Karlík a továrna na čokoládu (2005)

V zásadě se jedná o naprostou ptákovinu...ale je to taková ptákovina, až je to geniální. A český dabing je tu úžasný!

Monstrum (2008)

Překvapivě napínavé a zajímavý počin, od kterého jsem nečekal nic zajímavého, ale tahle zdařilá kombinace Války světů, Godzilly a Záhady Blairwitch mne opravdu překvapila a rozhodně jsem se u ní nenudil.

Veronica Mars (2004) (seriál)

Zajímavý a docela i originální seriál (který ale jen podle popisu zavání více než tuctově, provedení je ale dosti zajímavé) se sympatickou Kristen Bell v hlavní roli, na který se v televizi i rád podívám, ačkoliv to není zrovna můj oblíbený seriálový žánr.

Temný rytíř (2008)

Všichni obsazení herci odvedli úžasné výkony, ať už se jedná o Christiana Balea, Aarona Eckharta, či jiných, ale bezesporu nejlépší (a bohužel i poslední) výkon předvedl Heath Ledger, jehož Joker ohromil snad všechny, kdo film viděli. Dokonalá atmosféra, scénář, stejně tak i hudba Hanze Zimmera. Bezpochyby nejlepší film roku 2008, a vlastně i mnoha let předcházejících.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Dost nápaditý seriál, který vždy dokáže překvapit dost nečekanými dějovými zvraty, a člověk si němůže nikdy být jistý, co se stane dál. Ještě lepší, než jeho předchůdce JAG.

Pelíšky (1999)

Nejlepší český film, který v sobě geniálně kloubí komedii, a zároveň i tragedii. To vše za doprovodu nezapomenutelných hlášek.

Potomci lidí (2006)

Dost originální námět "konce světa" v podobě neplodnosti žen. Film vytváří opravdu hutnou a nutno dodat že i dost reálnou atmosféru. Téměř jsem žasl při bojové scéně kdy armáda útočí na povstalce, protože tak dokonale zvládnutou kameru jsem snad ještě neviděl. Byl jsem doopravdy překvapen, protože před shlédnutím tohoto filmu jsem o něm prakticky vůbec nevěděl.

Godzilla (1998)

I přes dost velký počet nesmyslů, které se ve filmu objevují, se jedná o docela zábavný film, na který se v televizi i rád kouknu.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Klasika sci-fi žánru...minimálně co se českých obrazovek týče. Hlavně poslední tři řady vnesly do seriálu již tolik potřebnou inovaci námětu.

RoboCop 2 (1990)

Pravda, není to už jako jednička, ale vždy se mi strašně líbil finální souboj s RoboCainem, který jsem jako malý neuvěřitelně hltal, a i dnes po letech se mi stále líbí. Edit 15.7. 2018: Po 10 letech ještě poupravím zdejší komentář. Myslím, že obecně je dvojka Robocopa hodně podceňovaná, ale já si stojím za tím, že jde o dost důstojného nástupce prvního dílu. Pravda, první půlka je taková rozvláčnější, ale jakmile se na scéně objeví RoboCain, je to prostě pecka. Dle mého je Robocain designově snad nejpovedenější a nejpromakanější filmové "monstrum" vůbec. Jinak jde dvojka stále ve šlépějích jedničky co se "střeštěného" pojetí Detroitu a OCP týče, a to je dobře. Ale jak už tu někdo trefně zmínil, nepřináší jinak dvojka prakticky žádné vlastní inovace a nápady, což je snad jediná výrazná moje výtka vůči tomuto jinak skvělému filmu.