• Krátkometrážní

Poslední týden (2008)

Další z filmů, na kterém lze najít spoustu chyb i stokrát viděného klišé (to především). Rozumem a logickými argumenty by se dal bezpochyby rozložit na ukázkovou nízkorozpočtovou sračku, která nikomu nemůže nic nového nabídnout, což tu spousta hodnotících udělá. A přestože si to i já uvědomuju a sám to v nejednom momentu vidím, po pocitové stránce je to kousek neuvěřitelný a opravdu má srdce. A takových filmů je třeba si vážit.

Bronson (2008)

Dechberoucí koncert Toma Hardyho! Zbytek mě ale až na pár výborných hudbou podmázlých scén příliš neoslovil.

Samantha Darko (2009)

Takže zaprvé, jakkoli se to může zdát nefér: tenhle film jednoduše neměl nikdy vzniknout. Prostě tak. Pokud si totiž uvědomíte, jak pečlivě a hrozně křehce, ale přesto perfektně je všechno v Donniem poskládáno do solidního smysl dávajícího celku, je snad nemožné na něco takového vůbec navázat. Tím hůř, pokud se "navázáním" myslí jednoduchá kopie se zasazením do jiné lokality, s jinými herci a absolutně nesmyslným scénářem. Snaha je to ale strašně marná: Máme tu všechny kamerové vychytávky z Donnieho, otáčení, zpomalování, zrychlování, záběry bez střihu. Máme tu dokonce stejné dialogy, které ovšem probíhají mezi naprosto jinými osobami a mají být odkazem, ale ve výsledku působí strašně. Máme tu Franka, máme tu mumlající mrtvoly, hady z hrudníku, vracení v čase, pedofila, večírek, žhářství, Sparrow, konec světa a taky jednu stejnou herečku :) přidaly se do toho ještě zavirovaný Kryptonit, Superman a válka v Iráku... a je z toho brutální a nudný mišmaš. Co stojí za to? Bezpochyby roztomilá a do krásy vyrostlá Samantha, její ještě mnohem nádhernější kamarádka (kdyby je ukázala, přihodim 2 hvězdičky :)), místy sympatický Jack, který ale dostal opravdu málo prostoru a několik výborných záběrů (bazén). A to je bohužel všechno. Když je trailer lepší než samotný film, je zle.

Happy (2008)

Feel-good dílko, ze kterého se zase až tak dobře cítit nebudete, protože se s jedinou optimistickou postavou jen stěží ztotožníte a které překvapivě funguje v rovině dialogů mnohem více, než v atmosféře či sympatických postavách... 2,5*

Okřídlené bytosti (2008)

Vypadalo to slibně, ale zbylo veliké bohužel. Jedno se tvůrcům musí nechat - sehnat takovéhle obsazení a natočit takhle banální, nezajímavý a táhnoucí se film je v jistém směru neskutečné umění. Jediný nával emocí, který jsem v souvislosti s tímhle snímkem pocítil, byla deprese způsobená ne jeho vyzněním, ale hodinou a půl neskutečné bídy a pocitem naprosto ztraceného času. Špatně natočené a odvyprávěné, nulově gradované, nehorázně nudné a prázdné. Podobné Seven Pounds stavělo na stejném modelu - ale tam se povedlo udržet alespoň určitý stupeň zajímavosti a podařila se úderná koncovka, o čemž se tady nedá mluvit ani náhodou. Nepovedlo se nic - ani obsah, ani forma.

Milionář z chatrče (2008)

Perfektní kýč, který dost možná po nevyhnutelném druhém shlédnutí půjde na 5. Je to sice prvoplánové až běda, ale proč to filmu vyčítat, když funguje tak dobře?

Marley a já (2008)

Nakolik Marley cloumá s kým se mu zachce, tenhle film chudák neutáhne. Naštěstí Wilson ano. Procítěná, skvěle napsaná a opravdu sympatická postava se vším všudy, bez které by tohle dílko skončilo kdesi v záplavě průměrných dobrodružství plných basketbalu v psím podáním. Wilson si už něco prožil a je to znát, dozrál a charakteru vdechl přesně tolik od všeho, kolik bylo třeba. Zmínil jsem se vlastně, že tam byl i jakýsi pes?

Far Cry (2008)

Na filmu je zábavný prakticky jen sympaťák Schweiger, jakmile zmizí ze scény, je dost zle, nicméně existuje spousta mnohem horších filmů s mnohem lepším hodnocením. Uwe opět doplácí na svou reputaci... ten už se z toho nevyseká, ani kdyby natočil naprosto geniální film. To je realita a netřeba se příliš vztekat nad zdejšími odpady, může si za to sám. Postal je Uweho vrchol, kterému se bohužel Far Cry ani nepřibližuje, na druhou stranu je mnohem zábavnější, než herní pokračování - Far Cry 2.