Noc je ještě mladá (2011)

Normální komedie, kde přesně víte, jak se to bude vyvíjet od začátku do konce. Aspoň to má ale nadupanej 80´s soundtrack a celkem sympatické herce, takže se na to dalo dívat. Potěšil Michael Biehn ve vedlejší roli.

Hunger Games (2012)

První hodinu jsem se u toho docela nudil.Pak, jak je začali připravovat na ty hry a pustili do divočiny, se mi to líbilo o něco víc. Akční scény natočeny zoufale a tak, aby na to mohla jít celá rodina, ale dívat se na to dalo. Dobrej byl Woody Harrelson ve vedlejší roli.

Komorník (2013)

Takovej černošskej Forrest Gump, jen ve vyčítavém podání na úkor tehdejší "bílé" společnosti. Líbily se mi scény v Bílém domě, kdy se tam střídali prezidenti (jako největší sympaťák z nich vyjde Kennedy, těžko uvěřit po skvělém výkonu Jamese Marsdena, že ve skutečnosti to byl pěknej pervert), nebo když zaměstnanci pokecávali někde v kuchyni. Taky je tam zajímavej ten jeho vztah se synem, kterej mi ze začátku lezl na nervy, ale pak sem se toho taky chytl (někdy ve chvíli kdy tam začali na vejšce trénovat výdrž a pak nabíhali do restaurací pro bílý, kde si s kamennym ksichtem nechávali dávat do držky, polejvat si ksicht kečupem, zatímco jeho otec to v práci musel sledovat v televizi a zachovat chladnou hlavu atd.). Scény s manželkou mě tolik nebraly. Je to celkemj pěknej, vyčítavej film, ale v rámci mezí, pořád taková ta sázka na jistotu.....v souboji s podobně zaměřeným snímkem 12 let v řetězech bych se asi raději kouknul podruhý na řetězy, ale je to vítězství jen o chlup.

Špinavý trik (2013)

Měl jsem z toho filmu takovej zvláštní, upocenej pocit. Všichni tam vypadaj divne (Bale je tlustej a má tupé, Bradley Cooper nosí trvalou), prostředí a celkově ty lokace filmu se mi taky moc nelíbily. Když to porovnám třeba s Vlkem z Wall Street, tak ten má tři hodiny a já hltal každou minutu. Špinavý trik má o hodinu míň, ale opravdu se vleče a mohl by bejt klidně kratší o 30 minut. Chybí tomu taková ta dravá hravost, kterou měl třeba právě již zmíněnej Vlk. Navíc to ani neni nějak napínavý, většina lidí musí tušit, kdo na koho šije boudu a jak to dopadne. Hodně to zvedaj herci (nejvíc se mi líbil Bale a fandil jsem mu), ale jinak že bych nějak toužil vidět to v dohledny době znovu, to opravdu ne.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Občas normálka, občas se moc tlačí na pilu, ale několikrát jsem se opravdu zasmál.

Očista (2013)

Nápad to byl zajímavej, jen jsem doufal, že třeba z toho baráku zdrhnou ven a budou se někde muset potulovat městem, kde to bude pěkně o hubu...místo toho všichni křepčej v baráku, blouděj chodbama a když na sebe narazej, tak kladnej zápornýho zastřelí. Jinak jako nenudil jsem se, ale myslim, že se z toho dalo vytěžit o dost víc.

U Konce světa (2013)

Třeba takovej Paul se mi líbil o dost víc, ale i tohle nebylo špatný. Ten nápad s obráženim místních putyk se mi líbil, protože s kámošema jednou za rok taky pořádáme Tour de Újezd, kde máme kolem 20 hospod a nikdy se nám nepodařilo dát v každý pivo, takže jsem si říkal že to bude bezva, ale pak nějak s příchodem těch mimozemšťanů jsem si chvílema říkal, proč to tam cpou, když to mohla bejt skvělá chlastací komedie sama o sobě. I takhle scifi linie měla pár světlejch momentů, ale prostě mi tam nějak neseděla. Každopádně nejvíc válel Nick Frost, fakt jsem se gebil, když chtěl zlitej odejít z hospy a prosklil u toho ty dveře.....podobně laděná Apokalypsa v Hollywoodu se mi líbila víc.

Kawasakiho růže (2009)

Ale jo bylo to dobrý, přišlo mi že to má z technickýho hlediska větší měřítko než většina české konkurence i se na to líp kouká (možná se pletu, na český filmy moc nekoukám), k tomu to má jistější herce, kteří působí opravdu přirozeně i ve vypjatějších scénách (akorát u Kratochvíla jsem se nemohl rozhodnout, jak na mě jeho herectví působí, ale určitě mě zaujal, nesympatickej mi byl akorát ten manžel Vlasákový). Jeden z lepších Hřebejků. 7/10.

Motýlek (1973)

Jako je to hezkej film, skvěle zahranej a s pár silnejma scénama, ale občas sem se celkem nudil a že bych si to chtěl okamžitě pustit znovu, to ne. Každopádně Hoffman a předevšim McQueen zahráli famózně. Ale radši si pustim Shawshank nebo Zelenou míli.

Zmizení (2013)

Zas takovej nářez jako Sedm nebo 8 MM to neni, určitě by tomu prospělo zkrácení aspon o 20 minut, neboť v polovině to celkem drhne. Atmosféra pěkně ponurá, herecky zahraný skvěle, ale něco tomu prostě chybí. 7/10