• Thriller

Le Franciscain de Bourges (1968)

Dle mého názoru, nejlepší výkon Hardyho Krügera v kariéře. Hraje zde bratra františkánského řádu, který slouží v Německé armádě a ve vězení ve kterém gestapo týrá vězně, se snaží v rámci možností pomáhat. Hardy Krüger sám bojoval v řadách Německé armády, takže je to patrně jeho vyrovnání se s temnou etapou německých dějin. Dokonce za roli v tomto filmu odmítl i honorář.

Carve Her Name with Pride (1958)

Herečka, kterou známe z příběhů o lvici Else, Virginia McKenna, si v tomto filmu zahrála ještě jako velmi mladá, Violette Saboovou, anglickou hrdinku z druhé světové války. Hodně podařený válečný film,.

Krvavá země (1975)

Příběh podle skutečné události ze Srbského Kraljeva. Druhá světová válka, byla na území bývalé Jugoslávie, opravdu krutá.

Penne nere (1952)

Válečný film Černé peří s mladým Marcello Mastroiannim a mladičkou a krásnou Marinou Vlady, odehrávající se za druhé světové války v italský horách.

I Deal In Danger (1966)

Velice dobrý špionážní film, z období druhé světové války.

L'espion (1966)

Podle mě velice zdařilý špionážní film, z období studené války.

Plameny nad Jadranem (1968)

Gérard Barray hraje ve filmu, námořního poručíka, který odmítne předat válečnou loď do rukou Němců. Dobrý, válečný film, dávám čtyři hvězdy.

McCallum (1995) (seriál)

Skvělý Britský seriál, který bych se nebál kvalitou hereckou i kvalitou scénáře přirovnat k jiné britské sérii s Helen Mirren -Hlavní podezřelý. John Hannah zahrál roli Iana McCalluma, patologa, který spolu s policisty vyšetřuje opravdu dost drsné případy vražd, fakt parádně. Konečně seriál ze zlatých devadesátých, který hravě strčí do kapsy dnešní stupidity, kterými nás krmí většina televizních stanic. Škoda, že má pouze devět dílů, ale jak se říká dobrého po málu.

Les Yeux cernés (1964)

Velice zdařilé kriminální drama s krásnou Michèle Morganovou a Marie-France Pisierovou. Robert Hossein, jako režisér tento žánr uměl a jako vždy přichystal překvapivý konec.

Slečna Marpleová: Vlak z Paddingtonu (1987) (TV film)

Velice zdařilá adaptace. Má rád Agathu Christie, její knihy mají hlavu a patu a jsou inteligentní. Tahle řada, to je stará dobrá anglická škola.