Constantine (2014) (seriál) odpad!

Fuh - takuto znosku sraciek som uz dlho nevidel. To, ze John a jeho chain-smoking tam nieje, by som este prezil. Ten cernoch anjel...aaah, prezijem tiez. Ale ten imbecilny scenar, ktory robi z mojej oblubenej komiksovej postavy dalsiu picovinu v style grimm,supernatural. Tak to teda nie. Dufam, ze to zrusia co najskor. Nechapem to - pritom staci zobrat takmer akykolvek komiksovy arc a sfilmovat to od A-Z a mame pecku. Lenze nie, my si z toho chceme spravit teenage serial. Fuck. Uz dlho ma tak nic nenasralo ako "constantine".

300: Vzestup říše (2014)

Hm. Ano. Toto bolo zle. Na novej 300ke je dobra prva a posledna minuta. Prva preto, lebo neviete este poriadne co to pozerate a posledna preto, ze to uz konci. Jednotka je jeden z mojich top filmov a povazujem ho za ucebnicovy priklad filmoveho spracovania komiksu. Toto je vsak parodia sameho seba. Herecke vykony pripominaju Burlive Vino, dialogy su trapnejsie ako stary Dallas a cgi vyzera chvilu fantasticky a chvilu ako god of war na ps2ke. Ci chcete vyhodit za to par euracov do kina zostava samozrejme na vas. Ma to urcite momenty, kedy je to take zle, az to je dobre. Choreografia a celkovo boje su velmi pekne spravene ale po case nudia. Najvacsi plus filmu je soundtrack. Ten si sem tam este asi pustim. Na to ostatne je proste zle. Nechapem tie mierne recenzie, toto je jeden z najtrapnejsich filmov co som kedy v zivote videl. A nezachrani ho armada tehlickovych bruch, Cersei a ani kozy Evy Green.

Temný případ (2014) (seriál)

.pravdepodobne sa nam tu rodi nova legenda, ktora po par rokoch zasadne vedla Sopranos a The Wire. v tomto seriali je dokonale vsetko. a finale 4 epizody bolo proste dych vyrazajuce. genialne!

Helix (2014) (seriál)

.po pilote a dalsej regulernej casti, zatial 4 hviezdicky. slusne herecke obsadenie a atmosfera. uvidime ako to bude pokracovat

Gravitace (2013)

nemam slov. JFK (aka jesusfuckinchrist); uz dlho ma nic v kine takto s prehladom neodrovnalo. film roka. cuaron je genius. uzasne reziserske momenty. fantasticka vyprava. dokonale 3D. mrazivy ost. skvela sandra. teraz mozno trocha prestrelim - ale najblizsie k tomuto ma kubrickova space odyssey. najslabsou castou filmu zostavaju klisoidne dialogy. tie su vsak absolutne neni podstatne a imo ich jedinym ucelom je film spostredkovat :beznym: divakom.; ak mate radi space filmy, budete sa pri niektorych scenach mat chut postavit a skakat od euforie. ak ho radi nemate a vyslovene vas nebavia filmy s vesmirom. zostante prosim vas doma a nekazte ten film nam ostatnym;)

Elysium (2013)

Marxizmus pre 6 rocne deti .... Scenar plny dier, chyb a ocividnych nelogickosti, velmi slabí herci, velmi biedna atmosfera... Takze aj ked prekusneme otravnu ideologiu v pozadi, ostava nam prinajlepsom pod priemerne scifi s velmi slusnou vypravou a dobry soundtrackom. Nic viac. Skoda.

Muž z oceli (2013)

yep. tak som bol vcera v kine. silne som sa tesil v podstate odkedy to ohlasili a odkedy som zbadal, ze s tym ma mat nieco spolocne zack snyder + moj oblubenec nolan ako jeden z producentov. no a ano, man of steel je dobry film. tam to ale asi konci. druhy "batman" sa nekona ani zdaleka a to je predsa to, v co vsetci nejako tak dajne dufali. podme najprv pozitiva. vyprava v tomto filme je neskutocna. nic take som tusim este nikde nevidel. efekty su spektakularne a kazdy kostym a maska je dokonala. priratajte si k tomu klasicky naslapany zimmerov soundtrack a mate zarucene zimomriavky. no a samozrejme russel crowe ako jor-el, ten je naozaj mega bomba super. tu by som vsak bohuzial skoncil. a zacnem trocha hustit a je mi jasne, ze plno z vas so mnou nebude suhlasit...herecke obsadenie je katastrofalne. cavill sice vyzera ako superman, hraje vsak ako gumeny panak, chyba mu charizma, chyba mu jeden dobrý dialog, dobra hlaska - cokolvek! zbytok castu na tom tiez nieje bohviejako a to su tam naozaj velke mena. Shannon ako Zod je otrasný tak isto. nejde z neho ziadny respekt, ziadny strach nic. hra uplne tu istu rolu ako v boardwalk empire. a fakt si nemozem pomoct ale do tejto role sa mi naozaj velmi ale velmi nehodi. škoda. pre porovnanie, zoberme si akehokolvek batmanovskeho (nolanovskeho) zaporaka alebo khana z noveho startreku a porovnajte si ich vykony s tym co predvadza tento chlap...dalsi problem mam so scenarom, resp. s jeho druhou polovicou, kde evidentne straca dych a uz len vsetko speje k nevyhnutnemu koncu. budem sa opakovat, ale chyba mi jedna naozaj dobrá hlaska, alebo jeden dialog, ktorý vam ostane v hlave aj po skoncení filmu. takto to len vysumi do prazdna a jedine co vam ostane, su uzasne bojove sceny, doplnene o uzasny soundtrack ale vsetko ostatne je proste priemer, ktorý sklzava do neprijemnych klišé. obycajny suchy 100krát videní priemer. a sere ma to dvojnasobne, pretoze som cakal ovela viac. a tesil som sa naozaj moc moc moc. novy superman nieje zly film. nieje vsak ani skvelý. sadnite si do kina, kupte si velky popkorn. skresajte si svoje prehnane velke ocakavania a uzite si to. je to superman a vyzera to fakt nadherne. druhy batman sa vsak urcite nekona.

Hannibal (2013) (seriál)

Po troch castiach zatial jednoznacnych 5 hviezdiciek. Najlepsia vec, ktora momentalne chodi v TV. BTW.. dajte si pozor, umelý moralisti v americkej NBC (nechapem preco sa toho napadu radsej nechytila nejaka ina kablovka - HBO,STARZ) sa rozhodli preskocit 4 cast kvoli Bostonskemu atentatu. Dufam, ze tam vsetci kolektivne dostanu z toho silnu zaludocnu chripku.

Lesní duch (2013)

som velky fanusik originalu. trilogia evil dead predstavuje pre mna jedine dobre filmy co kedy sam raimi natocil. a preto som sa na remake moc tesil. a dostal som presne co som cakal, aj ked to samozrejme mohlo byt lepsie. naozaj hororova atmosfera strachu v remaku nehraje moc velku rolu, toto nieje insidious alebo sinister, z ktoreho budete mat neprijemny pocit este po mesiacoch. novy evil dead je v prvom rade masaker s uzasnym ne-cgi gore, pocta 90-kovým hororom a sem tam nejaky ten cierny humor. ked vysiel prvy evil dead, rozpocet bol mizivý ale raimi to dotiahol na hranicu. masky boli na tu domu famozne, atmosfera sa dala krajat atd...; dnes je moderny mainstreamovy horor troska inde... novy evil dead ma totizto srandovne herecke vykony, zaciatok je v podstate len priprava na hodinovy masaker, ktory nasleduje...ked vsak zacne, neskonci az do konca. jedna brutalna scena strieda druhu - ihly v oku, rezanie rúk, rozrezavanie jazyka žiletkou, vracanie krvi atd. proste pre fanusikov zanru je to mňamka. ide to vsak za nejaku hranicu? NIE. je to prilis? NIE. je to vsak prilis na niekoho, kto chodi do kina na horor raz za rok...no možno hej. oplati sa teda ist na to do kina? ak mate radi horor, toboz ak mate radi original, odpoved je velke krvave ANO. ake ne, zostante radsej doma a pustite si life of pi.

Nespoutaný Django (2012)

.celkom som sklamaný z toho Djanga. zase raz tu mame tu istu revenge story, ktoru sme vsak uz od tarantina videli v OVELA lepsom spracovaní (kill bill). mal som velky problem fandit hlavnej postave, mozno aj vdaka tomu kamennemu "hercovi". soundtrack mal svoje svetle momenty az dokedy som nezacul rap (uz pri traileri som tusil, ze nieco nebude dobre) a ten ma vzdy vytrhol z deja. obrovske highlighty su vsak waltz, dicaprio a genialny samuel jackson. pokym su tí na scene, tak je sranda. akonahle vsak zmiznu...nuž. je to silené. poslednu pol hodinu som si uz zelal nech to co najskor skonci. + neda sa mi este nevyjadrit k tomu, ze kazdy beloch vo filme je automaticky ztelesnenie zla, ktore si uziva mučenie a rejp černochov (okrem waltza). miestami to sklzava do frašky...škoda. tešil som sa hodne. tarantino uz ma evidentne jeho najlepsie veci za sebou...