28 týdnů poté (2007)

uvod je skutocne paradny. poriadny speed a sialena rezanica. hlavne carlyleov utek z domu krizovany zombikmi z kopca zdvihol moj tlak o par cisel vyssie. potom vsak prisla nezelana stagnacia, ktora ku koncu upadla do nezaujmu. nieze by som bol nespokojny, ale som sklamany asi tak ako to bolo v pripade jednotky, kde ma druha polka podobne vyraznejsie nebrala. skoda, potencial by sa aj nasiel.

Zkažená mládež (2007)

kruta sonda do zivota spoluziakmi drasticky tyraneho ziaka strednej skoly. abnormalne realny zazitok, zvieranie v zaludku pocas celeho filmu. tento film je taky skvely az je na nevydrzanie. zasluzeny vchod do mojej osobnej top 10.

Znásilnění (1988)

zasluzeny oscar pre strhujucu jodie foster, ktorej celkom prijemne sekunduje top gunovka kelly mcgillis. zaujimavy namet, dobre napisany a zrezirovany cini z tohto filmu nadpriemernu sudnu dramu.

Temný úsvit (2006)

odjakziva ma brali kvalitne dobrodruzne dramy, dzungla, zajatci, uteky, plno napatia a nepokojne sedenie az do poslednej minuty. aj aktualna vec od wernera herzoga splna moje standardne kriteria, ktore od tohto druhu filmov ocakavam. okrem samotnej rezie, scenara, kamery a vyborneho hudobneho motivu je to hlavne o silnej charizme christiana balea u ktoreho uz vobec nesledujem o com je kazdy jeho dalsi film a rovno sa do neho pustim, pretoze jeho meno je v poslednom case hra na istotu. z dalsieho osadenstva je to potom predovsetkym steve zahn a jeho diabolske ksichty, ktore ma po cely cas dost vyrazne brali. zaver je trosku bullshit, ale co clovek narobi, ked sa to ma odohrat naozaj tak ako to bolo. nic to vsak nemeni na tom, ze je to skutocne kvalitny film.

Zlo mezi námi (2003)

toto je bez debaty. plne hodnotenie a vdaka uzivatelovi "Rocket" za vynikajuci tip, ktory som akosi dodnes prehliadal. film, ktory nepostrada absolutne nic. bezchybna rezia, skvely andreas wilson v hlavnej ulohe, dobre napisany a vypointovany scenar, drziaci divaka prakticky cely cas v neustalom napati. uz davno som tak nefandil hlavnej postave. erik ponti aj ked to na zaciatku vyzeralo vselijako si zasluhuje moje sympatie. vyborne napisana postava. jednotka s hviezdickou do svedska.

Idioti (1998)

aj ked som to videl uz dost davno, v casoch ked sa slapalo na vtedy pre mna vybornych prcickach :) ..slo to uplne mimo mna. mozno dam niekedy repete, teraz vsak nemam zaujem.

Temný krystal (1982)

skvele fantasy nemusi mat len parametre hraneho pana prstenov, ked sa chce moze to fungovat aj vo svete babkovych postaviciek. temny krystal je jedna dobre odvedena praca po kazdej stranke. tak napriklad postavicky su prekrasne, zive, pohyblive. cely vizual je velmi pekny. pribeh je skladacka scen, ktore sa vam mozu zdat povedome z hranych filmov, ale tu sa da odpustit naozaj vsetko.

Najal jsem si vraha (1990)

aki kaurismaki ma stale viac dostava svojou ludskostou. jeho filmy su jednoduche, proste a za kratky cas dokazu povedat ovela viac ako sto dalsich filmov naraz. v tomto pripade ide o uplne jednoduchu zapletku, sice mierne netradicnu, ale kludne uskutocnitelnu aj v realnom zivote. vsetko je to do bodky vypointovane trefnymi dialogmi a kolkokrat netreba na vystihnutie situacie ani nic povedat pretoze sympatie si zasluhuje aj herecka osadka. lubiva je este aj zaujimava kamera, strih a hudobna zlozka. maly nenarocny film s nevycislitelnou kvalitou a pre niekoho urcite aj posolstvom.

Huo zhe (1994)

v poslednom case nie a nie sa dostatocne vzit do nejakeho azijskeho filmu. huozhe je nie zly film ani po vizualnej stranke ani po hereckej, len jeho pribehova rovina ma aj napriek svojej tragickosti a dojimavosti akosi minula. zhang je schopny filmar tenroraz sme si ale az tak nesadli. 70%

Babka (2003)

:( - tento smile vyjadruje asi najlepsie moje aktualne pocity. pre citlivejsie povahy srdcetrhajuci zazitok, na jednej strane krasna cista pravdiva filmarcina, na strane druhej takmer nevydrzatelne citove vydieranie, v oboch pripadoch je to vsak silno pozitivna hodnota. babuska je jedna krasna rokmi poznacena postava, ktora aj napriek tomu, ze svojim najblizsim rozdala co len mohla neostala jej ani ta najzakladnejsia zivotna potreba - strecha nad hlavou. okrem tejto zalezitosti je divak svedkom vizualnych kras prostej dediny, kamera ponuka jeden zazitok za druhym. tazko nieco dodat, babuskine smutne oci hovoria za vsetko.