Abeceda (1969) (studentský film)

Tu už pomaličky vypúča režisérova temnejšia stránka. Zaujímavá forma aj obsah. Aj z ničoho sa dá stavať, keď sa to vie.

Absolvent (1967)

na mna to az tak nezabralo. nebyt hoffmana a bancroftovej tuctovy film.

Acid House (1998)

Spomínam si, že nás v kine lákali na ukážky typu TRAINSPOTTING 2.. Žiaľ, ani kapečka moču z Boylovej parády. Nuda.

A co Bob? (1991)

Takýchto komédií už dnes človek moc nenájde. Doznievajúce 80´ roky a chameleónsky Bill Murray, to je silná devíza. Priznám sa, ž k filmu som sa dostal vtipnou náhodou. Vždy, keď dám na CSFD hľadať film kde zadám na začiatku písmeno A, prvé čo mi vyhodí je práve tento film. Všímal som si to už minimálne rok, ale nikdy som nemal chuť si ho stiahnuť. A to bola obrovská chyba, pretože som sa bavil ako už dávno nie. Scenár je dostatočne vtipný, pobaví a je bohatý na rôzne zaujímavé prvky a "vychytávky". Všetko to však stojí na grandióznom výkone Billa Murraya, ktorý zo svojej postavy vysekal toľko vtipu, že som sa išiel celý čas doslova zas...ť od smiechu. Nerád by som však prehliadal môjho obľúbenca z Čeľustí. Richard Dreyfuss sa ukázal ako parádny Billov nahrávač a jeho schyza na konci stojí fakt za to. Celkovo film vhodný na každoročnú reprízu pre všetky generácie.

Adamova jablka (2005)

filmov na tuto temu sme uz videli mnoho. zjednodusene povedane, clovek ovladany diablom sa postupom casu premiena na Bozieho sluzobnika. keby ste sa mali pridrziavat mojich prvych viet, sotva by ste dali tomuto milemu danskemu pocinu sancu. bola by to vsak chyba, pretoze ide o vskutku originalne a zaujimave dielko, ktore sa urcite oplati vidiet. a da sa pri nom aj po nom celkom slusne zamysliet nad vsetkym co nas obklopuje.

Adelheid (1969)

bohuzial na moj vkus prilis melancholicke, fadne, pomale, nudne a nezaujimave. poslanie a hlavna idea filmu my sice neusla, ale ide to vsetko akosi mimo mna. hold nie kazda klasika je automaticky pochutinou pre vsetkych.

Adresát neznámý (2001)

kazdodenne prezivanie niekolkych osob, ktore nemaju ustlane na ruziach. ich zivoty, autenticke, castokrat brutalne zobrazenie.. tradicny kim ki duk. kto ho ma rad bude spokojny, kto nie, zial dalsi z jeho filmov v ktorych sa sem tam objavi ruka v stolici alebo trebars synove rezanie maminho prsnika.. pre niekoho brutalne a nechutne, pre mna to ma silnu vypovednu hodnotu.

Aein (2005)

v tomto pribehu sa dost ludi moze lahko najst a to je prve znamenie, ze sa film moze pacit. bavilo ma sledovat nahodne prepojenie dvoch neznamych ludi, byt svedkom ich rozhovorov, vzit sa do ich utrap, problemov, pocitov a koniec koncov nabazit si oci pri ich obcasnej (dobre nakrutenej) sulozi. zaver vas mozno rozosmutni, ale tak to proste chodi. 70%