Varieté (2010)

Tak strašne by som chcela tomuto filmu dať 4 hviezdičky, ale nemôžem. Prvý krát keď som šla okolo kina a zbadala som vyvesený tento plagát, tak som si pomyslela, že sa zase raz niekto nudil a snažil sa zbúchať nejaký MEGA muzikál s 2 viac-menej SPEVÁČKAMI ako herečkami v hlavných úlohách, a že to radšej nechcem vidieť. Potom som videla pár zostrihaných záberov na odovzdávaní Oscarov a... musela som si to proste pozrieť! Pesničky - PERFECT! Kostýmy - PERFECT. Choreografia - PERFECT. Obsadenie - ej, a dostávame sa trocha ku kameňu úrazu. Musím povedať, že Christina ma celkom milo prekvapila. Ale Cher! Ja osobne nič proti nej nemám. Sama milujem niektoré staré filmy v ktorých hrala a ako malá som vypekala jej hity. Ale tu, aj tie 2 pesničky čo spievala tak vyzerala pri nich tak divne. Bude to asi tou plastikou. Proste tá mimika tváre bola taká nijaká. Čakala som aspoň, že medzi tými dievčatami sa bude viacej hýbať a ukáže kúsok choreografie. Stačila by mi jedna scéna a mala by som srdce viacej na mieste. Ale keď nič, tak nič. Ďalšiou položkou v obsadení, ktorá ma 2x neoslnila bola Kristen Bell. Celkovo mi príde nesympatická ale tu bola poriadna mrcha, tak ju nič nemohlo zachrániť. Alan Cumming a Peter Gallager mohli dostať viacej priestoru namiesto nej. Cam Gigandet priam božský :) Stanley Tucci podarený ako vždy... Takže Burlesque rozhodne beriem ako príjemnú podívanú. A keď už nedám tie 4 tak aspoň také 3 a 1/2 :)

Glee (2009) (seriál)

Prvé pocity u mňa boli asi takéhoto druhu: "BOŽE to čo je za sračka!!!"... ale aj napriek tomu som ďalšie nudné nedeľné predpoludnie neodolala a prepla na JOJ. Samozrejme aby som mohla na to pekne nakydať. To som však netušila, že po tých pár dieloch sa mi to pekne začne dostávať pod kožu. Príjemný, miestami až moc naivný, miestami krute pravdivý, taktiež vtipom nabitý a hlavne pesničkami perfektne doladený americký seriálik ... aký tu už dlho nebol!!

Špína Londýna (2002)

Myslím, že hocjaké pomyslenie na ubytovanie v hoteli momentálne nechám na neurčito. Film ma nejak hlbšie nezasiahol. Možno pri konci, keď to parádne vygradovalo. Celkovo to bolo dosť kruté, ale taký je koniec koncov asi život emigrantov. K Audrey mi viacej sedí francúzština ako angličtina. Aj v "anglickom znení" však bola perfektná ako ona vždy zvykne.

Noční můra v Elm Street (2010)

Toto je jediný film s Freddym Kruegerom, ktorý som videla, tak budem ťažko porovnávať, či sa vydaril viac alebo menej ako tie predošlé. Skúsim to brať ako ďalší horor, ktorý som si pustila jedno nudné dopoludnie. Približne prvá polovica filmu stála pekne za hovno. Hneď prvá scéna v reštaurácii, kde si týpek z Twilightu najskôr pchá do krvavej rany PAPIEROVÚ vreckovku (veľmi inteligentné od neho, vôbec mu to tam neprischne a vôbec to nie je pre tú ranu nehygienické a nezapáli sa mu to - ešte že to zaňho Freddy vyriešil skorej) a následne sa vykecáva s na blond prefarbenou krásavicou ma nezaujala. Keď teda konečne naša aj v spánku namaľovaná a vždy dokonalá Kris konečne "zaspala" a Freddyr ma zbavil toho jej paranoidného, vystrašeného a hysterického postoja, hneď sa mi zdal film prívetivejší. Po smrti jej milovaného, sa to konečne začalo pre mňa uberať svetlejším smerom. Quentin a Nancy pôsobili ako jediní, ktorí vedia, čo robia. V kľude by som teda vystačila, keby vo filme boli len oni dvaja. Totálne to celé u mňa vygradovalo a nemohla som spustiť oči až do konca, keď konečne našli TO, čo mali, o čom sa im neustále snívalo. Rorschach v úlohe Freddyho bol veľkým plus. Celkovo teda môžem povedať, že sa mi tento horor aj páčil (teda aspoň tá druhá polovica). Insomnia u mňa nehrozí a nočné mory z toho nebudem mať, takže fajn.

Kolej, základ života (2001) (seriál)

Seriál, ktorým človek nikdy nič nepokazí, avšak, jeho pozeranie mu ani nič extra nedá. Jud Appatow je skvelý režisér, ktorého filmy sršia humorom a tak to je aj v tomto prípade. Ale, ALE... keby môj vysokoškolácky život vyzeral aspoň trocha ako v Undeclared, moje srdce by plesalo šťastím. (Aspoň som si zase raz mohla vychutnať sexi hlas Setha Rogena ;))

Klub vyděračů (2007)

Zamotané ale zaujímavé. Pekná myšlienka v súvislosti s originál názvom. Moje hodnotenie je na také lepšie 3 hviezdy (blízko ku 4).

Krajina srdce (2002)

1.* za nádherne zychytenú prírodu 2.* za niektoré naozaj podarené vtipné scénky (jednoznačne vedie príhoda s mužom, ktorý zabil ženu :D) 3.* za chutne vyzerajúceho Michaela Sheena (taký nevinný detský výraz jááááj :)) (hudba ma moc neoslovila)

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Tomuto hovorím nepotrebné pokračovanie. Dej filmu sa odohráva predtým ako sa udiali udalosti z jednotky a dvojky a tým pádom bola väčšina vecí už dávno povedaná. Síce detaily sa troška zmenili (Sonyine vlasy v prvom dieli boli plavé až blond a zrazu sú čierne; Lucian sa zrazu rozhodne odtrhnúť len časť prívesku zatiaľčo v prvom dieli si ho vzal celý; Sonyine šaty záhadne zmenili farbu a Victor sa rozhodol, že sa na smrť svojej milovanej dcéry nemusí pozerať, atď atď) ale pointa ostala. A aj keď som bola najpr rozčúlená, že čo to zase vymysleli a kde je Selene a Michael, nakoniec som sa odhodlala si to pozrieť a celkom ma to prekvapilo. Teda hlavne Michael Sheen (stále vyzerá sexi s tými dlhými vlasmi :)). Bez neho by ma ten film určite moc neoslovil. Takže aj napriek tomu, že toto "pokračovanie" je zbytočné, myslím si že nikomu neublížilo a spĺňa to taký štandartný priemer. Preto dávam 3 hviezdičky :)

Láska & gelato (2022)

Taká letná oddychovka, ktorá je predvídateľná od samého začiatku, avšak neurazí. Kvôli tej talianskej atmosfére to stojí za jeden premrhaný večer pri poháriku vína.