Kód 46 (2003)

mimoriadne kvalitny film tak po hereckej ako aj pribehovej stranke. samantha morton je uzasna, charizmaticka a to iste plati aj o jej spoluhriesnikovi robbinsovi. film je zmesou viacerych zanrov a ja osobne som z neho velmi uchvateny.

Hráč (1992)

konecne som sa odhodlal preskumat filmografiu roberta altmana a musim povedat, ze player je na zaciatok velmi slusny ulovok. rada hereckych megahviezd vo vacsich ci mensich rolickach mi pride ako zaujimava myslienka, pribeh osadeny do centra filmoveho diania s realnymi postavami je velmi vtipny a dobry napad. film ma pohodove tempo, aj napriek dlhsej stopazi nenudi a stale sa je na co pozerat. dialogy su taktiez trefne napisane. nemam viac co dodat, altman si ma ziskal na svoju stranu.

Smrt krásných srnců (1986)

nieze by som sa nebavil prave naopak, cesta vlakom mi aj vdaka kvalitam tohto filmu usla rychlejsie. ono tema vojny a zakulisie prezivania v casoch vojny tu uz bolo mockrat a mne sa zda, ze pri inych filmoch som sa bavil viac ako pri tomto kachynovom... asi som este moc mlady na dostatocne uznanie kvalit tohto pocinu :).

Zapomenuté světlo (1996)

krasny vazno - smutno - vesely pribeh s vynikajucim vykonom charizmaticky hrajuceho bolka polivku. kto caka komedialny prejav bude sklamany a prekvapeny zaroven. jeho vaznost a prirodzenost vyborne dotvaraju silnu atmosferu, ktora panuje pocas celeho filmu. prijemny zazitok.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

trosku dementne, ale aj po tolkych rokoch prijemne :). milujem dobrodruzne filmy a vyhovuje mi kevin costner v hlavnej ulohe. ked clovek vypne mozog a necha sa unasat dejom moze sa celkom slusne bavit.

Kráva (1993)

velmi jednoduchy a zaroven prijemny pribeh z cias, ked sa ludia namiesto milionovymi autami alebo luxusnymi vilami pysili tym, ze maju dobre pestovanu kravu, kusok policka a nejaku tu strechu nad hlavou. vsetko ostatne bolo vedlajsie. a na to sa velmi dobre pozera.

Wani wa Junha (2001)

trosku netradicne poriesena drama, ktora sa mi zapacila formou vypravania pribehu, ale samotny pribeh ma nechal chladnym. animovane pasaze su sice kratke, ale fantasticke a su tym najlepsim, co tento film ponuka. zial aj napriek mojej citlivejsej divackej povahe hodnotim tento pocin len lahko nad priemerom.

Všichni prezidentovi muži (1976)

strhujuci a vysoko napinavy film o nelutostnom boji novin washington post proti najvacsim skorumpovanym politickym gorilam USA. okrem skvelej rezie stoji za zmienku cele herecke osadenstvo na cele s vynikajucou dvojkou hoffman - redford. pre milovnikov napinavych konspiracnych filmov klasika a povinnost v jednom.

Pravidla lži (2006)

musim povedat, ze som velmi milo prekvapeny. uz som si pomaly navykol na urcity opakujuci sa druh ceskych filmov, no tento konecne vybocil inym zaujimavejsim smerom. po hereckej stranke zmes vybornych hereckych osobnosti - trefne nakomibanava z roznych typologickych jedincov. scenar je taktiez v poriadku, pribeh vtrhne do seba bez akychkolvek problemov, kamera je velmi dobra, hlavne pasaz hlasovania je skutocne atraktivne nasnimana, a takto by sa dalo pokracovat.. pri sledovani som mal obcas pocit, ze som svedkom filmu z uplne inej destinacie. film pravidla lzi je cenny produkt ceskej kinematografie.

Jesus Camp (2006)

to akoze fakt toto? mam dost. perfektny dokument o realnom politickom vymyvani mozgov deti pomocou krestanstva. je mi na bliti z bullshit fanatizmu ako je tento. v podstate vsetko dolezite vystihuje dadel. becky skap.