B. Monkey (1998)

Skvělý nízkorozpočtový film. Je docela možné, že na podlaze skončili scény s Rupertem Everettem a Jonathanem Rhys-Meyersem. Jestli to tak je (a doba výroby filmu tomu opravdu napovídá), tak nás tvůrci připravili o šlehačku na dortu. Ani z amerického DVD se to ale nedozvíme, protože takhle levným filmům se přílišná pozornost nevěnuje. Škoda!

Zabijte krále (2003)

Zobrazit na filmovém plátně chaotickou dějinnou událost jakou anglická revoluce nepochybně byla je vždy nadmíru složité a častokrát se to tvůrcům nepodaří. Tvůrci to vyřešili po svém a s nepopiratelnou inteligencí. Do popředí postavili dva vítězné vůdce parlamentního vojska Cromwella (Roth) a Fairfaxe (Scott) a rozehráli drama přátelství a žárlivosti. Těm dvěma zdatně sekunduje Fairfaxova manželka (Williams) a král Karel I. (Everett). Zajímavé je, že vysvětlit královo jednání se mnohem lépe podařilo v tomto filmu než ve starším snímku Cromwell (kde vytvořil roli krále Alec Guiness). Skvělý historický film!

Zrozeni z moře (1997)

Film zvláště pro romantické duše. Dílko se zvláštním stylem vyprávění a poetickým jazykem typickým pro autora románové předlohy Josepha Conrada.

Simone (2002)

Milá komedie při níž se může ale nemusí přemýšlet. Nápad obsadit do role režiséra nenávidícího obtížné herce Pacina, který má (spíš neprávem) pověst obtížného herce, byl zajímavý. Škoda, že se nevěnovala větší pozornost scénáři. Není to na Oscara, není to crazy komedie, ale určitě si to pořídím do domácí videotéky.

Forrest Gump (1994)

Možná kdybych nejdřív viděla film a pak teprve četla knihu, tak bych byla totálně nadšená. Jenže takhle mi ve filmu chybí pár oblíbených humorných příběhů z Gumpova života. Ale Hanks byl jako Gump samozřejmě skvělý. Nenapadá mě nikdo jiný, kdo by ho dokázal zahrát... snad jen Kevin Spacey.

O čem všem je láska (2005) (TV film)

Hodnotím třemi hvězdami za skvělého Laurence Foxe a výbornou Olivii Poulet. Hrát členy královské rodiny je vždycky ošidné. Většinou to herci přeženou s napodobováním a je z toho trapné pitvoření. Ale u tohoto filmu jsem si říkala, že hlavní dvojice se tomu pěkně vyhnula. Bohužel už se to nedá říct o všech hercích, ale ve výsledku je to docela dobré. Scénář nám předkládá především příběh ústřední dvojice, což je trochu škoda. Širší vhled do situace by nebyl vůbec na škodu. Charles má před sebou dilema - vzdát se milované ženy a oženit se z povinnosti anebo způsobit skandál jako jeho prastrýc a vzít si rozvedenou ženu. Nakonec se tedy ožení z povinnosti, ale víme jak skončilo jeho odhodlání oprostit se od lásky ke Camille...

Thriller (1973) (seriál)

Jednoduché napínavé tv příběhy. Seriál ze sedmdesátých let je zajímavý díky hereckému obsazení. Hraje tu například mladý Nigel Havers. Ve dvou dílech se objevuje ve větších rolích Michael Kitchen. (Viděno v originálním znění na YT)

Čtyřicítka na krku (2003) (seriál)

Jako celek to moc nefunguje, ale některé skeče opravdu stojí za vidění.

Pikantní tajemství (2005)

Přiznám se, že jsem se rozhodla na film dívat jen kvůli scéně, ve které hraje Dan Bucatinsky. A vůbec jsem nebyla zklamaná ... jeho scéna je jedna z nejvtipnějších (chlapík, který má jistý intimní problém a svoji "terapeutku" doporučuje po telefonu nesprávné osobě).

Bez kalhot (2012)

Tenhle film kazí především příšerně toporný výkon herečky Cody Horn (tatík je bývalý šéf Warner Bros. takže víme odkud vítr fouká). K jejímu polenovitému výkonu lze jen poznamenat, že tak mizerně nehrají ani amatéři po prohýřené noci. Rovněž zamrzí téměř nulové vykreslení ostatních postav striptérů a vystřižení jejich tanečních čísel (ta vyšla pouze na americkém BD jako bonusy).