třetině jsem se ve vyprávění občas ztrácel, nedýchlo to na mě tou správnou atmosférou a také jsme se i nudil. Ocenění za nejlepší herecký výkon v hlavní roli zřejmě zasloužené. Film: 62%

Želvy Ninja (1987) (seriál)

V dětství to byl můj nejlepší seriál , který jsem hltal jako o život a s odstupem let musím říct , že bych se na něj mohl dívat i dnes :-) Nádherná úvodní píseň , krásná animace , skvělé a originální kladné i záporné postavy , velmi dobré příběhy jednotlivých dílů , prostě pohlazení na duši a pastva pro oči.

Žena za pultem (1977) (seriál) odpad!

Soudruzi , tohle se vám tedy opravdu hrubě nepovedlo (jako spousta jiných věcí) a snad neznám jiný seriál , který by mě více iritoval! Seriál 5%

Žhavé výstřely 2 (1993)

Naprosto bezchybná a špičková parodie s vynikajícím Charlie Sheenem a brilantním Lloydem Bridggesem. Toto pokračování vcelku jistě překonává díl první , který je ovšem také velmi vydařený. Více takových filmů. 92%

Život Davida Galea (2003)

Výborní herci v hlavních rolích (Kevin Spacey , Kate Winslet , Laura Linney) , chytlavé téma boje proti trestu smrti v USA a konec plný zvratů. Film by snesl ještě rochu prostříhat , hodně mě iritovaly ty vsuvky při přechodu vyprávění z minulosti do přítomnosti a režie je krapet mdlá. Musím se ovšem přiznat , že při závěrečném verdiktu jsem byl schovívavější díky opět nádherné Kate Winslet a jejímu neskonalému šarmu. 78%

Živý terč (1993)

Nebýt těch efektních zpomalovaček , tak film trvá sotva 50 minut a stojí za starou bačkoru. John Woo si nádherně pohrává s kamerou a pyrotechnickými efekty , které jsou ovšem často až do očí bíjící a působí spíše směšně než efektně , přestřelky jsou vyhrocené do extrémních koncovek při kterých Jean Claude vyprázdňuje jeden zásobník za druhým a jedna kulka nikdy nestačí , ovšem působí u toho všeho neuvěřitelně šmrncovně a dodává filmu ten správný říz. O příběhu a dialozích se tady v pozitivním slova smyslu nedá ani mluvit a je lepší o nich raději pomlčet , k tomu se ve filmu vyskytuje spousta nelogičností a neuvěřitelně mě iritovaly ty prázdné ulice za bílého dne a poté při lovu na veterána černé pleti ty davy lidí , kteří neslyšeli střelbu z vedlejšího hřbitova a chovali se jako by se nic nedělo , to už rejža opravdu přehnal. Jinak jsem se ale bavil vcelku slušně , líbí se mi , že si film na nic nehraje a je to prostě a jednoduše béčko jako hrom s cool kladným hrdinou Jeanem Claudem Van Dammem , spoustou vystřílené munice a pyrotechnických efektů. 51%