Nikde v Africe (2001)

velmi zasluzeny oscar. vynikajuci film s moc moc silnym pribehom...urcite sa k nemu este niekedy vratim, aj napriek dlhej stopazi ide o lahodku.

Rocky Balboa (2006)

takto si predstavujem ukoncenie dlhej kariery. odmalicka som zil zivot s rockym, fandil som mu, tesil sa na kazdy diel a aj ked ho ini zatracovali, veril som, ze jeho rozlucka bude statocna!!!!sylvester stallone vo mne vzbudil obrovske emocie, ktore su po cely film neunosne a vy sa neubranite slzam..pre tych, ktorym rocky nic nehovori poctivych 80% pretoze ide o dobre odvedenu filmarcinu, no a pre nas fandov jasna 100% ...zbohom rocky, budes mi chybat!!! :(

Čas (2006)

sledovat dukove filmy je uzasne. kazdy jeho dalsi pribeh sa mi tak vryva do srdce, ze to az neskutocne. po hereckej stranke vynikajuce, rezisersky dokonale, napisane je to bez chybicky, ma to stavu, rozum a desi to, desi tou skutocnostou, ze nieco taketo sa fakt deje. nadherny zazitok.

Obecná škola (1991)

nadhera :) naposledy som obecnu skolu videl taaak davno, ze som az zabudol aka dobra je...aj po tolkych rokoch moj zazitok neupadol, prave naopak..sverak je ceska spicka.stabilna spicka.

Ray (2004)

jamie foxx je pocas tychto 152 minut naozajstnym Rayom Charlesom..hra to tak az sa mi nechce uverit, ze to nie je skutocny ray. film, ktoreho pribeh napisal sam zivot je natoceny bravurne. aj ked som ani na chvilu nepocitil nudu alebo rusivy moment, staci to len na vynikajucich 80%. co nie je vobec malo :)

Skandální odhalení (1994)

milujem douglasa..kde hra on aj podpriemerny film nabera ine kontury...

Samaritánka (2004)

po filmoch jar, leto.. a 3-iron, ktore som hodnotil na plny pocet prichadza tentoraz hodnotenie o cosi slabsie, ale filmu to na kvalite nic neubera. aj ked sa neda povedat, ze ide o velkolepe dielo, je to film, ktory mi nieco dal. kim ki duk vsadil na totalnu citlivost a s danou latkou sa prijemne pohral, film nielen, že hra na ludske city, ale dokaze aj zaujat..tato problematika klope na dvere uz stovky rokov, preto som rad, ze sa reziser takto nebojacne pokusil dany problem ukazat aj nam. 80%