Vincent (1982)

burtonov rukopis je citatelny uz od prvej sekundy. krasna animacia, ktora v sebe nepotlaca ani kusky desivosti a strachu, ale pritom je riesena velmi hravou formou pomocou prijemnych textov, ktore sa na konci rymuju..ku kratkometraznej dokonalosti dopomaha hlas cloveka, ktory nahovoril sam seba :) ..som velmi rad, ze Tim rozvinul svoj potencial az do dnesnej podoby.

Eldorádo (2000)

prijemna oddychova rozpravka. za jedno pozretie istotne stoji.

Gattaca (1997)

presne takto si predstavujem dosledne natoceny film, ktory splna vysoky standard. ziadny priemer, ziadna bomba, proste film, ktory o niecom je a za nieco stoji. herecke vykony su sice trosku slabsie nic to vsak nemeni na tom, ze pribeh je napisany viac ako zaujimavo, a je aj dobre natoceny. nevsimol som si ziadne hluche miesta a vyborne som sa bavil. viac takychto filmov..80%

Tři barvy: Červená (1994)

krasne zakoncenie trilogie, ktore sa spociatku pomalsie rozbiehalo, miestami (par minut) nudilo az dosiahlo dojimavy stred s nadhernym finalnym zakoncenim, ktore nam dalo odpoved na mnoho otazok..kieslowski nam touto trojicou filmov zanechal ozajstny poklad. cest jeho pamiatke.

Nils Holgersson (1980) (seriál)

le chuck..zizam prave aj ja..tiez som bol v tom, ze nils je sved :) , kazdopadne krasne detske casy.

Neúplatní (1987)

jeden z tych filmov pre ktore sa oplati zit..dat dokopy takuto herecku osadku pod vplyv de palmu (ktoreho mam vskutku rad) bolo vybornym tahom. aj ked v zanri najdeme mnoho lepsich kuskov, nepodplatitelni sa nestratia.

Emil i Lönneberga (1974) (seriál)

detstvo bez emila by nebolo detstvom..strasne mi ho bolo luto..ked jeho otec zjacal emiiiiiiiiil, bal som sa aj ja...a vzdy som bol potom zvedavy, co za postavicku tentoraz vystruha z toho dreva :)

Ostře sledované vlaky (1966)

velmi podareny, vtipny a citlivy pribeh, ktory si zasluzil byt oceneny. Menzel ma proste dar od Boha tocit prijemne filmy, ktore nikdy nezapadnu prachom.

V přístavu (1954)

velmi dobry brando, ktoreho clovek musi jednoducho zrat. finale sa mi lubilo asi najviac..poctiva robota.

Chobotnice (1984) (seriál)

nostalgia jak hovado. myslim, ze to bol sestdielny serial a chodil dost neskoro v noci..a po nom eroticky videoklip :) a ja ako desatrocny som nevedel co sa robi :)