Princezna a žabák (2009)

Slabší Disneyovka, která neurazí, občas pobaví a rozhodně dovede ukrátit dlouhý večer. Návrat ke klasice nebyl úplným krokem vedle.

Zuřící býk (1980)

Ano, transformace a následný herecký výkon Roberta De Nira byly působivé, ale vše kolem bylo na úkor těchto dvou věcí zastíněno. Film postrádal určitý spád, který mohl být daleko více dramatičtější, vzhledem k reálné předloze. Osobním vztahům se také mohlo dát trochu více prostoru. Dialogy mohly být hutnější - ono poslouchat celý film "Kde jsi byla?" po chvíli omrzí, leč to třeba sebevíce vystihuje chorobnou žárlivost hlavního aktéra. Hudba byla - nerad bych se někoho dotkl, zapadá do jiné doby - nudná a nepodtrhávala dramatičtější momenty filmu. Celkově to působilo plytkým dojmem. Rozhodně jsem čekal více. Za De Nira průměrné 3* - znám určitě lepší sportovní filmy(dramata).

Zataženo, občas trakaře (2009)

Animace není sice nejsilnější stránkou filmu, ani příběh nějak neoslní, ale vše je dohnáno originalitou a vtipnými momenty, kterých je ve filmu opravdu dost. Určitě povedenější animovaný snímek, který se mezi silnější konkurencí neztratí. Opičí pomocník je boží!

Komorník (2013)

Krapet komorní drama o komorníkovi, jež se i se svými nejzajímavějšími příběhy, o kterých by mohl vyprávět, schovává v útrobách Bílého domu. Cecil stál po boku jedněch z nejvíce výrazných osobností v dějinách USA (Kennedy, Nixon), ale raději vypráví o tom, jak čistil boty, připravoval kávu a dělal jiné domácí práce. Tím chci poukázat hlavně na to, že tento člověk musel zažít tolik zajímavých věcí, na které se ve filmu narazí jen okrajově, což je velká škoda, jelikož (jak už tady bylo řečeno) měl potenciál černošského Gumpa. Nicméně i tak se jedná o příběh poutavý, Whitakerem zahraný velmi zkušeně. V roli prezidentů potěší i přítomnost několika známých tváří.

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Krátký skeč, dávající prostor hlavně dvěma hrdinům ze světa zvířat, kteří měli ve filmu Tangled spíše vedlejší roli. Příjemně nostalgické ohlédnutí za veleúspěšnou animovanou pohádkou pro všechny věkové generace. Šest minut plné akce a humoru přesně tak jak to má být.

6. den (2000)

Základní kostra filmu je na velmi nadějné bázi, ale potenciál není dotažený do konce a tak se z něj stává je prachsprostě obyčejná podívaná, kterou zachraňuje pár originálních sci-fi nápadů. Akční fanoušky potěší přítomnost Arnolda a Terryho Crewse - potenciál těchto postav se také bohužel drží dost při zemi.

Kaktusový Jack (1979)

Místy pár opravdu vtipných gagů. Příběh naprosto jednoduchý, ale to už je u všech parodií zvykem. Stíhání hlavních hrdinů se stává po nějaké době sledování nudnou fraškou, která nepřináší nic nového. Jako celek film neurazí, ani nenadchne. Arnold je zde jako dřevěný panák - je pozoruhodné sledovat, jaký herecký pokrok udělal jen o pár let ve filmu Barbar Conan.

Klub poslední naděje (2013)

Přiznám se... O snímku jsem si před jeho zhlédnutím nezjistil vůbec nic - občas to tak dělám v rámci většího překvapení z filmu samotného. Hned v prvním záběru, kde se objevil Matthew McConaughey jsem si byl jistý, že se bude jednat o silné drama s nemocným hlavním hrdinou. Kam se podělo vypracované tělo tohoto sympatického herce, to je mi záhadou. Tak jako tak, dnešní filmařina asi není jen o precizní herecké práci, ale herci mnohdy sahají po holících strojcích, vražedných dietách, atd.. Pokud zmiňuji výraznou změnu fyzického vzhledu u McConaughey, nesmím opomenout jeho hereckého kolegu Jareda Leto. Ten nejen, že drasticky zhubl, ale ještě ztvárnil naprosto dokonale roli transsexuálního homosexuála, za kterou si právem odnesl nejvyšší herecké ocenění. Musím podotknout, že oba hlavní aktéři byli skvělí. Příběh byl o to zajímavější, že se jednalo o přepis skutečné události a i když byl konec očekávaný, na jeho síle to rozhodně neubíralo. Film doporučuji všem, kteří si myslí, že jejich život je na nic a nevědí, kudy kam.. a dále samozřejmě těm, kteří mají rádi kvalitní film.

Příběhy tatranských štítů (2011) (seriál)

Veliká škoda, že seriál nemá více dílů. Pohledu lahodící záběry na nádherné Vysoké Tatry musejí učarovat i diváka, jehož srdce neoplývá citem pro přírodu. A ani tolik nevadí, že skutečných příběhů v tomto dokumentárním počinu tolik není, osobně mi stačilo pár faktů, které jsem se nově dozvěděl, tu a tam tedy nějaký ten příběh a pak už se jen a jen kochat!

Hamlet (1996)

Výpravný a elegantní angličtinou honosící se Hamlet, aneb zpracování, se kterým by musel být spokojený i sám Shekespeare! Leč na filmovou podívanou krapet dlouhý. Scény s duchem a na pohřbu jsou neopakovatelné!