• Thriller

Veliki transport (1983)

Film Veljka Bulajiče vypráví o národně-osvobozeneckém boji v Jugoslávii za 2. světové války. Natáčení se zúčastnili i tehdy slavní američtí herci a je natočen podle skutečných událostí.

Hanna's War (1988)

Film, o Izraelské národní hrdince maďarského původu, Hanně Senešové, natočený podle skutečných událostí.

Carica eroica (1952)

Výborný film o Italské jezdectvu, které válčilo za druhé světové války na ruské frontě.

Užicka Republika (1974)

Jugoslávský velkofilm, o tzv. Užické republice, která skutečně existovala na území Srbska, za druhé světové války.

De røde enge (1945)

Příběh o Dánském odboji za II. světové války.

5 Branded Women (1960)

Pět mladých dívek, potrestali partyzáni, kvůli náklonnosti k Němcům, ale vše se nakonec vyvinulo trochu jinak... Dle mého názoru velice dobrý film, se spoustou tehdejších ženských evropských filmových hvězd.

Muž s křížem (1943)

Dobrý film, s dobrými válečnými scénami a humánním poselstvím.

Žena mezi psem a vlkem (1979)

Zase skvělý André Delvaux, ještě jsem od něj neviděl špatný film. Příběh odehrávající se na pozadí 2, světové války v Belgii.

The Angry Hills (1959)

Robert Mitchum, jako válečný novinář, prchající před šéfem Aténského gestapa.

Kameny bolesti (2016)

Mě se film moc líbil a Marion Cotillard je v něm naprosto skvělá. A navíc je to krásná ženská, která je filmu hodně zranitelná a dost citlivá, takže člověk má tendenci ji ochraňovat.