Práskač (2013)

Pan Johnson nehází s jiskrou v oku vtípky, nevystavuje svůj biceps o průměru stehna Melissy McCarthy a v bitce se jako první seznamuje se zemí? Ano, je to tak. Je z něj jen zoufalá krysa v kanalizačním systému Federal drug policy of the US. V tomto ohledu poměrně vzácný film, který sráží akcí roztřesená kamera a Waughův lítý boj s vlastním klišovitým scénářem. Vysnil jsem si seriál, kdy poldy z protidrogového operující v terénu budou hrát tento Barry Pepper a McConaughey z první řady True Detective..

Lov (2020)

Čtvrt století zpátky se Van Damme s účesem uříceného německého pornoherce také stal z kořisti lovcem a nebyla tam jiná woole, než nabídnout přiměřeně pitomou akční prostotu. A nyní? Krvavá nevěsta v chorvatském Arkansasu musí přijít i se sociálně-politickým komentářem, při kterém si setsakramentsky dává pozor, aby vlastně nic nekomentovala. Pozérská atrakce s postupným odpařováním zábavné náplně..

Jak básníkům chutná život (1987)

Minule se přicházelo o iluze, teď jsou na řadě ideály a marná snaha nejít s davem.. Škoda, že v okamžiku, kdy se básník úzce zaměří na vniknutí své flétničky do Píšťalky, začne jeho střet se systémem pozvolně ztrácet glanc (nezávislému malíři Hrušínskému navzdory). Jedno se však Šafránkovi musí nechat. Od prvního dílu jeho výběr řeziva zaznamenal jistý progres..

Chyťte doktora (2007)

Pusťte ho. Ze střechy na chodník. K vodě. Z hlavy.. Stupidní, zoufale nevtipná, v časoprostoru zmateně poletující otřepanost. Nathalie píše, že Janák zde zjevem i projevem vypadá jako adept transsexuálního zákroku v posledním stadiu přípravy. Dle mého již proběhl..

Captain Marvel (2019)

Fury by kupoval Whiskas. Teda ne jako špión za Studené války v Bělehradě, to by bylo podezřelé.. Brie Larson je sympatické stvoření i v tom kostýmu zlatohlávka, ale až v poslední třetině to začne být alespoň trochu atraktivní i pro ty, co si myslí, že Stan Lee je otec Bruce Leeho. Produkt marvelovské pásové výroby, který ani moc nezakrývá, že jeho maximální ambicí je vyplnit těch pár týdnů čekání před velkým finále..

VFW (2019)

Veterans of Foreign Wars vs. Army of Braindead Animals. Už podle názvu týmů atraktivní utkání, které skrz syntezátory Stevea Moorea a komunitu bojující o život na malém prostoru připomínalo Carpenterův nešťastný Precinct a prostředím baru pro vybranou klientelu a Fredem Williamsonem zase Rodriguezovo mexické krocení upírů mimo čas slunečního svitu. Gore staromilsky šťavnaté, akce často chaoticky sestřihaná a kmet-vet Stephen Lang tak ostrý, že se na něm členové zfetované hordy krájejí jak gothaj..

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Tohle je přesně ta situace, kdy se říká, že někoho dohonila minulost.. I když mi ta skupina zvědavých potomků chvílemi připomínala sektu, bavil jsem se tím mírným odklonem od zavedených žánrových šablon, dojímal prostřednictvím empirie a vnitřně se usmíval nad eskapádami manuálně zručného táty Vince Vaughna a jeho obtloustlého právního zástupce, který teprve poznával ty jemné rozdíly mezi krocením velociraptorů a dětí..

Povodeň (1998)

V městečku Huntinburg začíná všem přítomným nebezpečně téci do bot a každé další jejich rozhodnutí znamená stoupnout si z deště pod okap.. Chvílemi děsně pitomoučké a Slater ve své roli docela plave, ale jinak to boduje svým nedigitálním filmařským oldschoolem, některými hláškami a přítomností hereckých pardálů. Bylo mi líto jen dvou věcí. Že se nějaký záporák dle očekávání nenabodl na tu pod hladinou schovanou šavličku a taky nebohého Marka Rolstona. Stejně jako v Shawshanku jen chtěl někomu dát něco spolykat, ale zase „odešel“ s nepořízenou..

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Když se z Armstrongova „What a wonderful world“ přejde v sraní, rychle víte, na čem jste. Opuštěné ostrůvky vtipu patří jednoduchosti (gesto budoucí „pilotáže“ v letadle), zbytek je jen pustý oceán trapnosti. V tomto ohledu vládnou trojka s balíkem trávy, Barneyho unicorn cameo a celá linie s vládními agenty, nicméně nerad bych na někoho či něco zapomněl..

Spravedlnost podle Spensera (2020)

„Hawk is the name of the motherfucker with the shotgun. Spencer does your taxes..“ Pátý počin akceové společnosti Wahlberg & Berg překvapil nezvyklou umírněností druhého jmenovaného v akci i zpomalených záběrech škemrajících o emoce a díky osvědčenému Helgelandovi tam dokázal dostat i zábavné buddy-movie ingredience. Škoda až příliš naivního směřování příběhu a přepáleného konce, kdy už to rejža asi nemohl vydržet, nicméně ani jednou jsem neměl chuť přepnout to na Bruins a to je myslím dobré vysvědčení..