Země bez zákona (2012)

Tenhle film mi přišel jako skokan do vody, který stojí na vysokém můstku a už je úplně na kraji, pořád se rozhoupává, že teda skočí a předvede skvělý salto nebo něco podobnýho, publikum při každým jeho pohybu vydechne, ale ten skokan se nakonec rozklepe a místo skoku z můstku prostě jen sleze. Nejzajímavější mi nakonec přišlo zobrazení americkýho vidlákova ve třicátých letech.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Jeden z dalších seriálů, kdy je hlavní hrdina naprosto nesympatický člověk, kterému přesto divák v koutku duše fandí. Zajímavá a z dnešního pohledu i vtipná exkurze do šedesátých let.

Pretty Woman (1990)

Nakonec to nebylo tak zlý, jak jsem čekal, když jsem se shlédnutí tohoto filmu bránil až do třiceti.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Je škoda že po trilogii Pán prstenů, která byla opravdu věrně natočena podle předlohy, se Jackson nechal unést svou fantazií a začal do Hobita montovat různé nesmysly jako je Elfka a spol., místo toho, aby dal větší prostor tomu, co se skutečně dělo v knize - například Medděd se ve filmu v podstatě mihne, stejně jako souboj s pavouky šel udělat mnohem lépe. A jízda na sudech, nesmyslně protkávána bojem se skřety a elfy pobíhajícími po hlavách trpaslíků, to už byla jen sprostá onanie nad sebeuchvácením nejnovější technologií. Přesto dávám 4/5, ale mohlo to být opravdu lepší. Škoda.

Králova řeč (2010)

Pěkný lidský příběh. I mocní mívají své slabiny. Colin Firrh naprosto geniální.

Teď a tady (2012)

Celou dobu jsem přemýšlel nad tím, jestli a jak je sobecké i při umírání chtít milovat. Hodně silný film s tabuizovaným tématem smrti odrostlého dítěte - teenagerky. .

Horší než smrt (2010)

Fekální humor hadr. Komu přijde směšná posraná ruka, ten by se měl rovnou jít spláchnout. Danny Glover tu byl nesympatický jako už dlouho ne, z duše jsem mu přál, aby ho klepla pepka. Ještěže tam byl Lawrence a malý Lannister Dinklage, ale i tak záverečné resumé nemůže znít jinak než - kokotina.

Lásky čas (2013)

Dokonale předvánoční film. Laskavý humor ve spojení s poklidně plynoucím příběhem vytváří tak pohodovou filmovou náladu, jakou jsem už dlouho nezažil. Bill Nighy jako stárnoucí hlava rodu je nezapomenutelný. I další postavy si člověka okamžitě získají, ať už je trhlá sestra, bláznivý strýc či excentrický spisovatel jako rodinný přítel. Co na tom, že některé věci si vzájemně odporovaly. Tenhle film si člověk užije i tak.

Zápisník jedné lásky (2004)

Romantika jako hadr, která cílí na to, aby ani jedno oko nezůstalo suché. Co na tom, že děj je předvídatelný, hlavně že tam jsou krásní lidé v krásném prostředí prožívající krásný vztah. Takže až to dokoukáte a ráno v 6 budete vstávat do rachoty, která vás nebaví, zavřete na chvíli oči a zavzpomínejte na to, jaké by to bylo být třeba Noem. Ten den pak třeba bude lepší.

Terapie láskou (2012)

Pohádka pro dospělé s podtextem, že i když si ve srabu, tak stejně dostaneš šanci se z něj vyhrabat. Za pomoci krásné a sexy roštěnky. Jak říkám, pohádka. A Rober De Niro je úžasný jako vždy.