• Krátkometrážní

Andělé a démoni (2009)

Změny oproti knize byly sice drobné, ale patrné. Věřím že bez nich by byl film kvalitnější. 3-4

Anglické jahody (2008)

"Herci" z Ulice a VKV spojte se a vytvořte světoborné dílo! Oj, něco se kure*sky nepovedlo.

Annie Hallová (1977)

Vajíčka potřebujeme, to je svatá pravda. Právě tato závěrečná teorie vyzdvihla můj pocit z filmu o úroveň výš - do té doby jsem byl z jeho sledování trochu rozpačitý. Přes zajisté skvěle napsané dialogy a občasné ukázky Allenovi režijní originality jsem se místy lehce nudil, a to i přes to, že hlavní postava mi byla charakterově velice sympatická. Když ale tento fakt pominu, s přihlédnutím k tomu že za to mohla moci přílišná natěšenost na údajně nejlepší režisérův film, jsou celkové dojmy vesměs pozitivní.

Antikrist (2009)

Díky nedávno nalezené zálibě v asijských filmech jsem se odnaučil vychutnat si film méně pouze proto, že nepochopím úplně všechno, co chtěl tvůrce říct. V tomto případě onen pocit nejistoty trochu mám, ale i přes to mě Trier dostal - jak úchvatnou vizuální stránkou, tak ohromným množstvím nejrůznějších motivů, díky kterých budu nad Antikristem přemýšlet ještě hodně dlouho. Explicitní scény nevadily, dodaly ten správný odér šílenosti a perverzity, a dokázaly, že režisér asi opravdu nebude tak úplně normální. Což je, pro nás diváky, jedině dobře.

Apokalypsa (2006)

Závěrečná půlhodina nepatrně zachraňuje neskutečně nudné a nezáživné (a navíc téměř dvouhodinové) utrpení. Nekonzistentní překombinovaná onanie (jinak to bohužel nazvat nejde) režiséra, o kterém jsem měl dosud ryze pozitivní dojem, u které musím dlouho hledat nějaké klady, které zabrání jejímu pádu do 'odpadu.' Na Kellym je vidět, že točit umí - určitou atmosféru snímek má, jenže ono je jí možná až moc a na nic jiného nezbývá prostor. Možná se někdy odhodlám k další projekci a možná tomu poté porozumím více, ale zatím takhle.

Arcane (2021) (seriál)

1. série - 80 %. Hrou nedotčen úplně nesouzním se zdejším hodnocením, slušná zábava to ale je a minimálně animace a voice acting jsou opravdu perfektní.

Argo (2012)

Za mě dobrý, hodně dobrý. Afflecka nijak výrazně nemusím (ačkoli nepatřím ani k jeho haterům), ale tady se mi líbil, a to jak herecky, tak režijně. Je sice pravda, že mimické svaly moc nepoužíval, ale k jeho postavě to vcelku sedělo - když vezmu v potaz, v jakém napětí jsem byl udržován já jakožto divák, těžko si pak představit co prožíval onen agent CIA, a nelze mu tedy zazlívat ten věčně zamračený výraz. Celkově tedy spokojenost takřka ve všech ohledech, daná především tím, že jsem do Arga šel s očekáváním dalšího filmu typu "musíme jim ukázat jak to bylo, co na tom že se u toho budou nudit", ale dočkal jsem se svižné a v závěru opravdu velice napínavé podívané, které bych sice já osobně Oscara nedal, ale nijak by mě nešokovalo, kdyby páni akademici učinili opak.