• Thriller

Motel smrti 2 (2008)

Prequel Hotelu smrti aneb jak začít podnikat. Trojice zaměstnanců motelu nejprve natáčí sexuální scény ubytovaných za účelem jejich prodeje, avšak jednoho dne se vše změní na trochu krvavější byznys. Lehce zdlouhavá druhá polovina filmu.

Stáhni mě do pekla (2009)

Není záhodno začínat si něco se zadluženou rómskou babičkou a ještě navíc bez zubů! Už dlouho jsem se při hororu tak nepobavil. Naposledy asi při Úsvitu mrtvých. Nebylo to ani parodující, ani trapné, bylo to skutečně vtipné a navíc jsem se bál. Nechápu, jak spojení horokomedie může tak fungovat a jak toho Raimi docílil, ale povedlo se mu to téměř na 100%. Přispělo k tomu i stilizování dekorací, kostýmů, typů herců, domu,interiérů a i úvodního loga společnosti do 80tých let. Je to blbost, ale úžasná a zábavná. Ani minutu jsem se nenudil a scéna "souboj v autě sešívačkou, pravítkem a zuby" je nezapomenutelná.

Hallam Foe (2007)

(Ne)obyčejný příběh o dospívajícím klukovi, který se rád dívá a miluje svoji tragicky zesnulou matku. Ta zahynula za nevyjasněných okolností a Hallam podezírá svojí nevlastní matku. Odjíždí z domu do Londýna, kde hledá své místo v životě. Celý příběh stojí a leží na bedrech skvělého Jimieho Bella, který ho bez problémů utáhne. Budete sledovat zajímavý, neokoukaný děj, kdy netušíte, co se stane v další minutě. Milé překvapení.

Tootsie (1982)

Tak tohle můžu, to se jen tak neokouká. "Jsem hrdá na to, že jsem žena doktore Brustre a jsem velice hrdá na tuto nemocnici a nesnesu, abyste jí zničil svou tyranií a taky záští a nelidskostí. A proto doporučím vedení, aby Vám ukázali dveře. A teď jděte doktore Brustre, řekla jsem jděte!!"

Misery nechce zemřít (1990)

Skvělá psychojízda o dvou hercích, domu na samotě a lásce ke knihám...tedy knize. Mimořádně vyjímečný, nebo vyjímečně mimořádný český dabing v podání Jiřího Bartošky a Nadi Konvalinkové. A já si jdu pustit své oblíbené šlágry, mám to nejraději. Pouštím si je kvůli inspiraci:)

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Smál jsem se jako dítě, smál jsem se jako puberťák, směju se jako dospělý a smál bych se i za sto let. Dokonalá zábava pro každého. A když chce vetchá stařenka vymalovat svojí komůrku....."Malíři vajíčka, vajíčka malíři? Alspoň ten strop bílej...."

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Nechci a nebudu tady rozebírat minulost. To mi nepřísluší, zažil jsem to jen jako školák. Na Zemana jsem se díval, pro mě to byla prostě kriminálka, kde někoho zabijou a Zeman to vyřeší. Ostatní jsem nechápal. V současnosti už chápu, ale Zeman pro mě zůstal, opět z části nostalgie dobrý seriál z lepšími, zábavnějšími a naopak z nudnými a propagandistickými díly. Skvělá několikrát zmiňovaná Stunda, z které mi naskakuje husí kůže ještě dneska, ale taky například Bestie, kdy Stela Zázvorková převádí přes hranice.

Sanitka (1984) (seriál)

Deprese, smutek a tíseň stříká z tohoto seriálu snad z každého filmového políčka. Smutný seriál a smutných věcech.

Chalupáři (1975) (seriál)

"Tak to je Kongo!!"....pro nezasvěcené hláška pana Kemra, když jsou na výletě v Praze a Gabriela Vránová si zkouší jednu ze dvou šílených paruk v obchodě:) a není co dodat: je to Kongo!!

Podraz (1973)

Geniální scénář,herci i hudba. Zasloužených 7 Oskárků.