cinemaboy7

cinemaboy7

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 8.4.2014  12:03
    Pompeje (2014)

Nechtěl jsem, ale musím. O scénáři zbytečné mluvit, ale přece: otrok Milan se během jednoho záběru po starodávné mapě dostane z Anglie do Pompejí, kde jako gladiátor všechny přepere a přitom vybuchne sopka. Když ale ani souboje v aréně nejsou co bývaly a jediné, kde zahlédnete krev je špička meče, je něco špatně. Sterilita bojů je na maximu asi kvůli přístupnosti a víc brutality si užijete snad i v pohádce Z pekla štěstí. Během sledování jsem teprve ocenil veledílo Gladiátor. Co se týče hereckého obsazení děs a hrůza: nevýrazní hlavní představitelé on bez charizma, ona ošklivka bez charizma, její rodiče představují hodné a spravedlivé správce Pompejí bez větších emocí a snad nejhorší je únavný, rádoby záporák Kiefer. Dialogy šílené, dabing tomu nepřidal. Shrnutí: na celém filmu mě zaujaly 2 trikové, 5ti vteřinové záběry a to je na historický, výpravný film pramálo.

• 2.7.2013  10:39

To, co jeden u filmu kritizuje, může druhému připadat, jako originální a neotřelé. Hodně lidí si stěžuje na střih - ano je místy trochu chaotický. Podle mě však z toho důvodu, že tvůrci nechtěli, aby divák shlédnul jakousi poddívanou, ale aby byl nekompromisně zasazen do děje a pobíhal a bojoval po temných chodbách a schodech s hrdinou a zombíky. To, jak hraje a vypadá B.Pitt...pro jednoho je moc hezký, pro druhého málo (kdo by neměl po dvou bezesných nocích s tisíci zombíky za prdelí kruhy pod očima, že?). Další část publika by radši viděla místo průměrně vypadající manželky zmalovanou Angelinu, házející copem a hystericky pobíhající po lodi. Podle mě kritika spíš patří náhodám, které se ve filmu dějí...teda hlavně jedné náhodě, kdy hrdina spadne s letadlem přímo před místo, kde potřebuje být. Ale naopak má i několik vydařených míst (na střeše, v letadle, Jeruzalém, laboratoř, vakcína). Prostě a jednoduše, kdo jde na film v domění, že se opět bude opájet hollywoodským klišé, bude zklamán. Kdo půjde na film s očekáváním, že uvidí trochu syrové akční drama, bez přikrášlujících berliček letních trháků, bude spokojen.

• 26.6.2013  08:44

Zvláštní a neokoukaný slepenec, odkazující na všechny známé i méně známé americké horory. Dobře rozjetá, tak trochu zmateně sestříhaná podívaná ve které excelují velké i malé herecké hvězdy ve velkých či malých rolích. Za pozvednutí na pomyslný stupínek stojí stárnoucí, ale stále živelná a nevyšeptalá cynická matka v podání Jessicy Lange. Její roli navíc povyšuje skvělý dabing Elišky Balzerové. Hodnotím po 3. díle a jen doufám, že se seriál nepřekulí do nesmyslné slátaniny bez nápadu a pointy.90%

• 4.2.2013  10:24
    Dexter (TV seriál) (2006)

Budete ho milovat! Každý ho musí milovat! Je to obscénně přitažlivé, zvráceně rajcovní a bizarně fascinující! Navíc geniálně napsané a zahrané. Budete milovat jak "úchyláčka" Dextera tak jeho grandiózně přisprostlou sexy sestru a její originální nadávky. Nebudete chtít, aby to skončilo, budete hltat každou další sérii. Poslední, osmá se chystá na příští rok. Jak potom budu dál žít bez Dextra??? :-((((((

• 4.2.2013  10:10
    U mě dobrý (2008)

Zbytečně rozvleklý začátek /avšak s mnoha povedenými gagy/ se přehoupne v "Libeňské" Dannyho parťáky a do konce už profrčí na plnej kotel. Výborné herecké výkony Bolka alias Dannyho a Lenky Vlasákové jako Julie Roberts:) Ale i všech "13" parťáků hraje jak o život. Dal bych klidně i dvojku.

• 2.1.2013  10:33

Tohle bylo 169 minut? Měl jsem strach, podle některých komentářů, že se budu většinu filmu nudit. Opak byl pravdou, podívaná strhne od prvních minut a do konce nenechá vydechnout. Dokonce jsem zapomněl, jak tlačí v IMAXU brýle. Kdo čeká od fantasy filmu psychologické drama o dvou postavách a jednom obývacím pokoji, tak by měl vyrazit na docela jiný film. A řeči, že je moc trikový mi připadají jako kecy, když Anče servíruje Trautenberkovi oběd a on plácá nesmysli, že: "kyselo je moc kyselý a bramborák moc bramborovej!" 90%...a kdo má vydržet ten rok čekání???

• 2.8.2012  18:29

Temný rytíř všechny tři díly propojil. MegaloNolanské scény zdařile zapadají a nerušeně působí v posledním díle, který jen z dálky vypadá jako komlikovaný, avšak opak je pravdou. Jednoduchý příběh o dobru a zlu /co je vlastně dobro a co zlo/ zabalený do Batmanovského oblečku přibije na skoro tři hodiny do sedaček. Ale bohužel nic nového nepřinese. No vlastně co by měl taky nosit nového, když vše už tak parádně fungovalo v předešlých dílech. Nolan sice oznámil, že je to poslední díl, ale tomu myslím nikdo nevěří. Studio si přece nenechá uplavat takovou zlatou rybku a závěrečné scény si nechaly otevřená vrátka na nejedno pokračování. Asi už bez Nolana. 70%

• 18.6.2012  12:34
    Prometheus (2012)

Vetřelec žije!! Bishop žije!! Ripleyová žije!! O filmech, na které se těším, nechci nic vědět. Uniklo mi proto i to, že jde o prequel k Vetřelcům. Nebýt posledních 3 vteřin, může film stát na svých vlastních pilířích a neopírat se o berličky z Vetřelců /no vlastně ještě přetržený Bishop a herecká kopie Rypleyové/. Jsem trochu v rozpacích. Film mě bavil, ale k dokonalosti mu přece jen něco chybělo. Asi je to dotažení do konce, myslím scénaristicky, mnohé scény nezapadnou, nebo nejsou vysvětleny vůbec. Těšil jsem se na šokující závěr, kdy se dozvím například, že už virus Ebola byl přivežen z jiné planety, aby lidstvo vyhladil, nebo něco podobného, ale nic. Nejvíc mě vrtá v hlavě úvodní scéna s vysazením ufouna kdesi a vypitím čehosi. Prostě mám rád, když všechno padne, jak prdel na hrnec. Tady se tak nestalo, možná příjde vysvětlení v pokračování, které se dá očekávat. 70%

• 9.4.2012  16:46

Pokračování ubohé předělávky předčilo moje očekávání ve všech směrech. Děj dalšího dílu je sice jednoduchý, ale zato jasný, přímý a srozumitelný, rozdíl mezi kvalitou triků 1 a 2.dílu je něco mezi černobílou a barevnou tv, herci už nejsou tak zkamenělí, jakoby je spražila pohledem Medúza a navíc jako osvěžující bonus přibylo do filmu trochu sebeironie a zábavy. Díky tomu je to celé odlehčené a tak nějak koukatelnější. Trojka díky úspěchu na sebe podle mě nenechá dlouho čekat, ale o čem bude, když už nám Bohů moc nezbylo, nevím. A taky Sam by se měl zase radši trochu ostříhat:-)70%

• 29.3.2012  19:41
    Super 8 (2011)

Do doby, než vykolejil vlak jsem se bavil. Film vtáhne do děje atmosférou 80 let a partou kluků, kteří natáčí svůj film. Po havárii vlaku vše vykolejí a děj začne připomínat slátaninu z několika již zmíněných filmů. Vytratí se atmosféra a zjištění, že hlavní téma natáčení dětského filmu je přilepeno jen proto, aby hlavní hrdinové byli ve správnou dobu na tom pravém místě je největší zklamání. No a závěr je vůbec to nejhorší.A když má film vyvolat slzy dojetí, přemýšlel jsem, jestli tohle někdo myslel opravdu vážně.

• 9.3.2012  11:48
    Hostel III (2011)

Zbytečné pokračovaní. Jedinou povedenou myšlenku, a to že se příběh odehrává v gamblerském centru Las Vegas a úchyláci si můžou vsadit na to, kdy a jak kdo zdechne a co přitom bude říkat, tvůrci vůbec nevyužili. Toho je škoda, protože mohl vzniknout zajímavý kousek, srovnatelný alspoň s předchozími díly. Šokujících zvratů je nekonečně moc a jsou neskutečně hloupé.

• 9.3.2012  11:39
    Žena (2011)

Uff, to bylo psycho! Zasloužených 60% za příběh o SPOILER: 4 sestrách, které si během svých životů prošly opravdovým peklem a to díky svému šílenému otci. Ale ani matka nezůstává bez viny. Protože dělat mrtvýho brouka v situacích, za které by se nemusel stydět ani Mengele, se nevyplácí. Naštěstí vše bude po zásluze potrestáno. Životní traumata dcer však už nikdo nevyléčí.

• 7.2.2012  21:13

Konečně díl, u kterého jsem neusnul a docela mě i bavil. Myslím, že to bylo hlavně díky absenci dvou, pro mě nudných představitelů hlavních rolí Orlanda a Keiry.

• 26.1.2012  13:13

Čtyři hvězdy? Ano a nebojím se toho. Citové pohlazení a přitom vtipné, zábavné a nesklouzávající do ironie a karikatur postav. Snad každá menšina si tam najde "to svoje" a přísloví, že láska kvete v každém věku se naplní měrou dostatečnou. Herecké výkony skvělé (Sinoma Stašová v roli zarputilé, homofobní matky je geniální, stejně tak úžasná Eliška Balzerová jako zhulená důchodkyně, Ondra Vetchý a Petr Nárožný jako protějšky obou dam, ale i ostatní zaslouží obrovskou pochvalu). I hlášek, které určitě časem zkultovní je tam dostatek ("lepší bejt teplej, než žít s tebou", "s tou studenou sprchou to nezabírá, je to spíš horší", "já dělám do trávy, mám na ní parádní sekačku" atd atd.) Abych jen nechválil, trošku mi vadilo natahování příběhu stále se opakujícími romantickými pasážemi z cesty hlavních představitelů (romantická scéna ve vodě, za dalších 5 minut romantická scéna u táboráku, za chvíli scéna ve stodole...) Ale to je jen malý nedostatek výborného filmu. A pak že už neumíme natočit komedii, co chytí za srdce.

• 18.1.2012  21:39

Příjemný,svěží,ale mírný vítr do plachet přínáší páté pokračování série. Je to hlavně díky nové myšlence: zabij, získáš nový život a zachráníš se. Avšak, ne úplně využité. 1000krát viděné z předchozích dílů nevadí, protože každý fanda série stejně čeká jen nato, kde se co rozlije, něco povolí, praskne, spadne a zlomí tam kde nemá. Příjemné je taky závěrečné propojení všech sérií a to celkem nenásilně. Zasloužených 60%

• 26.12.2011  18:34

No to byla bída!! Když ve filmu o žralocích jsou tím nejhorším trapně animovaní žraloci je něco špatně. Kdyby radši ušetřili na zbytečném 3D a peníze nacpali do pořádných žraloků, udělali líp. Děj otřesný a tam, kde jsem čekal trhání masa, praskání kostí a létající končetiny, zbyl jen jekot, a záběr na červeně zbarvenou hladinu. Dietní natolik, že by se dal promítat jako naučný film o žralocích pro školáky ZŠ. Ale vlastně ani to ne, protože takhle žralok přece ani nevypadá. Další smutný počin napodobit nepřekonatelné Čelisti.30%

• 26.12.2011  16:02

Rozhodně se nejedná o propadák nebo špatný film. Ale na kvalitu předešlých dílů jen s těží dosahuje. Bude to nejspíš tím, že už několikrát viděné není pro diváka tak atraktivní a zábavné. Nabízí se tu srovnání třeba se sérií Dannyho parťáků, kde stále se dokola opakující triky, pasti a loupeže v dalších pokračováních trochu unaví a ztrácí dech. V misi se jedná o vloupávání do různých objektů, stále se opakujícím způsobem. Několik povedených scén např. v Kremlu s 3D promítací stěnou v chodbě pobaví a potěší. První dvě třeniny drží tempo, které se však v závěru nějak podivně vytratí. Co mi utkvělo z filmu asi nejvíc, je šokující odhalení, že i Tom Cruise stárne!!!70%

• 7.12.2011  00:49

Ostudu původní Věci nedělá, ale zázrak to taky není. Jen chvilkama povedenou atmosféru na polární stanici kazí předvídatelný děj (ta hodná paní, je nějaká až moc hodná...a hle je to Věc!), na několika místech děravý scénář a v neposlední řadě přemrzlý herecký ancábl, z kterého nevyčnívá ani ten pes. Nuda se ale naštěstí nekoná. Ale co ten konec? SPOILER: To ta Kate prostě jen zmrzla? A toho psa to na začátku přece roztrhalo...A to tam ta další expedice v čele s Kurtem Rusellem nenašla tu mega UFO loď?? Trochu moc nesmyslů nato,s chladnou hlavou navázat před původní Věc.

• 14.8.2011  18:01

Filmů, o kterých se tolik nemluví a za něco stojí je pár a tohle je jeden z nich. Asi před dvěma měsíci jsem viděl trailer a celkem se těšil. A ne nadarmo. Film je výborný. Nejedná se však o klasický blockbuster, kde 3/4 filmu čekáte na závěrečnou, trikovou smršť. Od první minuty vás děj, atmosféra, kamera a hudba semelou a začnete prožívat emotivní příběh člověka a opice. Emoce se dostaví ve střídavých dávkách napětí, lítosti, strachu, nenávisti a zoufalství. Jako třešínkou na dortu si užijete závěrečnou digitální orgii na Golden Gate. James Franco (mnou už jednou vychválený ve 127 hodinách) je tentokrát mírně zastíněn šimpanzem Caesarem. Ano, digitální opice skutečně "hraje" a věřil jsem jí každý výraz. Pro fanoušky původního filmu je zprávou v tv a titulkem v novinách nevtíravě připomenut start a ztráta posádky v raketě letící na Mars. Film je příjemná letní oddychovka, která vás však nenechá ani na minutu oddechnout.90%

• 14.8.2011  17:42
    The Ward (2010)

Do blázince přivezou celkem pohlednou dívku. V pokoji i mimo pokoj jí začíná strašit jiná už méně pohledná dívka. A tak to jde celý film. Všechny pacientky hrají stejně a to blbě. Už vůbec se nadá mluvit o atmosféře a ději. Dám 20%, ale jen proto že všechny pořád tak hlasitě ječely a nepodařilo se mi usnout.

• 4.8.2011  19:06

Celkem dobré, na mě až moc dojemně zdlouhavé a melancholicky rozvleklé. Skvělý Jan Budař pobavil. 50%

• 3.8.2011  17:47
    Vřískot 4 (2011)

Starý dobrý Vřískot se vrátil v tom nejlepším světle. Jakoby ani neupynulo neuvěřitelných 16 let od prvního vpichu nože "protaženýho ksichtu", se základní partička vrací v čele s lehce oteklou Neve Cambell, vyžilou novinářkou Courteney Cox a stále stejným, tentokrát už šerifem Davidem Arquettem. Děj je téměř totožný s jedničkou, ale to vůbec nevadí. Maska vraždí na jedničku, vtipné dialogy posunují děj zdárně kupředu a Wes Craven, který mě lehce vykolejil slátaninou My Soul to Take předvedl své povedenější "Já". A závěr? Já fakt nečekal, že pod maskou je ........!

• 26.7.2011  22:21

Pohádka o dvou chrabrých rytířích, čarodějnici a jejich cestě za tajemnou knihou strašidelným lesem, na hrad plný příšer. No blbost, co vám budu povídat. A Cage? Ten se nám pomalu mění z herce na Chucka Norrise a já se slzou v oku vzpomínám na filmy, kdy létal CON AIREM a mohl i 8MMvou SKÁLU lámat....

• 25.7.2011  23:03
    Země kůlů (2010)

Směska Zombielandu, Cesty a 28 dní poté. Avšak oproti Zombielandu postrádá humor, oproti Cestě syrovost a depresi a z 28 dní brutalitu a krev. Zombíupíři jakoby vylezli z Jacksonova videoklipu Thriller z roku 1982. Absence napětí, zato přemíra utahanosti a klišé. Být to ještě o minutu delší, ukoušu sám sebe nudou.

• 22.7.2011  13:13

Nevím, z jakého důvodu jsem shlédnutí filmu stále odkládal. Domníval jsem se, že jde o medem oslizlý bollywoodský příběh na téma on je chudý, ona bohatá, ona ho nechce, on jí chce atd. Opak je pravdou a od prvních záběrů jste vtaženi do drsného, chvílemi až brutalního osudu malého Jamala. Nejdrsnější okamžik se dostaví ve chvíli, když vidíte, proč a z jakého důvodu je v ulicích Indie tolik malých, zmrzačených dětí. Film se geniálně prolíná z Jamalovi současnosti z tv studia hry Chcete být milionářem, které je účastníkem, do jeho minulosti, kde na soutěžní otázky hledá odpověďi. Pro nás neznámé herecké hvězdy hrají dokonale a není co vytknout. A Danny Boyle? Přávě nahradil Shyamalana v mém žebříčku režisérů.90%

• 12.7.2011  23:19
    Mother's Day (2010)

Mateřská láska je silná a rodina by měla držet při sobě....ale až takhle? Jednoduchý příběh v naprosto originálním pojetí, který mě nenudil ani vteřinu. Hltal jsem každý záběr a čekal, co si na mě tvůrci v další minutě připravili. Thriller, v kterém tentokrát nebudete tušit v jakém pořadí se bude umírat a kdo vyvázne polomrtvý. Pro mě velké překvapení a je velká škoda, že českým distributorům zůstal neobjeven /nebo že by mi někde proklouznul?/.

• 24.6.2011  13:18
    Zoufalci (2009)

...."a napsal mi hrozně krásnej dopis, škoda, že jsem si ho nenechal...stálo v něm něco jako: až budeš odcházet, zamkni a klíče hoď do kaslíku a...pořádně utáhni kohoutky......pak už se nikdy neozval"....70%

• 22.6.2011  21:49

Spíš slabší pokračování vyvražďovačky na silnici, ale tentokrát profesionální řidič kamionu zamíří i mimo ní. Dva, možná i tři povedené nápady /prst, transka a hra s kostkami/ nestačí na zábavnější jedničku. Chybí tu alspoň trochu inteligentní hrdina, kterému by se dalo fandit.

• 9.6.2011  17:38

Napadají mě slova: svěží, vtipné, lehké, inteligentní, filmařsky a scénaristicky zvládnuté. Určitě ne trapné, nudné, suché. Všemi vyzdvihovaná a lvem kousnutá Eliška Balzerová je zábavná a svou dobře napsanou roli zvládá s přehledem. Za zmínku spíš stojí Lenka Vlasáková jako matka outsider, která se se svým nevtíravým a jemným hraním během 2 hodin dostane hluboko pod kůži. No pane Jirko Vejdělku, tohle se povedlo. Stejně jako mě bavili Účastníci /ten film zraje jako víno/, tak mě bavili i Ženy. Jestlipak mě do třetice pobaví i Muži?

• 31.5.2011  22:50

Z týhle kraviny si odnáším pouze jedno a to, že TMA KONĚ NEŽERE!!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7