• Krátkometrážní

Miluji tě k sežrání (2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,619,671Tržby Celosvetovo $50,817,508

Škola superhrdinů (2005)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $63,946,815Tržby Celosvetovo $86,369,815 ║ Zo začiatku to malo trošku pomalší rozbeh ale potom to nabralo ten správny spád a z ponúknutej témy o superhrdinoch to začalo ťažiť to správne čaro takej až detskej hravosti, nechýbalo také správne tématické uťahovanie z comicsu, k tomu fajn ladila aj "nevyspytateľná" Mary Elizabeth Winstead. Takže nakoniec z toho bola celkom milá zábavná superhrdinská traškarica. /65%/

Detonator (2006)

Rozpočet $15miliónov

Královna (2006)

Rozpočet £9,8miliónov($15miliónov)Tržby USA $56,441,711Tržby Celosvetovo $123,384,128Tržby za predaj DVD v USA $29,155,718 //počet predaných kusov 1,611,168Helen Mirren pre výber kráľovny Alžbety dobre vytipovaná ale zas na Oscara to určite nebolo, pri Oscarových úlohách v poslednej doby ako boli životopisné filmy Edith Piaf, Ray či aj Monštrum je úloha kráľovnej dosť nevýrazná až mdlá, doslova až Anglicky chladná ako celý film, taktiež výber herca do úlohy princa Charlesa bola trošku vedľa, kdež to Tony Blair bol dosť trefne vybraný. Celkovo sa film zle sleduje, nemá ten správny prednes čo by mohol upútať, dosť som si pozeraným filmu vytrpel a pred koncom som to aj vzdal, lebo pozerať to v TV a popri tom keď vám to pomalé tempo brzdí kvantum otravných reklám, to veru nie je pre mňa. /40%/ ... Anglicky chladný film, bŕrrr

Show začíná (2005)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $11,036,366Tržby Celosvetovo $27,876,417

Univerzální uklízečka (2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,619,466Tržby Celosvetovo $18,575,768 ║ Dosť pomalé tempo zbytočne brzdí celkom zaujímavý príbeh s občasným vydareným vtipom. /45%/

Divoké safari 3D (2005)

Rozpočet $4,5miliónaTržby USA $16,621,530Tržby Celosvetovo $34,257,135║ Tento priestorový dokument má rovnaký problém ako ostatné 3D filmy, nedokáže naplno zaujať pozornosť, lebo ponúka zhruba z polovičnej dĺžky(45min) nezáživné obrázky. Ide o to že zbytočný priestor venovali snímaniu terénneho auta putujúceho a vyhľadávajúceho po vyprahnutých pláňach zvieratá. Tieto obrázky aj keď priestorové začnú po krátkej dobe nudiť a strácať našu pozornosť, k tomu ani sprievodný komentár nie je až tak hútny aby mal aspoň ako takú hodnotnú, zaujímavú výpoveď. Zas na druhú stranu z tej príjemnejšej strany, zas dokument ponúka krásne nasnímané obrázky zvierat ako sú slony, levy a hlavne leopardy, len škoda že takýchto pekných obrázkov nie je o niečo viac, mohlo to byť omnoho pútavejšie. Takto som si musel odbiť zatiaľ najslabšiu 3D projekciu z priestorových filmov čo som mal možnosť vidieť. A na záver ešte dodám, že kino IMAX prináša dokonalejšiu ilúziu, než projekcia v kine Cinemax na ktorej som absolvoval tento film. Lebo pri pohnutí hlavy som strácal obraz, takže zrak som musel mať uprení priamo na plátno. /videl v kine Cinemax vo formáte 3D: 40%/

Turecký gambit (2005)

Rozpočet $4miliónovTržby Celosvetovo $18,520,000