• Krátkometrážní

Bažináč (2019) (seriál)

Rozpočet $-miliónov║ V prvom rade dosť dobre technicky zvládnutý seriál, naplnený po okraj ponurou atmosférou, slušné bažinaté kulisy. Sympatická herečka v hlavnej úlohe (Crystal Reed), na ktorej by som povedal že to celé stojí. Také herecké úlety ako obsadenie céčkového herca ako je Ian Ziering ani neriešim, tu sa mu tá nehybnosť dá prepáčiť. /75%/

Minion Scouts (2019)

Rozpočet $-miliónov║ Mimoňom u skautov zásadne dochádza dych, už tam nie je taká tendencia či údernosť zábavnosti aká bola zvykom. Normálne sa obávam čo chcú s nimi ponúknuť v ďaľšich kino filmoch. /50%/

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Rozpočet $-miliónov║ Neškodná, uletená zábavka z policajného prostredia pobavila. /70%/

Mandalorian (2019) (seriál)

Rozpočet $100miliónov║ __1.séria__ Pri prvom diely som ešte ostával na pochybách či u Disney zas neurobili zbytočný prešľap. Ďalšie diely ale už dosť napravili chuť a dostalo sa to do slušných medzigalaktických grádov. Plus je že veľa vecí tu skutočne prepracujú, vyrobia, ako masky, kulisy, dobre vytipované prostredie,... aj herci újdu. Pre fanúšikov Star Wars výborná dobrodružná seriálová nádstavba, rozšírenie univerza. /85%/ __2.séria__ Aspoň niečo u Disney vyšlo k veľkému potešeniu. Celá plejáda známych režisérov a hercov tomu dáva riadnu exkluzivitu. Dobrodružné príbehy dobre sypú, technicky takmer dokonalé zvládnuté, akcia ma grády, aj keď likvidovanie StormTrooperov je dosť jednoduché ako by tam ani neboli, taká ľahšia prekážková dráha. Čiastočne to vynahradia s Darktroopermi. Záver z mega bonusom excelentný. Spokojnosť, seriál roka 2020! /90%/__ __ 3.séria - Technicky a kostýmovo zas vycibrené ale dejovo to začína troška pokrívkavať ako keby zas dochádzali dobré nápady. Záver série ale čo to zas zachraňuje. /75%/

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Rozpočet $-miliónov║ Zo začiatku, prvé diely ma nechávali dosť chladným. Postupne to ale naberá grády, príbeh sa zamotáva a každou sériou to na záver riadne zamáva či už v dobrom alebo zlom. Niektoré úseky ale nemusia byť úplne tip top vyprofilované ale ináč to drží v dobrom napätí. Ako nápad/ námet na dnešnú to je priam ušité. /70%/

Bolest a sláva (2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,852,709Tržby Celosvetovo $35,966,486▐ Pár pekných záberov ale ináč na facku suché a otravné. /20%/

Parazit (2019)

Rozpočet $11,8miliónaTržby USA $22,344,943Tržby Celosvetovo $126,785,969Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čierna komédia ako hrom. Kórea vládne, ohľadom zaseknutia do živého fakt nemajú konkurenciu. Zvrátené až na kosť. Dejovo prešpikované. /80%/

Noční můry z temnot (2019)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $68,947,075Tržby Celosvetovo $104,545,505Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,924,293Tržby za predaj DVD v USA $812,796║ 80.roky neskutočne imponujú filmárom ale nie vždy ich dokážu úplne účelovo využiť a pretaviť. Tu to ostalo len u priemeru s dobrou atmosférou. /60%/

Yesterday (2019)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $73,286,650Tržby Celosvetovo $151,286,650Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,900,125Tržby za predaj DVD v USA $2,061,818║ Hudobné filmy v poslednej dobe dosť bodujú, tak prečo nenačať tému s Beatles. Odľahčená téma ušitá na mieru Danny Boylemu, tu sa vie nájsť. Pobavilo, prima oddychovka, hudobne potešilo, osviežujúce. /80%/

Skleněný pokoj (2019)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $782,442▐ Chladne artový film, ktorý nedokáže nijak zvlášť upútať. /40%/