• Thriller

Pompeje (2014)

Nechtěl jsem, ale musím. O scénáři zbytečné mluvit, ale přece: otrok Milan se během jednoho záběru po starodávné mapě dostane z Anglie do Pompejí, kde jako gladiátor všechny přepere a přitom vybuchne sopka. Když ale ani souboje v aréně nejsou co bývaly a jediné, kde zahlédnete krev je špička meče, je něco špatně. Sterilita bojů je na maximu asi kvůli přístupnosti a víc brutality si užijete snad i v pohádce Z pekla štěstí. Během sledování jsem teprve ocenil veledílo Gladiátor. Co se týče hereckého obsazení děs a hrůza: nevýrazní hlavní představitelé on bez charizma, ona ošklivka bez charizma, její rodiče představují hodné a spravedlivé správce Pompejí bez větších emocí a snad nejhorší je únavný, rádoby záporák Kiefer. Dialogy šílené, dabing tomu nepřidal. Shrnutí: na celém filmu mě zaujaly 2 trikové, 5ti vteřinové záběry a to je na historický, výpravný film pramálo.

Světová válka Z (2013)

To, co jeden u filmu kritizuje, může druhému připadat, jako originální a neotřelé. Hodně lidí si stěžuje na střih - ano je místy trochu chaotický. Podle mě však z toho důvodu, že tvůrci nechtěli, aby divák shlédnul jakousi poddívanou, ale aby byl nekompromisně zasazen do děje a pobíhal a bojoval po temných chodbách a schodech s hrdinou a zombíky. To, jak hraje a vypadá B.Pitt...pro jednoho je moc hezký, pro druhého málo (kdo by neměl po dvou bezesných nocích s tisíci zombíky za prdelí kruhy pod očima, že?). Další část publika by radši viděla místo průměrně vypadající manželky zmalovanou Angelinu, házející copem a hystericky pobíhající po lodi. Podle mě kritika spíš patří náhodám, které se ve filmu dějí...teda hlavně jedné náhodě, kdy hrdina spadne s letadlem přímo před místo, kde potřebuje být. Ale naopak má i několik vydařených míst (na střeše, v letadle, Jeruzalém, laboratoř, vakcína). Prostě a jednoduše, kdo jde na film v domění, že se opět bude opájet hollywoodským klišé, bude zklamán. Kdo půjde na film s očekáváním, že uvidí trochu syrové akční drama, bez přikrášlujících berliček letních trháků, bude spokojen.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Zvláštní a neokoukaný slepenec, odkazující na všechny známé i méně známé americké horory. Dobře rozjetá, tak trochu zmateně sestříhaná podívaná ve které excelují velké i malé herecké hvězdy ve velkých či malých rolích. Za pozvednutí na pomyslný stupínek stojí stárnoucí, ale stále živelná a nevyšeptalá cynická matka v podání Jessicy Lange. Její roli navíc povyšuje skvělý dabing Elišky Balzerové. Hodnotím po 3. díle a jen doufám, že se seriál nepřekulí do nesmyslné slátaniny bez nápadu a pointy.90%

Dexter (2006) (seriál)

Budete ho milovat! Každý ho musí milovat! Je to obscénně přitažlivé, zvráceně rajcovní a bizarně fascinující! Navíc geniálně napsané a zahrané. Budete milovat jak "úchyláčka" Dextera tak jeho grandiózně přisprostlou sexy sestru a její originální nadávky. Nebudete chtít, aby to skončilo, budete hltat každou další sérii. Poslední, osmá se chystá na příští rok. Jak potom budu dál žít bez Dextra??? :-((((((

U mě dobrý (2008)

Zbytečně rozvleklý začátek /avšak s mnoha povedenými gagy/ se přehoupne v "Libeňské" Dannyho parťáky a do konce už profrčí na plnej kotel. Výborné herecké výkony Bolka alias Dannyho a Lenky Vlasákové jako Julie Roberts:) Ale i všech "13" parťáků hraje jak o život. Dal bych klidně i dvojku.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tohle bylo 169 minut? Měl jsem strach, podle některých komentářů, že se budu většinu filmu nudit. Opak byl pravdou, podívaná strhne od prvních minut a do konce nenechá vydechnout. Dokonce jsem zapomněl, jak tlačí v IMAXU brýle. Kdo čeká od fantasy filmu psychologické drama o dvou postavách a jednom obývacím pokoji, tak by měl vyrazit na docela jiný film. A řeči, že je moc trikový mi připadají jako kecy, když Anče servíruje Trautenberkovi oběd a on plácá nesmysli, že: "kyselo je moc kyselý a bramborák moc bramborovej!" 90%...a kdo má vydržet ten rok čekání???

Temný rytíř povstal (2012)

Temný rytíř všechny tři díly propojil. MegaloNolanské scény zdařile zapadají a nerušeně působí v posledním díle, který jen z dálky vypadá jako komlikovaný, avšak opak je pravdou. Jednoduchý příběh o dobru a zlu /co je vlastně dobro a co zlo/ zabalený do Batmanovského oblečku přibije na skoro tři hodiny do sedaček. Ale bohužel nic nového nepřinese. No vlastně co by měl taky nosit nového, když vše už tak parádně fungovalo v předešlých dílech. Nolan sice oznámil, že je to poslední díl, ale tomu myslím nikdo nevěří. Studio si přece nenechá uplavat takovou zlatou rybku a závěrečné scény si nechaly otevřená vrátka na nejedno pokračování. Asi už bez Nolana. 70%

Prometheus (2012)

Vetřelec žije!! Bishop žije!! Ripleyová žije!! O filmech, na které se těším, nechci nic vědět. Uniklo mi proto i to, že jde o prequel k Vetřelcům. Nebýt posledních 3 vteřin, může film stát na svých vlastních pilířích a neopírat se o berličky z Vetřelců /no vlastně ještě přetržený Bishop a herecká kopie Rypleyové/. Jsem trochu v rozpacích. Film mě bavil, ale k dokonalosti mu přece jen něco chybělo. Asi je to dotažení do konce, myslím scénaristicky, mnohé scény nezapadnou, nebo nejsou vysvětleny vůbec. Těšil jsem se na šokující závěr, kdy se dozvím například, že už virus Ebola byl přivežen z jiné planety, aby lidstvo vyhladil, nebo něco podobného, ale nic. Nejvíc mě vrtá v hlavě úvodní scéna s vysazením ufouna kdesi a vypitím čehosi. Prostě mám rád, když všechno padne, jak prdel na hrnec. Tady se tak nestalo, možná příjde vysvětlení v pokračování, které se dá očekávat. 70%

Hněv Titánů (2012)

Pokračování ubohé předělávky předčilo moje očekávání ve všech směrech. Děj dalšího dílu je sice jednoduchý, ale zato jasný, přímý a srozumitelný, rozdíl mezi kvalitou triků 1 a 2.dílu je něco mezi černobílou a barevnou tv, herci už nejsou tak zkamenělí, jakoby je spražila pohledem Medúza a navíc jako osvěžující bonus přibylo do filmu trochu sebeironie a zábavy. Díky tomu je to celé odlehčené a tak nějak koukatelnější. Trojka díky úspěchu na sebe podle mě nenechá dlouho čekat, ale o čem bude, když už nám Bohů moc nezbylo, nevím. A taky Sam by se měl zase radši trochu ostříhat:-)70%

Super 8 (2011)

Do doby, než vykolejil vlak jsem se bavil. Film vtáhne do děje atmosférou 80 let a partou kluků, kteří natáčí svůj film. Po havárii vlaku vše vykolejí a děj začne připomínat slátaninu z několika již zmíněných filmů. Vytratí se atmosféra a zjištění, že hlavní téma natáčení dětského filmu je přilepeno jen proto, aby hlavní hrdinové byli ve správnou dobu na tom pravém místě je největší zklamání. No a závěr je vůbec to nejhorší.A když má film vyvolat slzy dojetí, přemýšlel jsem, jestli tohle někdo myslel opravdu vážně.