• Pohádka

Komisař Rex - Konečná stanice Vídeň (1994) (epizoda)

Včera jsem viděla snad po dvaceti letech. Překvapivě mě uchvátil Tobias Moretti, který mě jinak nijak nebere  a Rex byl samozřejmě k sežrání (ta smutná očka u hrobu mrtvého páníčka! :-( Ten pejsan byl lepší herec než mnozí lidé.), takže normálně tři, ale za Rexe, Tobiase a nostalgii jedna další hvězda navíc.

Leon (1994)

Luc Besson + Jean Reno + Natalie Portman + výborný příběh = pět hvězdiček.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nádhera, dokonalost, moudrost...nevím, co víc psát. Na konci jsem zase brečela (decentně, viděla jsem to včera v autobuse cestou z Anglie :-)) a měla jsem husí kůži. A to přesto, že jsem tenhle nádherný film viděla poněkolikáté.

Z hříček o královnách (1994) (seriál)

Tak jsem po nějaké době zase objevila mistrovství Oldřicha Daňka.. Útržky..., Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo, Španělé v Praze. Je zbytečné cokoli psát, už to všude napsala spousta jiných. Není zbytečné si to užívat a ideálně mnohokrát. Protože pokaždé v těch vycizelovaných dialozích najdete něco dalšího.

Kadeř královny Bereniké (1993) (TV film)

Nádhera, ta lehkost, vtip, moudrost dialogů, ta nádherná čeština a skvělé herecké výkony. Prostě další "daňkovština" za plný počet hvězdiček.

Kokosy na sněhu (1993)

Jeden z mých nejmilejších filmů, kde s nejdřív chechtám a na konci pravidelně bulím jako želva s takovým tím krásným pocitem, že je báječné, když si dokážete plnit sny.

Pan chůva, neboli osobní strážce (1993)

Předvídatelné od začátku, ale docela se na to dalo koukat. Občas jsem si četla, pak si šla udělat čaj, poslala pár sms a přiitom mi nic zásadního neuteklo. Když člověk v létě leží v posteli a cpe antibiotika, tak vezme zavděk i touhle kravinou. A Hulk Hogan v baletní sukýnce byl náhodou k sežrání :-).

Táta lump (1993)

Až na Hale Berry a prima babičku Postrach kasín na začátku mi tam všichni lezli tak trochu na nervy. vlastně celý ten film je takový ...no, tak na ty dvě hvězdičky.

Dracula (1992)

Filamařsky mě to uchvátilo a casting je naprosto vynikající. Na pátou hvězdu mi tam sice něco chybí, ale kdykoli se podívám znovu. P.S. Gary Oldman mi rozhodně nepřijde jako úchvatný a kouzelný chlap, jako muž mě vůbec nebere. Ovšem na druhou stranu si neumím představit lepšího hraběte Drákulu než je on. a to je fakt.