Smrt jí sluší (1992)

Spíše průměrná černá komedie, která mohla být mnohem vtipnější a zajímavětší a při představě, že to režíroval Robert Zemeckis a v herecké sestavě měl velké herce, to hodně zamrzí.

Falešná láska (1999)

Hodně pohodová komedie s příjemnými herci.

Rockerky (2002)

Velmi příjemná komedie s na svůj věk hodně sexy Goldie Hawn a vynikající Susan Sarandonovou. Ale myslím si, že to mělo na víc, holt scénárista těmto herečkám nedopřál příliš mnoho vtipných scén a tak se žádná ženská buddy movie nekonala, ale je to prostě pohodový film.

Pevnost Alamo (2004)

První půlhodinu to kvůli pomalému tempu vypadá na spíše průměrnou podívanou, jenže pak ten film má ty pravé grády a konají se velmi solidní bitvy. Navíc tu hrajou velmi slušní herci (Dennis Quaid a Billy Bob Thornton) a celkově je to prostě dobrý film. Nicméně kdyby byl zbaven o dobře zahranou, ale podle mě zbytečnou postavu Jasona Patricka a ještě bylo sestříháno několik minut ze začátku, bylo by to určitě lepší.

Pach krve (2003)

Rozhodně by to nebyla taková sračka, kdyby to nemělo jediný, ale přímo zásadní problém a to SCÉNÁŘ. Ten obsahuje tolik nelogických věcí (ty postavy se tam chovali jak úplný hovada, to už 5letý dítě by těm mutantskejm myslivcům líp zdrhlo. Nicméně když neberu v úvahu dementní, ale opravdu dementní scénář a spíše průměrné herce, dočkal jsem se alespoň trochu průměrné zábavý, nicméně tohle je ten případ, kdy se mělo jednat o dobrý horor a místo toho z toho byla nechtěná komedie.

Přeber si to (1999)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií postavená na skvěle sehrané dvojce De Niro - Crystal. A navíc mě při sledování tohoto filmu vždycky popadne chuť na špagety.

Před svatbou ne! (2001)

Solidní komedie, v níž mě překvapila Sigourney Weaver, která je tu více sexy než kdy jindy. Co ukázat tu má i Jennifer Love Hewitt, ale u té to platí jen co se týče vzhledu, jinak herecké nadání je u ní téměř žádné, Jason Lee a Ray Liotta zahráli standart a Gene Hackman byl příjemně nechutný. Celkově je to lepší průměr.

Prvních 20 milionů je nejtěžších (2002)

Docela svižná komedie s vynikajícím Jackem Buseym a jeho skvělou hláškou (jednou z mnoha, ale přesto nejlehčeji zapamatovatelnou) "Derryl byl očkován".

Finty Dicka a Jane (2005)

Tak tohle mě teda brutálně zklamalo. Čekal jsem svižnou komedii, u který se budu gebit a dočkal jsem se jen průměrného filmu, který sice ze začátku vypadá hustě, ale tak po 15 minutách všechny vtipné scény končí a přichází jedna velká nuda, kdy jen koukáte na Jima Carreyho a Téu Leoniovou, jak krachujou a prodávaj všechno, co maj (a jen tak mimochodem, je to natočené pekelně nudně). Scény, kdy se z nich stanou lupiči, taky za moc nestojí a Alec Baldwin je docela dobrej, ale dostal málo prostoru. Prostě je to možná příjemný snímek na sobotní odpoledne, ale zagebil jsem se u něj asi dvakrát a fakt ukrutně nudil, nicméně není to úplně za 2*, spíš za 3*, ale vzhledem k tomu, že v tom hraje Jim Carrey - král komedií, tak to musim setřít o něco víc.

Moje krásná čarodějka (2005)

Na pohled velmi pěkná, docela příjemná romantická komedie, v níž mě překvapila Nicole Kidmanová svým sex-appealem, ale nejvíc mě posadil na zadek Will Ferrell, který i tímto potvrdil, že je opravdu vynikající komik, neboť i trapné vtipy v jeho podání působí směšně. Jinak je to ale spíše průměr, nebýt Farrella, tak se u toho asi podělám nudou.