Hooper (1978)

Z dětství si tento film dobře pamatuji a je zajímavé, že potěší i po třiceti letech, které uplynuly od jeho natočení. Pěkně ukazuje práci kaskadérů, která je dnes v době moderní techniky někde jinde. Závěrečná scéna honičky autem a následného skoku přes most inspirovala jednu pasáž hry Stuntman. Dějově pak film samozřejmě není žádný zázrak, dodatečný plus získává za postavu Burta Reynoldse.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Co naplat, velké zklamání. Ačkoliv jsem velkým příznivcem herní série Resident Evil a její čtvrtý díl je pro mě možná nejoblíbenější hra, filmová zpracování se pohybují na bodu mrazu. Ani animovaná verze, za kterou stojí samotná firma Capcom bohužel nebude jiná. Je to nudné, bez nápadu, hry z devadesátých let měly lepší scénář, jenže tam to bylo jako doplněk k samotnému hraní. Hodnocení dávám z úcty k celé sérii.

Tropická bouře (2008)

Při scéně, kdy odhodlaný Vietnamec vykuchá střeva jedné z postav, je jasné, že tento film se nezalekne ničeho. Začátek je opravdu vynikající a připomíná scény z Apokalypsy. Později film trochu ztrácí spád, ale já se bavil až do konce. Škoda nevyužitého Blacka, i když scény, kdy je přivázaný ke stromu, mě vyloženě dostaly. A co dodat ke Cruisovi? Jeho role je odpovědí pro ty, co říkají, že bez hezké tváře by nikdy nic nedokázal.

Šerif a mimozemšťan (1979)

V dětství jsem tento film miloval, ale nostalgie je opravdu zrádná věc. Po půl hodině jsem silně uvažoval o tom, že film vypnu, ale pak jsem se i celkem bavil. Buda Spencera mám rád, ale tento film je opravdu spíš pro děti.

Život plný malérů (1972)

Můj nejoblíbenější film s Richardem. Vždycky, když ten film vidím, dává mi novou sílu do života. Prostě i smolař může uspět. Složení mužstva Paříže prostě nemá chybu (především boxer Kid). Té soutěže bych se strašně rád zúčastnil, samozřejmě za mužstvo Paříže.

Habsburkové (1992) (seriál)

Výborný dokument, který ve zhuštěné podobě informuje o všech důležitých etapách ze života Habsburků. Když si člověk uvědomí, že původně to byl celkem nevýznamný rod, nechce se ani věřit, co všechno dokázali. Oceňuji objektivitu, protože když Rakušák vyzdvihne Přemysla Otakara II., klobouk dolů.

Next (2007)

Zajímavá myšlenka, ale scénář ji celkem zazdil. Marně vzpomínám na film, u kterého bych se jednu chvíli výborně bavil a druhou zase nudil k smrti. Škoda, mohlo to být lepší.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Výborný začátek, později film sklouzne k nudě. Faktem zůstává, že podobný film jsem nikdy neviděl a možná dlouho neuvidím. Dělat si srandu z konfliktů mezi Palestinci a Židy, klobouk dolů. Ovšem pozor, vůbec to není trapné!

Wanted (2008)

Koněčně jsem se dostal k tomuto filmu a jsem příjemně překvapen. Film zdařile vystihuje atmosféru komiksu, i když se od něj v druhé části poněkud odkloňuje. Svižná podívaná, řada zajímavých záběrů, Pernštejn a možná moc brutality. A Angelina také přináší nějaký ten bodík navíc. Jsem spokojen.