Černobyl (2019) (seriál)

Strašná depka.. ale treba vidieť. Na škole sme sa o Černobyle učili, ale v tom veku pubertálnej debility, keď nás trápili iné veci a ešte k tomu som dejepis "nemala rada", to človek tak nevnímal. Takže by som z vlastnej skúsenosti odporúčala púšťať na školách - lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Toto sa zaryje pod kožu každému.

Doom Patrol (2019) (seriál)

Veľmi podarená partička, ktorá okrem chaosu, príležitostného zachraňovania sveta pred apokalypsami a množstva absurdných situácií, ponúka tiež hlbšie situácie súvisiace s vyrovnávaním sa s tým, kým sú/sa stali. Taká kombinácia X-Men a GotG vo svete DC. P.S.: Cyborg v JL mi prišiel neskutočne nudný a nezaujímavý. Prvý dojem, keď sa objavil v DP bol preto nešťastný ("Prečoooo?!?!). Nakoniec som si ho v tejto partii ale obľúbila. Takže ak niekto predom zavrhujete tento seriál pre jeho postavu, rada by som Vás vyviedla z omylu.

Odhalení (2019) (seriál)

Tak bizarný prípad, že aj keď si človek o tom prečíta, chce to vidieť reprodukované, napriek jasnému záveru. Celkom ma fascinuje Münchhausenov syndróm, aj keď nechápem úplne jeho príčinu.. Celé toto divadielko Gypsy a jej milovanej mami Dee Dee bolo pre mňa také nevysvetliteľné, ako pre susedov v závere. Na jednej strane chápem počínanie Gypsy, aj keď som vždy tajne dúfala, že sa zachová inak. Na druhej som čakala, že príbeh svojim záverom ponúkne viac rozuzlenia, viac obhájenia sa. Viac menej skončil kde začal a v hlave mi nechal kopec otáznikov. Herecké výkony boli však TOPka tohto počinu.

TY - Série 2 (2019) (série)

Tak toto malo nečakaný zvrat! Druhá séria rozhodne predčila prvú - prostredím, hlavnou hrdinkou, odhalením Joeovej minulosti.. Pekná skladačka sa nám začala dávať dokopy.

Yesterday (2019)

Príjemná oddychovka, od ktorej som čakala presladenú romantiku a z ktorej sa nakoniec vykľulo vcelku vtipné poňatie alternatívnej reality. Čo viac, ako keď človek vychádza z kina s úsmevom na tvári? :) Poteší všetky vekové kategórie, ale hlavne Beatles fanúšikov - we all live in a yellow submarine!

BlacKkKlansman (2018)

Film mi prišiel ako komédia (keď si to porovnám s podobne ladenou problematikou napr. pri Impériu s Radcliffom), bavila som sa dobre. Samozrejme že táto zábava musela v konečnom dôsledku k niečomu vyvrcholiť, aby to malo zmysel - a aby to odrážalo udalosti, ktoré sa stali (btw ak bol Ron za svojich čias fakt takýto týpek, tak klobúk dolu!). Ale celkové ukončenie tohto odľahčeného príbehu mi prišlo ako päsť na oko. Chápem, že chceli tým poukázať na aktuálny problém, ale myslím, že človek, ktorý má záujem o to čo sa deje, si vie spraviť prieskum aj sám.

Bohemian Rhapsody (2018)

Vedela som, že tento film je stvorený pre zážitok v kine. A ten zážitok bol úžasný. Určite každému odporúčam, ak ešte stíha, nech ide. Kto miluje Queen nech ide, bez výnimky! A ja Queen milujem a moja mama ešte viac, preto som ju "donútila" (nechápte to zle, ona moc do kina nechodí) ísť so mnou. A nepáčili sa nám dve veci: mame tie zuby, čo mal Rami aby vzbudzoval pravý dojem Freddieho predkusu (mamina poznámka: "Ale veď tie zuby až také škaredé nemal..") a mne ten výkon Freddieho pseudomanažéra, ktorý mu chcel tak moc dobre.. ktorý pri ostatným hereckých výkonoch pôsobil ako malá umrnčaná fanynka a neskutočne iritoval. A ešte zamrzelo, že film neskončil na "konci" Freddieho príbehu a koncert Live Aid pôsobil tým pádom ako najväčší vrchol kariéry Queen .. Avšak tieto malé detaily nezmenia fakt, že film sa vydaril, Rami odviedol skvelý herecký výkon.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Ako pri prvej časti aj teraz ma trailer očaril a verila som, že príde konečne to, na čo som čakala pred dvoma rokmi. Že tieto zvery budú tie, z ktorých nebudem spať! Ale nebolo tomu tak.. nedá sa povedať, že by ma film nudil - ale nič sa v ňom nestalo. A to čo sa stalo, ma len ešte viac zmiatlo.. keď už, tak to nemuseli naťahovať, na takú stopáž. Problémom, ako pri jednotke, ostáva scénár. Vtipné momenty a hefty sú fajn, ale ten zvyšok je nedomyslený. Takže keď jednotku hodnotím ako lepšie 3*, toto sú slabšie tri.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Knihu som čítala a pred zhliadnutím, som si ju po rokoch zopakovala - úžasné čítanie, odporúčam. Ale k seriálu - ja mu nemám čo vytknúť. Síce mi tam chýbali niektoré myšlienkové pochody Camille, ale myslím, že tvorcovia sa s tým ľahko popasovali cez jednotlivé obrazy, útržky, scény.. A bola som znechutená a mala som zimomriavky rovnako ako pri čítaní. Plusom bol rozhodne výber hudby. Asi pri treťom či štvrtom intre som sa pozastavila nad tým, že je nejaké iné. To som ešte pri inom seriáli nevidela, tiež chválim :) Atmosféru navodili perfektne. A ja Camille v podaní Amy proste milujem!

Cizinka - Série 3 (2017) (série)

Koniec druhej série nutne súri človeka hneď zakukať sa do tretej - tá sa rozbieha pomaly. Čriepky sa lepia dokopy až máme zrazu celok! Reunion. Po toľkých rokoch. Ale zrazu sa stane niečo a všetko ide pre mňa do až moc veľkej absurdity. Všetkého veľa škodí a tu sa zrazu tých vecí nakopí toľko, až to je až moc veľký chaos. Najviac to vystihuje hláška v štýle "zvláštne, že sa pani vždy objaví na tých najnečakanejších miestach". Jamaica je neočakávaná, ale prežiteľná, len je toho zase zrazu naraz veľa. Finále načrtáva, kde sa uberieme v 4. sérii, a som veľmi zvedavá, čo nám ponúkne.