Překročit všechna pravidla (2004)

Čekal jsem od toho teda více, hlavně proto, že v tom hraje Jamie Foxx. Ten mě sice nezklamal, předvádí solidní komediální výkon a velmi mě pobavil i permanentně chlastající mini čokl, ale jinak se objedná o ten typ černošské komedie, kde hrajou asi tak možná maximálně dva nebo tři běloši a to já zase nemusim.

Hon za svobodou (2004)

Není to úplný shit, ale prkennost hlavních představitelů a stupidní scénář ho srážejí ke dnu s velkým úspěchem. Nicméně Praha je tady znázorněna docela pěkně.

Valentine (2001)

Sice je do docela blbost, ale hlavní role tam alespon hrajou kundy.

Přepadení ve vzduchu (1992)

Hodně solidní akční podívaná. Tak nějak mám z toho filmu dobrou náladu a Wesley Snipes je tady śkutečně akční hrdina.

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Já nevim, mně přišlo, že v tom hráli pornoherci s nulovym nadánim (myslim tim i Audrey Tautou). :-(

Mnichov (2005)

Asi nejméně divácky film Stevena Spielberga se povedl skoro na výbornou. Režisérovi (a také Kaminskimu, jehož kamera je opravdu skvělá) se skvěle podařilo zachytit atmosféru 70. let. Všichni herci předvádí ohromné výkony (Eric Bana to opravdu někam dotáhne a už se těším na Daniela Craiga, až ho uvidim v roli Bonda). Plných 5* ale nemůžu dát, neboť film má skoro tři hodiny a ačkoliv mě doslova strhnul, několik málo momentů mě docela nudilo. Ale co, třeba až to uvidim podruhý, přijdu tomu na chuť ještě více. Takhle ale můžu aspoň konstantovat, že Spielberg se skutečně dostává do své nejlepší formy (což ukázal už Válkou světů) a doufám, že se pustí do Indiana Jonese 4.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Mně to náhodou přišlo docela hustý, samozřejmě to mělo svoje mouchy, ale ty mi přišly v případě tohoto filmu docela zanedbatelné. Ty dětští herci mi tam náhodou seděli (i když jsem měl výhrady k tomu Petrovi, který se během asi půl dne naučil bojovat s mečem tak, že mi přišel jak Aragorn v Pánovi prstenů),Tilda Swinton to zahrála docela dobře a lev byl udělanej skvěle. Po vizuální stránce téměř dokonalé, monumentální bitva se povedla na jedničku a výprava taktéž skvělá.