Světlonoš (2005) (studentský film)

Výborné! Snad se dočkám delší verze. Animace, atmosféra a minimálnost zvuků a hudby. Nejlepší animovaný kratký film co jsem v poslední době viděl.

Inkognito (1995)

Kdysi pozdě večer na čété jsem zabloudil na film o chuligánech. Nebyl to tak obyčejný film jako se tedka seká jako na páse(jen bitky a nic víc za tím). Jenže tady je názorně ukázano co s člověkem udělá psychologie stáda. Celý film pak vyvrcholí scénou na konci. Nejlepší film o fotbalovém chuligánství co jsem zatím viděl.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Konečně jsem měl čas na první setkání. Zhruba po patémm díle to začlo, ta závislost na každém dílu. Neal Patrick Harris rulezzz!!!!

Seznamte se s Davem (2008)

Tak velký prů*er to není. Vcelku nic převratného také ne. Mix Star Treku, Starmana, Muži v černém(ten začátek) a Disney rodinných komedií s Murphym, který po dlouhé době nehraje většinu postav. Film se naštěstí nezasekne a plyně jde ku předu, takže těch 90 minut se dá přežít a uteče. Podruhé si to nepustím, ale dalo se to. Jsou i horší filmy od Murphyho a toto je jeden z těch lepších průměrů co má na triku.

Bunkr smrti (2008)

Béčko s výborným námětem. Pro mě zajímavé téma a na nic si nehrající oddychové béčko. Více filmů s tématikou německých experimentů!

Milionář z chatrče (2008)

Nejprve vyzdvihnu to dobré - Boyle snímet zručně režíruje a je to hlavně on kdo ten film drží. Neznámý herci pro mě a Západ. No a pak už není co více vyzdvihovat. Sám příběh je jako z mexické telenovely a kdyby se hlavní představitel jmenoval Jose Armando a představitelka Jucanita Suarez tak by to ani divné nebylo. No a ten konec? Někomu to nebude dobré číst - je to kýč. Nic co tu nebylo a co se i nadále nebude objevovat. Jeden komentář to krásně vyjádříl - cover - Na Západ se exportovalo něco z Bollywoodu a Západ se posr. Ne ja tento "hype" nemusím. Zustanu při zemi a sny nechám jiným. P.S.: Oskary v technické části je jediné co tomuto filmu opravdu nenáleží.....

Duel Frost/Nixon (2008)

Velké překvapení! Z oskarových dramat je Howardův počin ten, který mě nejvíce upoutal a zaujmul. Dvojice Langella a Sheen hrají excelentně. Těmto pánům by slušel oskar.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

Pro fandy Afra povinnost! Na seriál navodil stejně skvělý film. Epické řežby, cool anime a navrch skvělá hudba opět od RZA. Btw. sexy siu namluvená Lucy Liu je opravdu kus!

Milk (2008)

Zručné natočený životopisný film, kde žádný z herců nehraje špatně ba naopak Pennovi toho gaye věříte. Jen je to film o dvou půlkách (ne není to vtipný obrat!!). První půlka je civilní a na mě působila dosti nudně a až odtažitě. No taky obyčejný život gaye v 70 letech ač to nebyl žádný med moc neupoutá (mě rozhodně ne). Ta druhá půlka nabídla politcký boj, hraní s politickým vlivem a oda na Ameriku. Pennovi bych ,ale nakonec oskara nedal. Mě totiž nejvíce překvalili Emile Hirsch, který pro mě předvedl první skvělou roli (In to west jsem ještě neviděl) a po zpackaném a unylém Speed Raceru u mě šel nahoru. James Franco už není jen ten Harry Osbourne. Bravo tebe bych viděl rád dalším Batmanovi (nebyla by náhoda, že by mírně napodobil Ledgera a jeho "slavný" gay kovboj). Oskar je politická cena. Takže posmrtě získá oskara nejen Ledger , ale i Harvey (Dent) Milk.