Výměna (2008)

Skvelý film. Angelina Jolie dokázala, že vie zahrať aj vážnejšie roly (i keď jej akčné mám tiež rád), zaslúžila si aj nomináciu na Oscara. Škoda, že sošku nezískala, ale keď sa viac chopí podobných úloh, v čo aj dúfam, tak potom ju možno aj dostane.

Milionář z chatrče (2008)

Najprv som neveril, že tento film z "bombajského slumu" by vôbec mohol niečo znamenať. No po zhliadnutí som bol milo prekvapený, naozaj na mňa silno zapôsobil. Skvelý scenár. Príbeh chudobného chlapca na ceste stať stať sa milionárom? To je len kúsok z toho čo tento film predstavuje.. Vykladá životný príbeh ako vôbec tento nevzdelaný chalan prišiel k všetkým správnym odpovediam počas jeho tvrdého života, bol odkázaný sám na seba, ale tiež opisuje jeho lásku k Latike. Niet divu, že získal 8 Oscarov.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Pilot síce nebol úplne najlepší, ale neskôr ma to chytlo a baví ma to. Samozrejme s Terminátor filmami sa to nedá porovnávať, a tak to aj berem. Som spokojný aj s výberom hlavných predstaviteľov, hlavne s Lenou. Je to predsa len seriál, nečakal som od toho moc, ale prekvapilo a dá sa na to v pohode pozerať.

Zpátky do studia (2007) (seriál)

Výborný sitcom, Kelsey Grammer tentoraz nie v rozhlase, ale v TV spravodajstve. I keď ako Frasier bol o čosi lepší, tu je tiež skvelý. Táto rola mu perfektne sadla. Aj keď je seriálu už koniec, verím, že Kelsey zase s niečim príde :-)

Dům loutek (2009) (seriál)

Možno som očakával trošku viac od pilotu, chvílkami nudné, ale v každom prípade ešte sa to len rozbieha, je to originálne a dokázalo zaujať. Postupom to možno bude aj dobrý seriál ak sa nič nepokazí..

Peklo ve městě (2001) odpad!

Ten začiatok s naháňačkou s policajnými autami, ako nemal kam ujsť a nakoniec s autom vycúval na nejaké nižšie položené parkovisko a pokračoval ďalej mi spočiatku prišiel ako presná kópia z filmu s Bruceom Willisom Na dostrel, ale možno že som si pritom len zdriemol a snívalo sa mi :-)

Po přečtení spalte (2008)

Film plný absurdných situácií, omlyov, podvodov a to všetko s čiernym humorom. Ako obyčajné memoáre sú tajné spisy a všetci okolo sú tajní agenti a dokonca Clooney strelí Pitta do hlavy, čo som teda nečakal :-)

Nebezpečný cíl (2008)

Málo akcie, nezmyselný scenár, miestami dosť nudné. Aspoň že hudba od Briana Tylera bola slušná. N. Cagea mám rád, ale v tomto filme určite moc nie.

Zakázané království (2008)

Celkom slušný fantasy film. Hlavne som bol zvedavý na boj medzi Jet Li a Jackie Chanom. Tie boje boli naozaj dobré. Ale asi najviac čo mi tam nesedelo bol Angarano, kľudne by som ho niekým iným nahradil. Najlepšie Shia LaBeouf by sa mi tam asi perfektne hodil. Taktiež mi celkom nesadla tá jeho náhla zmena z úplne neschopného blba zrazu na bojovníka kung fu. Aspoň tam mohli viac zobraziť ako ho učia, lebo veľa toho učenia tam teda nebolo, preto to mohlo prísť trocha nepochopené. Aj tak som sa dobre bavil. Myslím, že by kľudne mohli byť aj ďalšie filmy s Li a Chanom..

Konečně spolu (2007)

Rozpočet: $3,500,000 (odhadovaný) Tržby celosvetovo: $7,236,652