Kabaret (1972)

prekvapujuco zaujimava viaczanrova pochutina. vyborne funguju tak spevacke kabaretne pasaze, ako aj dramaticka cast pribehu. liza minneli herecky koncertuje a pocet ziskanych oscarov je naozaj zasluzenych.

Salvador (1986)

velmi kruta realisticka drama o salvadorskom sialenstve so strhujucim vykonom fantastickeho jamesa woodsa. oliver stone je spickovy reziser a niektore jeho kusky nepotrebuju dalsi komentar.

Barva peněz (1986)

bezchybna rezia, scenar, hudba, kamera, strih a k tomu charizmaticky paul newman, ktoremu vyborne sekunduje rozbiehajuci sa tom cruise. martin scorsese dokaze do svojich filmov vniest neskutocnu auru. dvojhodinovka za zelenym stolom ubehla ako voda.

Volání o pomoc (2007)

v prvom rade kazdy si urcite vsimne tie skvostne herecke vykony. to ze don cheadle je v dramach doma to je jasne, radost sa na neho pozerat. ja som len teraz velmi prekvapeny z toho, ze som ani len netusil aky talent tlie v schopnostiach adama sandlera. kym ja osobne nie som velky priatel jeho komedii pred vykonom v tomto pripade musim sklopit zrak pretoze je to fakt velmi silny a dojimavy vykon. aj vdaka nemu som sa 100%-tne vzil do jeho koze, do jeho smutneho pribehu. reign over me stoji urcite za divakovu pozornost.

Poslední polibek (2006)

niektore filmy netreba prilis obkecavat, ale jednoducho vidiet. toto je presne ten pripad. tak sialene realny a pravdivy film sa len tak lahko nevidi. na vrch, ked sa zisla tak silna herecka posadka.. ja osobne nemozem zo zacha braffa, tolko charizmy v jeho podani, naozaj vyborny herec. casey affleck a dalsi..no proste jeden po druhom zazitok sledovat. partnerske vztahy, neuvazene rozhodnutia, nevera, laska atd.. vsetko tu je a je to radost sledovat. a to, ze vas po filme cakaju depky a zvierania v krku, to jednoducho k tomu patri. 100%

Misery nechce zemřít (1990)

jedna z najlepsie spracovanych kingoviek. predlohu som sice nemal moznost citat, ale film je postaveny na velmi preciznej kingovskej atmosfere a vsetok ten strach, neistota vynikajuco funguje. to, ze kathy bates ziskala za tuto rolu oscara je viac ako zasluzene.

Osudové setkání (2000)

aj ked tento film nebol velmi zly, ale "len" nudne priemerny viem, ze ho uz nikdy v zivote nechcem vidiet.. skoda vynikajuco hrajuceho conneryho do takychto filmov. ten si pred odchodom do penzie mal vyberat trosku lepsie.. vid vele podarena liga vynimocnych :).

V pasti (2005)

prekvapujuco velmi kvalitne dialogovo napisany a zahraty mrazivy thriller so zaujimavym vyustenim. svizne tempo, fungujuce napatie a niekolko fakt silnych scen, ktore mi tak skoro z hlavy nevyfucia. good job

Ledová bouře (1997)

uchvatny film. ang lee natocil krasny pribeh sledujuci niekolko ludskych osudov, a ono to posobi vsetko tak skutocne, tak realne, ze som maximalne dojaty a ohureny. nemam slov, jendoducho fantazia.

Bourneovo ultimátum (2007)

v mojich ociach urcite nie 100%, ako to zapasovalo u vacsiny, ale krasnych a cistych 80%. nech si kazdy hovori co chce, film je plny skvelej akcie, napatia, vybornej kamery, hudby, skvelych hereckych vykonov, proste bezchybne, na jednotku...ani sam neviem preco potom nedavam plny pocet. mozno mi len vadia tie dost caste unreal okolnosti, ktore bourna postretali. inak super. greengrass je uz davno za vodou.