• Krátkometrážní

Velká ryba (2003)

Big Fish = Interstate 60 + Forrest Gump. Na první pohled možná až příliš, ale nakonec si uvědomíte, že to vůbec nevadí.

Dolryeochagi (2004)

Průměrný sportovní film po všech stránkách - co se týče nepovedené sentimentálnosti tak snad dokonce podprůměrný. Velice příjemná jednohubka, která ovšem ani trochu nezasytí.

Dedication (2007)

Tohle není romantika, která všem sedne, ale i přes to je kouzelně natočená. Dedication mi hodně připomíná Kauffmanův ESOTSM, Carrey byl taky podobně zvláštní jako je Crudup a celé to nemá nepodobnou atmosféru. Jenže. Dedication je moc krátké a příliš rychle odvyprávěné, aby se do něj člověk stihl naplno vžít. A emocionální dopad je u romantického filmu to nejdůležitější. I přes to jde o hodně originální a zajímavý příběh, a já bych se mu na prvním rande vůbec nebránil. PS: Crudup je PRVOTŘÍDNÍ herec!

Zkažená mládež (2007)

Velice reálně působící sdělení, o kterém se nevyplatí zbytečně diskutovat. Tohle se prostě děje, dělo a dít bude a pokud někomu tenhle film alespoň trochu otevře oči, splnil účel. Všichni kromě Josefa a Kaspara (a oni vlastně taky) se sice opravdu chovají jako hovada a člověk má při sledování sto chutí "přepnout" se do filmu a něco konečně udělat, ale bohužel to nejde. Nezbývá než bezmocně přihlížet nevyhnutelnému utrpení. O reálnosti/nereálnosti nemá cenu pochybovat, protože je to absolutně irelevantní. To, že se podobné příběhy již mnohokrát staly, je smutně dostačující. Skvěle napsané, natočené, zahrané, vygradované... silný příběh.

Bourneovo ultimátum (2007)

Vzhledem k očekávání se mi dostalo jen obrovského zklamání. Přehršle náhod zastiňují snahu o co možná největší realičnost. Tenhle neduh byl cítit během celé trilogie, ovšem tady dosahuje vrcholu. Hezčí 3.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Ultimátní akční film. Nejsem Rambo fanda, popravdě si nepamatuju skoro nic z předchozích filmů, ale tohle zkrátka funguje. Jako zábava, víc ne. Víc od toho ale taky nikdo nečeká. Rozhodně je co vytýkat, dominuje podivné rozložení "nudný začátek-akce-konec", což snad rozhodí každého, protože je to celé hrozně krátké a tak to bije do očí, je to taky trochu dementní, naprosto jasné vymezení hodní/zlí je tu samozřejmě taky, ale tomu se nevyhne snad žádný podobný film. Nic z toho ale nevadí, poněvadž akční sekvence fungují naprosto dokonale. Všechno je to na efekt, ale ten se dostavil pokaždé. Scéna s lukem je nezapomenutelná :)

Útěk do divočiny (2007)

Pohled na život Chrise se nedá rozumově pochopit, musíte ho cítit. Kdesi uvnitř vědět, co věděl on. Nemůžete mu vytýkat naivitu a radikalismus - tohle je čiré vítězství jeho životního přesvědčení nad vším ostatním, co se zdá být "rozumější", Rozum je nemoc a mysl je chyba. Co dokázal on je věc, za kterou by si měl každý člověk jít a to, že priority ne všech jsou stejně odvážné, jako měl "Supertramp", z těch jeho nedělá nic naivního či hloupého. Právě rozum je to, co nás často brzdí. Christopher McCandless svůj boj vyhrál, i když neskončil způsobem, který by byl všeobecně uznáván za vítězství. Tenhle film je nádherný pomník, mistrně vystavený Pennem a ukázkově ozdobený Hirschem. I když podle všeho nebyl Chris zase tak odvážný a konec nenastal ze stejného důvodu jako je nám řečeno ve filmu či knize, nic to neubírá na síle tohoto příběhu. Než příběh jednoho člověka tak nakonec spíš funguje jako poselství pro dnešní společnost - a to velice dobře, o tom žádná.