• Thriller

Všichni jsme vrahové (1952)

Velice dobré drama a opravdu, svěží a moderní jak už tady psali mí předřečníci.

Valley of Love (2015)

Za závěr, který asi ne každý pochopí, dávám plný počet. Jsem rád, že takoví herci jakými jsou Huppertová a Depardieu existují, protože kvůli nim a ještě pár jiným, kteří zbyli, mě pořád baví, se na nové filmy dívat.

Katrin a spol. (1975)

Velmi příjemný film u kterého jsem se dobře bavil.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nebudu zbytečně plýtvat slovy, protože vše už přede mnou řekli jiní. Podle mého je to film roku. DiCapria jsem nikdy nemusel, ale od tohoto filmu ho beru na milost. Tom Hardy je ještě o kousek lepší a Iñárritu společně Lubezkim natočili skvělý film a to je bez debat.

Žena mého života (1986)

Simon (Christophe Malavoy) má problém s alkoholem a Pierre (Jean-Louis Trintignant) mu s tímto problémem pomáhá. To je premisa tohoto filmu. Obsah který je zde k filmu napsaný vůbec filmu neodpovídá, bohužel se s tímto nesetkávám poprvé, bylo by dobré, když píšu obsah k filmu, tak film i skutečně zhlédnout. Jinak film je to skvělý a stojí za podívání.

Mise à sac (1967)

Hodně dobrá kriminálka, francouzská klasika s výborným Michelem Constantinem.

Les Feux de la chandeleur (1972)

Skvělý film, s geniální Annie Girardotovou, o tom, co všechno se může stát, když si nevěří ani blízcí lidé.

Zima bez ohně (2004)

Hodně dobrý film, život se musí žít dál i když je hodně zle.

La Mandarine (1972)

Velice milý a příjemný film s osvědčenou dvojkou Girardotová - Noiret.

Pan Armaguedon (1977)

Obsah k filmu co je tady napsaný, vůbec neodpovídá skutečnosti, film je úplně o něčem jiném. Nesmělý a nešťastný člověk, který si říká Armagedon (jako vždy výborný Jean Yanne) se fanaticky a naivně, snaží, vydíráním a terorizmem změnit svět. Zneužívá k tomu i svého retardovaného kamaráda, kterého hraje Renato Salvatori. Alain Delon hrající psychiatra, spolupracuje s policií, která se Armagedona snaží vystopovat. Na to, že byl film natočený v roce 1977, se docela trefil do dnešního globalizovaného světa, který má právě s terorizmem dost problémů. Není to žádný bezduchý film a já dávám čtyři hvězdy.