Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (4 055)

Zelený led (1981)

Něco jako předskokan Zemeckisova romancování se šutrem, který ovšem svou vtipnost ukončí odpadnutými stěrači, dobrodružství nabídne spíše nevzrušivé a romanci zadusí vystrašeným lumenem OˈNealem. Aspoň, že je tam ten zlý obchodník s drahými kameny (byť dle výtahu, hlasu a touze po moci to vypadalo na Fantomase). Oh My Sharif, na jehož po smaragdech nazelenalé kštici začalo postupně rašit paroží, tomu dodal trošku úroveň, stejně jako hvězdný český dabing. To byly tenkrát časy, že když nějaká vedlejší postava vypadala jako zasloužilý umělec Jiří Adamíra, tak přišel zasloužilý umělec Jiří Adamíra a těch šest vět namluvil..

Mstitelé (1972)

Od Komančů dlouhodobě nejde čekat nic pěkného (stačí se podívat na Vojtu Filipa), takže se jim musí postavit jeden čistý a půltucet špinavců.. Klasické westernové téma pomsty obohacené o nejednoznačné postavy, jenže dostatek akce ani Calviho energická hudba nedokáží zakrýt marnost Mannova počínání. Nejlíp to asi zpětně shrnul Borgnine, který to viděl jako pokus dostat publikum zpět do temného teritoria Wild Bunch - Dirty Dozen, který i přes dobrá jména a tvrdou práci nevyšel. Rančer Holden s putujícími červy v těle dvakrát šokujícím způsobem odmítne použít svou bambitku (ve zbytečném intermezzu s ošetřovatelkou ji dokonce ani nevytáhne z pouzdra) a já jsem celou dobu marně přemýšlel, proč už není rypákem k zemi a parta s jeho penězi nemíří do saloonu zapít svou čest. Teda kromě Joba v podání Woodyho Strodea. Ten by jel na nádraží vyhlížet jistého muže, který mu zadá matematickou úlohu s počtem koní..

Hledač min (2017)

„Ukažte mi hrdinu a já vám napíšu tragédii.“ (Francis Scott Fitzgerald). Důstojník irácké armády Fakhir Berwari jako legenda neobvyklého oboru lidské činnosti, při kterém ti, co tvoří, jsou podlé svině a ti, co ničí, hrdinové. Zapomeňte na dilema z filmů, jestli přestřihnout modrý, nebo červený drát. Tady se vezmou kleštičky a občas i s publikem za zády se přestřihne všechno.. Autenticita z terénu, naturalismus a neúplná odpověď, jaký je to pocit být na hranici mezi odvahou a šílenstvím..

Polibek draka (2001)

Doktor Tryskáč 51 přilétá do Francie, aby ukázal Pařížanům praktiky tradiční čínské medicíny. Akupunktura, vymykání kloubů, přikládání žehliček na tvář, blokace krční páteře v úhlu 90° a některým vyvoleným dokonce bleskově pomůže k plaketě pro dárce krve! Choreografie soubojů bohužel žádná sláva, sklenáři se mohou objednávat s předstihem a Besson nezapomněl zakomponovat trdlo v nesnázích, které musí být ochraňováno bez ohledu na zájem diváka. Naštěstí je tu Tchéky Karyo. Ten v roli horkokrevného hajzla s odznakem pochopil, že nad bezstarostně zhovadilým scénářem nezvítězíte bojem proti němu, ale jedině tak, že se přidáte na jeho stranu. Když jsme u těch herců, Jet Li zaslouží absolutorium, že to celé odehrál s akupunkturní jehlou zapíchnutou v bodě, který paralyzuje mimické svalstvo..

Tenkrát podruhé (2019)

Lˈamour. Cœur. Esprit. V Bedosově Hledání ztraceného času je vše na pravém místě. Scéna, kdy Marianne vyhazuje Victora z domu, je ve svém břitkém cynismu a přijímání údělu naprosto dokonalá. Variace Fincherovy Hry pro ty, co mají rádi nostalgii, ale zároveň ví, že nejdůležitější je TEĎ, protože na počátku všeho je akce..

plakát

Kdo mi jde po krku (2021)

Malíček s Jackem od fazolového stonku sice byli nájemní, ale maximálně klauni, které si pozvete na dětskou oslavu narozenin. Možná se najde někdo, kdo se jich bude bát, ale jinak budou rozdávat smích.. Zapálit světlicemi les bylo stejně chytré, jako chtít dostat Micka Dundeeho v jeho australské buši. Proti nim totiž stojí superdrsný fajrfajtr Angelina s pažemi vyrobenými v Solo Sušice. Bez větší úhony zvládá pád z několika metrů na záda, zásah bleskem či několik děl do plastikami vytahané tváře a když na ni přijdou ochranitelské pudy, ohání se požární sekyrkou jak nasraný Čingačgúk.. Sheridan si zřejmě toužil odskočit do prostoty devadesátkových akčních thrillerů, nicméně bude pro nás lepší, když si sbalí své áčkové rekvizity a vrátí se k tomu, co mu nekazí pověst. Do hlavní role původně zvažovaný Cage by nebyl špatný, protože tohle je film jeho parametrů. Možná se bál, že by mu vzplál zbytek vlasů..

Terapie láskou (2012)

Anger management zištně nacpaný do rámu romantického pseudodramatu, ze kterého jsem byl přehřátý, jak kdybych měl na sobě Patův igelitový outfit. Taneční číslo mohlo být jedním z emociálních podvrcholů, ale něco tak otřesně zrežírovaného nemusel komentovat ani Marek Eben. Jdu si zobnout lithium, jsem z toho řvaní a levného sentimentu kapánek roztěkaný..

Ratu Ilmu Hitam (2019)

Moc jsem to nepochopil. Vedoucí sirotčince kdysi zkoušel na své ovečky Feri tail a královna černé magie místo toho, aby vedla vendetu s chirurgickou přesností (např. srpem zbavila nemohoucího pan Bandiho výhonku), tak ztrácí hlavu a hodlá brutálně vyvraždit půlku Indonésie. Na jednu stranu působivé v některých jednotlivostech okultního běsnění, na druhou občas přehnaně teatrální a s maňáskovými postavami neadekvátních reakcí. Konec beru tak, že se toho zase tolik nestalo a děcka mají před školou novou paní, co diriguje dopravu, ale možná se mýlím..

Shookum Hills (2021)

Ano, byl to očistec. Očekával jsem hořící uhelné sluje tak jako pod existujícím „silenthillovým“ městečkem Centralia v Pensylvánii, ale Parker nabídl peklo, ve kterém by byli nejděsivější drzej Drápal a kolega Netopýr. Zásadně rozostření členové kolonie havířožroutů budili stejný interest jako jim čelící uvědomělá partička a vy můžete uzavírat sázky, jestli last woman standing bude prosazovatel filozofického směru Nietzscheho, nebo Yody. U závěrečných titulků klidně mohla hrát známá píseň Honzy Vyčítala s lehce pozměněným textem: „Já trvám na tom, že jediný herec tu byl Patton..“ a rejža se po shookumských deníčcích zase může na dalších devět let uložit k ledu..

plakát

Aribert Heim: Doktor Smrt z Mauthausenu (2018) (TV film)

Jeden z mnoha stovek vrahů, kterým sadistické sklony zlegalizovala nacistická ideologie, a když zmizela, ochrnutá ruka zákona se jich ani nedotkla.. Dokument, který se nadužíváním hraných scén a jejich následným opakováním snaží naplnit standardní stopáž a přitom některé věci nedůsledně vynechává.